Konkursy

Golden Match Prezents DOUBLE KICK VOL.1

Golden Match Prezents DOUBLE KICK VOL.1

14 marca 2015

Turniej Tańca Breakdance o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, w którym zmierzyli się najlepsi B-Boys i B-Girls. Imprezę poprowadzili najlepsi konferansjerzy w Polsce. Wspaniały duet – Arek Mąka i Sierber. Zagrali: DJ.SPIKE i Band Diabelsky LeFonque. Jurorami Turnieju byli: BBoy Bartazz, BBoy Kido i Bboy Czu Czu.
SZCZEGÓŁY

X Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej GITARERRA

X Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej GITARERRA

07 marca 2015

W DK Zacisze po raz dziesiąty zabrzmiała muzyka gitarowa. Przegląd ma swoją wierną widownię i wciąż przyciąga uwagę nowych gitarzystów. Jest zaciszańskim świętem muzyki. Służy konfrontacji muzyków, choć nie jest sztywnym konkursem. W tym roku występom przysłuchiwali jurorzy: Krzysztof Fetras, Wojtek Morawski i Jan Kasprzyk – pomysłodawca przeglądu.
SZCZEGÓŁY

38. Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

38. Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

18 - 19 marca 2015

Warszawska Syrenka to konkurs z wieloletnią tradycją, który pobudza aktywność twórczą, odkrywa młode talenty recytatorskie i przyczynia się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów z dzielnicy Targówek. Recytacjom przysłuchiwały się: Lidia Sycz, Monika Perdjon i Dorota Gorjainow.
SZCZEGÓŁY

Ogólnopolski Konkurs Na Plakat Filmowy

Plakat konkursu

09 - 29 czerwca 2015

W piątek, 12 czerwca laureaci konkursu odebrali nagrody i dyplomy w Warszawskiej Szkole Filmowej podczas VI Festiwalu Filmoteki Szkolnej z rąk Anny Sienkiewicz-Rogowskiej – Pełnomocnik Dyrektor PISF, dr. Macieja Ślesickiego – Kanclerza WSF, Alicji Pacewicz – Wiceprezes CEO, jurora konkursu prof. Krzysztofa Hejke z PWSTiTV w Łodzi oraz Katarzyny Tumiłowicz-Piotrowskiej, kierownika programowego DK Zacisze. Wystawę nagrodzonych plakatów można zwiedzać do 30 czerwca w WSF (ul. Generała Zajączka 7).
SZCZEGÓŁY

XVI edycja konkursu Ogród moje hobby

XVI edycja konkursu Ogród moje hobby

28 września 2014

Ponad 120 osób wzięło udział w gali rozstrzygnięcia 16. edycji konkursu „Ogród moje hobby”. Podobnie, jak ciekawi byli, jak w tym roku wygląda zieleń Zacisza? Jakie ogrody kryją się za wysokimi żywopłotami? Jak projektujecie zieleń? Czy wasze  ogrody kojarzą się z dzieciństwem i smacznymi jabłkami prosto z drzewa? Czy pachną ziołami i tryskają jaskrawością kolorów?
SZCZEGÓŁY

6. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”

6. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”

25 maja 2014

To było prawdziwe święto dzieci i młodzieży z Targówka. Cały Park zamienił się w przestrzeń artystycznych działań. Na scenie wystąpiło 800 osób. Barwnie, widowiskowo, radośnie. W 24 namiotach na dzieci czekały ciekawe propozycje przygotowane przez przedstawicieli publicznych i niepublicznych przedszkoli i szkół oraz firm. Atrakcji moc, emocje bardzo pozytywne. Z okazji Dnia Matki dzieci robiły upominki, kwiaty, kartki. Dla każdej mamy najpiękniejsze na świecie.
SZCZEGÓŁY

37. Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

37. Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

19 marca - 13 kwietnia 2014

Z radością zawiadamiamy, że znamy już laureatów eliminacji dzielnicowych w konkursie Warszawska Syrenka, które odbyły się w DK Zacisze w dniach 19-20 marca. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego Targówka prezentowali przed jury utwory o cenionej wartości literackiej. Wszystkim gratulujemy!
SZCZEGÓŁY

IX Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej

IX Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej

15 marca 2014

W DK Zacisze po raz dziewiąty zabrzmiała muzyka gitarowa. Przegląd służy konfrontacji młodych muzyków. Jest spotkaniem muzycznym a nie sztywnym konkursem. Wartością przeglądu jest fakt, że wystąpieniom uczestników przysłuchuje się doświadczone grono muzyków: Bernard Kawka, Wojtek Morawski i Jan Kasprzyk – pomysłodawca przeglądu. Zapraszamy!
SZCZEGÓŁY

Ogólnopolski Konkurs Multimedialny: „Przeżyłem, widziałem, Tobie opowiem, a Ty przekaż innym”

Ogólnopolski Konkurs Multimedialny: „Przeżyłem, widziałem, Tobie opowiem, a Ty przekaż innym”

20 stycznia - 05 marca 2014

Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i jest częścią realizowanego od kilku lat projektu „Szlakiem Mazurka Dąbrowskiego”. Znajmy już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego „Przeżyłem, widziałem, Tobie opowiem, a Ty przekaż innym”, w ramach którego uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przedstawiali relacje świadków historii.
SZCZEGÓŁY

Ogólnopolski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Ogólnopolski Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

20 stycznia - 05 marca 2014

Znamy już laureatów Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Przypominamy, że uczestnicy mieli możliwość występów solo lub w duecie i prezentacji pieśni i piosenki nawiązujących do wszystkich okresów historii Polski. Nagrodą dla finalistów jest udział w 14-dniowym VI Rajdzie Szlakiem Hymnu w dniach 26 kwietnia-10 maja 2014. Trasa Rajdu będzie wiodła przez Polskę, Węgry, Serbię, Rumunię i Ukrainę.
SZCZEGÓŁY

Nagroda Jubileuszowa dla DK Zacisze

Nagroda Jubileuszowa dla DK Zacisze

06 grudnia 2013

Miło nam poinformować, że Dom Kultury „Zacisze\" otrzymał 6 grudnia szczytne wyróżnienie, a mianowicie Nagrodę Jubileuszową z rąk Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w uznaniu za wybitne i wieloletnie zasługi w dbałości o piękną, ukwieconą Warszawę w konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni 2013\".
SZCZEGÓŁY

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim  Konkursie  Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

06 grudnia 2013

To był bardzo wietrzny dzień. Dzień, w którym odwiedziliśmy miasto Turek, a właściwie X Ogólnopolski Konkurs Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”. W wystawie konkursowej po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele pracowni tkactwa artystycznego z DK Zacisze Maria Krajewska i Henryk Pukosz.
SZCZEGÓŁY

Sukces sekcji „Mały muzyk”!

Sukces sekcji „Mały muzyk”!

15 grudnia 2013

Z przyjemnością informujemy, że „Mały Muzyk” - Amelka Tratkiewicz wyśpiewała I miejsce na III Mazowieckim Festiwalu Piosenka Z Dobrym Tekstem „Muzyczna Jesień”. Amelia reprezentowała najmłodszą kategorię wiekową. 28 listopada laureatka wraz z Martą Sulewską, instruktor odebrały nagrodę w Ośrodku Kultury ARSUS. Gratulujemy!
SZCZEGÓŁY

Plener „Integracja, warsztat, doświadczenie”

Plener „Integracja, warsztat, doświadczenie”

14 - 20 września 2013

14-20 września, Pałac Radziejowice

Zapraszamy do oglądania fanpage\'u \"Akcja:Kreacja\" na FB, który relacjonuje działania laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Prof. Wojciech Cieśniewski, prof. Massimo Mazzini, prof. Costantino Baldino, prof. Franciszek Maśluszczak i prof. Antoni Fałat dzielili się swoim doświadczeniem z młodymi adeptami – studentami malarstwa oraz młodzieżą z Radziejowic.

SZCZEGÓŁY

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej / La Rassegna Internazionale dell'Arte

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej / La Rassegna Internazionale dell'Arte

05 maja 2013 - 20 czerwca 2014

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej to różnorodne działania, które mają przybliżyć kulturę Polski i Włoch, pokazać aktualne zagadnienia i tematy podejmowane w sztuce.
SZCZEGÓŁY

Koncert galowy IV Przeglądu Piosenki „Słowikonada” 2013

Koncert galowy IV Przeglądu Piosenki „Słowikonada” 2013

20 kwietnia 2013

Koncert laureatów uświetnił akcję „MOTOSERCE” - motocykliści dzieciom, którą [po raz pierwszy wsparł Dom Kultury „Zacisze”. Na profesjonalnej scenie, dla szerokiej publiczności zaśpiewali zwycięzca Grand Prix oraz zdobywcy I i II miejsc.
SZCZEGÓŁY

La Rassegna Internazionale dell'Arte

La Rassegna Internazionale dell'Arte

14 września 2013

Incontra i vincitori della Rassegna Internazionale di creatività artistica e visualizzare l\'immagine evidenziata.
SZCZEGÓŁY

Zaproszenia na Mistrzostwa Polski Boogie Woogie 2013 w programie Qwadrans Qltury

Zaproszenia na Mistrzostwa Polski Boogie Woogie 2013 w programie Qwadrans Qltury

15 marca 2013

Widzowie programu Qwadrans Qltury, w którym mowa była o Mistrzostwach Polski Boogie Woogie w Teatrze Rampa mieli możliwość wygrania zaproszeń na to niezwykle widowiskowe wydarzenie.
SZCZEGÓŁY

O Mistrzostwach Polski Boogie Woogie na antenie Radia Kolor

O Mistrzostwach Polski Boogie Woogie na antenie Radia Kolor

14 marca 2013

Maciej Dobrowolski w audycji „Wokół nas” zapraszał na Mistrzostwa Polski Boogie Woogie. Rozmawiał z organizatorami: Katarzyną Tumiłowicz-Piotrowską i Robertem Kuleszą z Domu Kultury Zacisze, o tegorocznych Mistrzostwach Polski Boogie Woogie, startujących parach, pokazach specjalnych i całej atmosferze, która towarzyszy organizacji Mistrzostw.
SZCZEGÓŁY

O 12.SPOTkaniach Teatrów Młodych na antenie Radia Warszawa

O 12.SPOTkaniach Teatrów Młodych na antenie Radia Warszawa

01 marca 2013

1 marca, piątek

Zapraszamy Państwa do wysłuchania zapowiedzi 12.SPOTkań Teatrów Młodych, które odbędą się w dniach 2-3marca w Domu Kultury Zacisze. Słuchaczy Radia Warszawa i wszystkich Państwa zapraszamy na dwa teatralne dni podczas, których zaprezentuje się 10 teatrów z różnych zakątków Polski.

SZCZEGÓŁY