Lato w Mieście: Kraina LEGO i Robotyka

24-28 czerwca, pon.pt., godz. 7.30-16.30

Opłata: 275 zł.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.

Zapraszamy na Lato w Mieście i Budowanie Lego City. Wspólnie zaprojektujemy i zbudujemy miasta bogate w służby ratownicze i udogodnienia cywilizacji. Pojawią się również elementy Lego Robotyki – WeDo oraz Lego gry planszowe i zabawy ruchowe. Zajęcia prowadzi Akademia Iwony Kalaman. Zajęcia świetlicowe 7.30-9.00 i 15.00-16.30 prowadzą instruktorzy DK Zacisze.

Podczas tygodniowych półkolonii będziemy zdobywać wiedzę i umiejętność budownicze na bazie klocków Lego. Puścimy wodze fantazji i kreatywnie zaszalejemy. Poznamy ponadto tajniki wiedzy technicznej i programowania na bazie zestawów Lego Robotów WeDo. Zaprojektujemy wielkie LegoMiasto.

1 DZIEŃ City – straż pożarna. Powstaną remizy strażackie oraz ulice, po których będą poruszały się wozy gaśnicze. Poznamy zasady akcji ratowniczych w wieżowcach. Wszystko – poza pożarem – będzie bardzo realistyczne.

2 DZIEŃ Powstanie miasto przemysłowe. Będą fabryki, banki ze skarbcami, domy handlowe. Niestety nie zabraknie złodziei. W związku z tym będziemy budować bazę policyjną i organizować akcje pościgowe. Będzie komisariat, samochody i motory policyjne. A ku przestrodze zbudujemy więzienie na trudnodostępnej wyspie.

3 DZIEŃ Chwila odpoczynku od szybkich akcji. Pojawią się podróże. Zbudujemy dużą stację kolejową oraz pociągi osobowe. Żeby nasze podróże nie trwały bardzo długo, zbudujemy również Pendolino. Porozmawiamy również o transporcie towarów. Powstaną pociągi towarowe, bocznice i semafory.

4 DZIEŃ Ratownik medyczny to bardzo ważna osoba. W tym dniu wybudujemy szpitale oraz ambulanse z całym sprzętem medycznym. Instruktor opowie historie, w których znajdziemy dla siebie role i będziemy starali wykazać się szybkością i skutecznością w ratowaniu poszkodowanych.

5 DZIEŃ W większości miast europejskich jest lotnisko. Ostatniego dnia naszej Lego przygody wybudujemy największy i najnowocześniejszy Port Lotniczy wraz z samolotami. Będzie to Boeing 747, samoloty wojskowe przeznaczone do przewozu sprzętu oraz małe awionetki. Wybudujemy również Wieżę Kontroli Ruchu Lotniczego.

Dodatkowo każdego dnia będą: zajęcia sportowo-rekreacyjne, warsztaty z Lego Robotyki – WeDo, gry planszowe w tym gry Lego. Podczas zajęć świetlicowych będą zajęcia plastyczne i własnoręcznie wykonamy różne ciekawe przedmioty, a po południu wyjdziemy na plac zabaw.

Posiłki:

Istnieje możliwość zamówienia i kupienia posiłków w Zacisze Cafe:

  • poniedziałek – zupa pomidorowa z makaronem,
  • wtorek – pierogi ruskie,
  • środa – rosół, 
  • czwartek – krupnik,
  • piątek – pierogi z serem.

Zupa 6 zł, pierogi 10 zł 

Istnieje również możliwość kupienia dań, które są w stałej ofercie Zacisze Cafe: zapiekanka, hot-dog, tortilla.

Zamówienie posiłków może być osobiste/telefoniczne/mailowe z jednodniowym wyprzedzeniem, natomiast zgłoszenie na posiłek w poniedziałek do 19.06 do godz. 19.00.