Szkolenia: LEK dla kultury!

Szkolenia: LEK dla kultury!

Terminy warsztatów:
22, 23 lutego 2016
30, 31 marca 2016
25, 26 kwietnia 2016

 

Laboratorium  Edukacji Kulturalnej to cykl szkoleń. LEK – to lek dla domów kultury. Lek  na dobrą zmianę w domach kultury – kierunek szkoleń.
Dobra inicjatywa szkoleniowa dla pracowników domów kultury Warszawy. Dlaczego dobra również dla DK Zacisze.
To, że szkolą się wszyscy pracownicy merytoryczni, to nie nowość dla naszej placówki. Robimy, to wbrew różnym przeciwnościom (głównie czasowym). Dwa razy w  sezonie artystycznym szkolimy się „wyjazdowo”. Wszyscy bez podziału na pracowników merytorycznych i fizycznych. Szkolimy, ale również integrujemy, poznajemy, identyfikujemy z tym co nas łączy – ZACISZE.
Zafundowane tzw. „prezydenckie” szkolenie daje dodatkowy element . Pozwala na spotkanie robocze pracowników kilku warszawskich domów kultury .Wymianę dobrych praktyk, refleksję porównawczą. Spotkanie wyjazdowe, co jest dodatkową wartością, to również rozmowy kuluarowe, czas na zatrzymanie i przemyślenia. Wcześniej przechodzimy cykl szkoleń w swoich placówkach pozwalających na tzw. diagnozę wewnętrzną, określenie mocnych i słabych stron, a w końcu refleksję. Poprowadzeni przez świetnych szkoleniowców odkryjemy nasz ukryty, zapomniany, a może nie zauważony potencjał.
ZMIANA. Jak głęboka? ...czy zmiana dla zmiany?
W naszym przypadku to wielkie WZMOCNIENIE procesu zmian, w którym Dom Kultury ZACISZE uczestniczy od wielu lat. Taka wizja szkolenia nam w DK Zacisze bardzo odpowiada.
Bożenna Dydek, Dyrektor DK Zacisze

Laboratorium Edukacji Kulturalnej, to dwuletni systemowy program dla dzielnicowych domów kultury zainicjowany przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej. Celem niniejszego modułu szkoleniowego jest stworzenie warunków umożliwiających rozwój dzielnicowych domów kultury poprzez wdrożenie systemu warsztatów i spotkań skierowanych do ich pracowników i otoczenia. Program ten został opracowany w odniesieniu do oczekiwań współczesnego społeczeństwa, w odpowiedzi na potrzeby sformułowane przez środowisko dzielnicowych domów kultury w ramach warsztatów konsultacyjnych.

Program warsztatów i spotkań szkoleniowych rozpocznie blok trzech szkoleń obowiązkowych dla pełnego zespołu każdego warszawskiego domu kultury, na który składają się: autodiagnoza, warsztat z komunikacji interpersonalnej i warsztat z planowania, określający wizję i kierunek rozwoju danego domu kultury. Szkolenia w DK Zacisze poprowadzi Maja Branka.

Następnie domy kultury rozpoczną pracę w ramach bloku czterech szkoleń obowiązkowych dla 5-osobowych zespołów reprezentujące domy kultury, które będą pracować łącznie, po cztery domy kultury w grupie. Tematyka szkoleniowa obejmie Wskaźniki jakościowe (prowadzący Karol Wittels), Budowanie koalicji (prowadząca Marta Lewandowska), Nowe technologie (prowadzący Kamil Śliwowski) i Rzecznictwo (prowadząca Maja Branka). Blok zajęć obowiązkowych zakończy indywidualna praca każdego z domów kultury na rzecz budowania wizerunku.