Dzień Sąsiada 2024

Dzieci i dorośli na mini scenie plenerowej pod drzewami

25 maja 2024, sobota

Sąsiedzkie spotkanie w przyjaznej atmosferze z ciekawymi działaniami plastycznymi dla dużych i małych, miniwystawą, oraz Pchlim Targiem i dobrą energię. Pachniała kawa i szarlotka z Zacisze Cafe, działa się magia z iluzjonistą Złotym.

Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody laureatom, nagrodzonym i wyróżnionym eliminacji dzielnicowych 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Nagrody wręczyli  Dorota Kozielska - Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Targówek i Rafał Dworacki, dyrektor DK Zacisze. Gratulacje przekazała Katarzyna Olk, przewodnicząca jury.
Na scenie pokaz iluzji zaprezentował Jakuba Złoty Jama i jego team! Publiczność szalała z zachwytu.
Performance Teatru Swoi zaszkoczył publiczność. 
Niezwykle cenne były rozmowy z przedstawicielami sąsiednich instytucji kultury o ich najbliższej przyszłości:. Byli z nami:
  • Szymon Maliborski z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie / Museum of Modern Art in Warsaw, które sprawuje opiekę nad Park Rzeźby na Bródnie / Bródno Sculpture Park
  • Magdalena Nowak-Żółkowska z Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek przy ul. Siarczanej 6
  • Aneta Wyczółkowska z Dom Kultury Świt i Dom Otwarty przy ul. Radzymińskiej 123
  • Natalia Wielgosz-Sawicka ze Scena Zacisze , czyli najmłodszej instytucji kultury działającej przy ul. Młodzieńczej 44.
Zaciszańska Nuta i Męskiego Zespołu Żurawie przygotowała dla sąsiadów i sąsiadek koncert pt. W promieniach majowego słońca z akompaniamentem Piotra Kurpika.
Na Pchlim Targ udało się realizować zasadę „kup/sprzedaj/wymień/oddaj” i złowić perełki. Teraz będziemy się nosić się eko i jeszcze bliższa będzie nam idea zero waste!
Odważni próbowali swoich sił podczas warsztatu linorytu z Magdalena Turska-Chotkiewicz i Marzena Szychułda i kreatywnych warsztatów tworzenia papierowych motyli z Magdalena Adamczak, instruktorką Przetwórni.
Chętni tworzyli życzenia dla swoich sąsiadów i sąsiadek! Mogli wymienić książki w naszym wymienniku i dodać do niego nowe tytuły. Udostępniliśmy wystawę prac powstałych w projekcie Ulepione Emocje. Pomysłodawczynią jest Maria, Rada i Nastia! Projekt został zrealizowany w ramach programu grantowego InQbator Q Działaniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom. Współfinansowanie m.st. Warszawa.Przedstawicielki sekcji Nitką inspirowane sprzedawały małe i duże dzieła, a pieniążki przeznaczyły dla zwierząt skrzywdzonych przez los.Pani Agnieszka, przedstawicielka Rady Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 84 zbierała podpisy w sprawie rozbudowy szkoły.
Wydarzenie poprowadził Wojciech Szuniewicz, zastępca dyrektora DK Zacisze.
Były z nami Katarzyna Górska-Manczenko - Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Targówek ds. Inwestycji oraz Justyna Rucyk - Radna Dzielnicy Targówek. Dziękujemy za obecność i wsparcie. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.