ZIMA W MIEŚCIE 2019

ZIMA W MIEŚCIE 2019

I TYDZIEŃ 28 stycznia-1 lutego 2019

ekoZIMA w RUCHU

Zajęcia prowadzone przez Andrzeja Nowaczuka, instruktora sportów i sztuk walki oraz zapalonego japonisty. 

AJĘCIA RUCHOWE

28 stycznia-1 lutego 2019

Zajęcia dla dzieci 6+.

Spora porcja ruchu, zabawy i uśmiechu dla każdego dziecka. Podczas spotkań wykorzytslaiśmy gry i zabawy integracyjne, animacje, ćwiczenia polepszające ogólny rozwój cech motorycznych takich jak siła, szybkość i wytrzymałość. Ćwiczenia te z pewnością polepszą sprawność fizyczną na zajęciach wf. 

JAPONIA DALEKA I BLISKA

28 stycznia-1 lutego 2019

Zajęcia dla dzieci 6+.

Sunąc palcem po mapie dzieci udały się w daleką podróż do Japonii. Poznały krótką historię i współczesność kraju kwitnącej wiśni i wschodzącego słońca. Nauczyły się podstawowych zwrotów w języku japońskim, pisownię podstawowych znaków oraz liczebniki japońskie. Ponadto, nauczyły się japońskich sztuk walki, tj. karate, ju jitsu, kobudo, ken jitsu. Poznały shuriken, bo i nunchaku... 

KARATE/SZTUKI I SPORTY WALKI...

28 stycznia-1 lutego 2019   

Zajęcia dla dzieci 6+.

Sport, współpraca w grupie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo i umiejętność walki. Dzieci poznały podstawowe techniki obron, uników, dźwigni, zejść, bloków oraz ciosów i kopnięć rodem z karate, judo, ju jitsu i kick boxingu. Założyły prawdziwy kask i rękawice bokserskie, ćwiczyły z użyciem worka i maty.

SAMOOBRONA / COMBAT DLA DOROSŁYCH

28 stycznia-1 lutego 2019

..." Umiesz liczyć, licz na siebie...Ta maksyma przyświeca zajęciom samoobrony i walki wręcz!

Dzieci poznały podstawowe punkty kodeksu karnego, nasze prawa do obrony własnej, zagadnienia psychologiczne samoobrony. Nauczyły się najskuteczniejszych technik walki obronnej zaczerpniętej z karate, boksu, kick boxingu i ju jitsu. Poznały pozycje, zejścia z linii zagrożenia, bloki, ciosy, kopnięcia, dźwignie i chwyty transportowe. Wykorzystały symulację walki na worku bokserskim i na manekinie judo. Ale przede wszystkim stworzyły sytuacje, dzięki którym poczuły się odważniejsze...

TWÓRCZE BUDOWANIE Z KLOCKÓW LEGO

28 stycznia-1 lutego 2019

Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12

W tym roku naszym uczestnikom przybliżyliśmy zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. W ciągu pięciu dni poznawały energię wody zwaną hydroenergią, energię wiatru i związaną z tym budowę wiatraków, energię słońca wraz z panelami słonecznymi, energię geotermalną oraz dowiemy się co to jest biomasa i do czego można ją wykorzystać.

Program dnia:

  • Gry i zabawy rekreacyjno – sportowe. Podczas zajęć dzieci bawiły się niekonwencjonalnymi przyborami tj. makarony pływackie, balony, mini piłki do rugby, plastikowe butelki, gazety i wiele, wiele innych. 
  • Wspólne twórcze budowanie z LEGO.
  • Świat nauki i techniki. Zabawa LEGO ROBOTAMI – wedu. Dzieci poznały podstawy programowania robotów, sprawdziły swoje umiejętności pracy w zespole. Pracowały przy laptopach na specjalnych zestawach Lego WEDU.

MIKROMODELARSTWO – gry strategiczne

28 stycznia-1 lutego 2019

Mikromodelarstwo – gry strategiczne dla uczestników zajęć Pracowni Modelarstwa UŁAN.

 

II TYDZIEŃ: 4-8 lutego 2019

WYPRAWA DO ŹRÓDEŁ czyli eko-ZIMA na Zaciszu

4-8 lutego 2019

Na Zaciszu gościliśmy dzieci w wieku 6-12 lat. Zaproponowaliśmy na zimową wyprawę po naszej Ziemi, w głąb naszej Ziemi, i… dookoła naszej Ziemi! Przyglądlaiśmy się drzewom, ptakom, zwierzętom. Zaglądaliśmy do źródeł i zastnawialiśmy się czym jest ekologia. Uczyliśmy się jak piękniej, mądrzej żyć i dorastać w zgodzie z naturą i otaczającym nas światem. Przez tydzień tworzyliśmy, rysowaliśmy, malowasliśmy, tańczyliśmy, eksperymentowaliśmy, budowaliśmy, bawiliśmy się modą. A to wszystko robiliśmy używając tylko materiałów ekologicznych!

PONIEDZIAŁEK 4 lutego

Opowieści o owadach! Czy stonoga ma sto nóg? A może straszyki są straszne. Dlaczego owady to nie robaki? Na te oraz inne pytania odpowiadał Adam Włudarski – znawca owadów. W trakcie warsztatów przedstawił kilka faktów oraz ciekawostek o życiu i zachowaniu tych fascynujących zwierząt. Pojawiły się istotne tematy dotyczące utrzymania i hodowli zwierząt egzotycznych w warunkach domowych. Zwieńczeniem naszego spotkania była budowa terrarium dla patyczaków bądź straszyków.

Aaaale Cyrk! Podczas warsztatów poznaliśmy podstawy żonglerki piłeczkami, obręczami i maczugami. Nauczyliśmy się kręcić talerzykami, poznaliśmy ekwilibrystykę cyrkową na rola-bola oraz triki diabolo i flowerstick.

Ekologiczny plastik! Warsztaty naukowe. Czy plastik może być ekologiczny? Pokazaliśmy jak zrobić plastikowe figurki z mleka, a także poznaliśmy ekologiczny plastik, który w 60 stopniach zamienia się ciągnącą plastelinę, z której zrobiliśmy własne ekologiczne figurki lego :)

WTOREK 5 lutego

Góra śmieci rośnie! Podczas zajęć zrobiliśmy zabawki: z papieru, sznurka, opakowań oraz tkanin. Zajęcia poświęcone były problemowi śmieci, nadmiernej konsumpcji i zasadzie 3R (reduce, reuse, recycle). Podczas zajęć chcieliśmy pokazać jak świetnie i kreatywnie można bawić się wykorzystując najzwyklejsze, dostępne w każdym domu przedmioty.

Capoeira! To ruch z elementami tańca, akrobatyki i muzyki. Na zajęciach poznaliśmy podstawy sztuk walki, wariacji akrobatycznych. Nauczyliśmy się gry na brazylijskich instrumentach oraz próbowaliśmy się nauczyć się piosenek w języku portugalskim.

Pyszne wieżowce! Trzymając się zasady 3R na zajęciach plastycznych za pomocą zwykłych kukurydzianych chrupków sięgaliśmy chmur. Własnoręcznie wykonywaliśmy pyyyyszne konstrukcje najwyższych budowli na świecie.

ŚRODA 6 lutego

Zwierzyniec! Warsztat miał na celu poszerzenie wiedzy o sposobie życia rodzimych gatunków zwierząt oraz uwrażliwienie na los dzikich zwierząt w Polsce. W trakcie zajęć  wykonaliśmy maski zwierząt, by następnie wcielić się w role lisów, saren, zajęcy czy dzików. Przy pomocy ćwiczeń dramowych zastanawialiśmy się wspólnie, co dzieje się ze zwierzętami gdy, w terytorium ich bytowania ingeruje człowiek, jakie niebezpieczeństwa czyhają na zwierzęta i gdzie mogą one się czuć naprawdę bezpiecznie. 

Capoeira! To ruch z elementami tańca, akrobatyki i muzyki. Na zajęciach poznaliśmy podstawy sztuk walki, wariacji akrobatycznych.

Kolaże-pejzaże! Na zajęciach wykonaliśmy malarskie pejzaże używając wyłącznie naturalnych materiałów takich jak kasze, płatki, nasiona i przyprawy. Nasze prace pachniały naturą.

CZWARTEK 7 lutego

Powrót papieru czyli użyteczna makulatura! W czasie warsztatów każdy uczestnik sam zrobił kartkę papieru z makulatury. Przeszliśmy cały proces czerpania papieru począwszy od podarcia makulatury, aż po wyczerpanie papieru, który każdy zabrał ze sobą do domu. Papier na miejscu ozdobiliśmy suszonymi roślinami, wycinankami i w ten sposób stworzyliśmy okolicznościową kartkę. Ponadto podczas zajęć poznaliśmy historię papieru, jego rodzaje oraz metody przetwórstwa. Wspólnie zastanawialiśmy się dlaczego i jak oszczędzać papier. 

Taniec współczesny! Nawet podczas nauki tańca Street Jazz można udać się do źródeł. Podczas warsztatów wytańczyliśmy  choreografię skupioną na zdrowym podejściu do natury oraz szacunku do istot żywych i wszystkiego co nas otacza.

Papier-mâché! Czym jest? Jak go użyć? Na zajęciach zrobiliśmy z niego duże figury zwierząt oraz zagraliśmy sceny z filmów lub spektakli.

PIĄTEK 8 lutego

Eko moda! Czy wiecie, że największym zanieczyszczeniem na świecie są ubrania? Czas na ekologiczny nurt! Pokazaliśmy, jak można zaprojektować ładne, modne rzeczy wykorzystując ekologiczne surowce!

Ubiory-dzikie stwory! Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy przebrania, używając minimalnej ilości środków i maximum wyobraźni. Do stworzenia kolekcji wykorzystaliśmy szarą tekturę, kartony i sznurki.

Taniec współczesny! Nawet podczas nauki tańca Street Jazz można udać się do źródeł. Podczas warsztatów wytańczyliśmy  choreografię skupioną na zdrowym podejściu do natury oraz szacunku do istot żywych i wszystkiego co nas otacza.

 

PROPOZYCJE POPOŁUDNIOWE

  • TANIEC TOWARZYSKI DLA MŁODZIEŻY
  • TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH
  • LATINO/SALSA
    • Zajęcia indywidualne zarówno dla pań, jak i panów, którzy chcieli czerpać radość z tańca i muzyki. W programie nauka kroków salsy, bachaty i innych tańców latino a także tańców swingowych. Intensywne zajęcia dawały możliwość poznania podstaw tańca i panujących w nim zasad. Pracowaliśmy również nad koordynacją ruchową.
Warszawa edukacja plastyczne młodzież japoński język edukacja kulturalna dzieci warsztaty czas wolny lego eksperymenty