Konkursy

5. Festiwal Dzieci i Młodzieży Artystyczny Targówek

5. Festiwal Dzieci i Młodzieży Artystyczny Targówek

29 maja 2013

Zapraszamy jeszcze raz do odwiedzenia festiwalowego miasteczka pełnego słońca, ciekawych programów artystycznych w wykonaniu ok. 800 wokalistów, tancerzy i aktorów - krótko mówiąc dzieci i młodzież z placówek kulturalnych i edukacyjnych Dzielnicy Targówek. Atrakcji nie brakowało, bo liczne stoiska w pasażu kulturalnym i rozrywkowym zaproponowały w tym roku wyjątkowo ciekawe i różnorodne działania. Uczestnicy i widzowie podkreślali, rodzinną atmosferę Festiwalu. Przejrzyjcie fotorelację Jarosława Chabra i Zbigniewa Dardy. Być może odnajdziecie na nich siebie.
SZCZEGÓŁY

36. Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka

36. Konkurs recytatorski Warszawska Syrenka

20 - 21 marca 2013

W dniach 20-21 marca w DK Zacisze odbyły się przesłuchania recytatorskie w konkursie Warszawska Syrenka. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego Targówka zaprezentowali przed jury: Barbarą Kobrzyńską, Czesławą Abramczyk i Moniką Perdjon, utwory o cenionej wartości literackiej. Gratulujemy prezentacji.
SZCZEGÓŁY

Mistrzostwa Polski w Boogie Woogie 2013

Mistrzostwa Polski w Boogie Woogie  2013

16 marca 2013

Taneczny show w Teatrze Rampa już za nami. Wykorzystując teatralną przestrzeń i atmosferę zaprezentowaliśmy Państwu taneczno-muzyczny spektakl. Pary z klubów w Warszawie, Chełmie, Giedlarowej i Pionkach walczyły o miejsca na podium w trzech kategoriach. Mistrzostwom towarzyszyły również pokazy, które nie miały związku z rytmem boogie ani rock’n’rolla, ale zapewniły widzom moc wrażeń. Polecamy Państwa uwadze obszerną fotorelację na portalu MMWarszawa.pl.
SZCZEGÓŁY

Ogólnopolski konkurs multimedialno-plastyczny „Mój lokalny Bonaparte”

Ogólnopolski konkurs multimedialno-plastyczny „Mój lokalny Bonaparte”

28 lutego - 25 maja 2013

Laureaci Ogólnopolskiego konkursu mulimedialno-plastycznego „Mój lokalny Bonaparte” wyłonieni! Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy i jest częścią realizowanego od kilku lat projektu „ Szlakiem Mazurka Dąbrowskiego”.
SZCZEGÓŁY

Ogólnopolski Konkurs Pieśni I Piosenki Patriotycznej

Ogólnopolski Konkurs Pieśni I Piosenki Patriotycznej

28 lutego - 25 maja 2013

Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Nagroda to udział w 14 dniowym Rajdzie z Barcelony do Paryża (10 – 25 maja).
SZCZEGÓŁY

Konkurs: Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej

Konkurs: Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej

18 czerwca - 14 września 2013

Znamy już zwycięzców Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Jury w składzie prof. Massimo Mazzini atache Ambasady Włoskiej, prof. Mario Vecchione atache Instytutu Kultury Włoskiej, prof. Antoni Fałat rektor Europejskiej Akademii Sztuk, prof. Franciszek Maśluszczak z Politechniki Warszawskiej Wydział Architektury i Wojciech Cieśniewski z Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie nagrodzili i wyróżnili 30 prac.
SZCZEGÓŁY

Lithuanian Cup 2012

Lithuanian Cup 2012

26 listopada 2012

Zbigniew Darda w jury Międzynarodowych Zawodów Tanecznych “Lithuanian Cup 2012” w Kłajpedzie. Ocenie poddanych zostało 1 200 młodych tancerzy z Litwy, Białorusi, Polski, Rosji, Łotwy i Estonii prezentujących różne techniki taneczne.
SZCZEGÓŁY

12.SPOTkania Teatrów Młodych

12.SPOTkania Teatrów Młodych

02 - 03 marca 2013

12.SPOTkania Teatrów Młodych po dwóch latach przerwy i licznych pytaniach dotyczących organizacji SPOTu, powróciły do dobrej tradycji i po raz kolejny sprawiły, że Zacisze mogło rozkoszować się teatrem. Na scenie zaprezentowało się 10 teatrów amatorskich z całej Polski. I warto było. Jurorzy: Emilia Krakowska, Weronika Chinowska i Adrian Perdjon najwyżej ocenili spektakl Teatru PaTaTaJ „Rodzina idealna” przyznając mu GRAND PRIX. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i poznania zwycięzców przeglądu.
SZCZEGÓŁY

IV Przegląd Piosenki SŁOWIKONADA

Tomasz Rekuć z Domu Kultury „Zacisze”

13 - 14 kwietnia 2013

Znamy już laureatów IV Przeglądu Piosenki Słowikonada. Grand Prix Przeglądu zdobył Tomasz Rekuć z Domu Kultury „Zacisze” za wybitne walory artystyczne i niezwykłą wrażliwość muzyczną. Gratulujemy! Młodych wykonawców oceniały Joanna Rawik - pieśniarka, aktorka i dziennikarka; Magdalena Wójcik - wokalistka i liderka zespołu Goya i Dorota Choszczyk - inicjatorka Music Star Studio.
SZCZEGÓŁY

VIII Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej GITARERRA

VIII Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej GITARERRA

23 lutego 2013

Przegląd służy konfrontacji młodych muzyków. Jest spotkaniem muzycznym a nie sztywnym konkursem. W tym roku usłyszeliśmy 18 prezentacji, które oceniali Bernard Kawka, Wojtek Morawski i Jan Kasprzyk – pomysłodawca przeglądu. Przegląd zakończył mini koncert w wykonaniu jurorów.
SZCZEGÓŁY

XIV edycja konkursu Ogród moje hobby

XIV edycja konkursu Ogród moje hobby

30 września 2012

Konkurs po raz 14 zaprezentował zieleń Zacisza, tę dostępną dla naszego oka na co dzień, skupioną wokół miejsc użyteczności publicznej, jak i tę prywatną, ukrytą za ogrodzeniami. Dla posiadaczy najpiękniejszych ogrodów były nagrody, a dla publiczności potańcówka.
SZCZEGÓŁY

IV Rajd Szlakiem Hymnu

IV Rajd Szlakiem Hymnu

14 - 26 maja 2012

Rajd Szlakiem Hymnu 2012 był czwartym etapem realizacji wieloletniego projektu „Poznajemy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego”. Uczestnikami Rajdu byli laureaci konkursów historycznych, m.in. „Mapa Hymnu Narodowego” i na prezentację multimedialną „Historia Polski w moim domu, dzielnicy, mieście”.

SZCZEGÓŁY

III Przegląd Piosenki Słowikonada

III Przegląd Piosenki Słowikonada

17 - 18 marca 2012

Za nami pracowite i pełne emocji dwa dni przesłuchań konkursowych w III Przeglądzie Piosenki Słowikonada. Jury w składzie: Joanna Rawik - przewodnicząca, Tadeusz Konador, Andrzej Zagdański (sobota), Julia Greke-Patej (niedziela) miało pełne ręce - a raczej uszy - roboty, ponieważ na scenie pojawiło się aż 188 solistów i 10 duetów.
SZCZEGÓŁY

Bożenna Dydek - Dyrektor DK Zacisze o Mistrzostwach Polski w Boogie Woogie na antenie Radia Dla Ciebie

Bożenna Dydek - Dyrektor DK Zacisze o Mistrzostwach Polski w Boogie Woogie na antenie Radia Dla Ciebie

02 marca 2012

Gościem porannej audycji była Bożenna Dydek - Dyrektor DK Zacisze, która zaprosiła słuchaczy na Mistrzostwa Polski w Boogie Woogie do Teatru Rampa, zdradziła ciekawostki dotyczące organizacji Mistrzostw, opowiedziała o uczestnikach, gościach specjalnych oraz programie artystycznym.
SZCZEGÓŁY

4. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”

4. Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”

27 maja 2012

Duża frekwencja i oblegane stoiska animacyjne, radość na twarzach występujących na scenie dzieci oraz emocje ich rodziców były dowodami na zapotrzebowanie na tego typu wydarzenie. Festiwal „Artystyczny Targówek” to przede wszystkim wyjątkowa okazja, by w profesjonalnych warunkach pokazać efekt pracy pasjonatów, którzy wspólnie z dziećmi i młodzieżą współtworzą kulturę Targówka.
SZCZEGÓŁY

Przegląd: VIII Scena Małego Aktora

Nagrodzony Teatr Pinokio

31 marca 2012

Młodzi na scenie, a dokładnie dzieci w wieku szkoły podstawowej. Tak krótko można rekomendować Scenę Małego Aktora. Z pewnością towarzyszyła im trema, z pewnością niektórzy po raz pierwszy wystąpili na scenie. Pewne jest, że zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Gościem specjalnym był Mariusz Orzełek.
SZCZEGÓŁY

35. Konkurs Recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

35. Konkurs Recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

14 - 15 marca 2012

Znamy już laureatów eliminacji dzielnicowych w 35. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.
SZCZEGÓŁY

VII Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej

VII Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej

24 marca 2012

Przegląd służy konfrontacji młodych muzyków. Jest spotkaniem muzycznym a nie sztywnym konkursem. Doświadczeni muzycy słuchają i krytykują, a ich krytyka jest budująca. Przegląd ma formę koncertu.
SZCZEGÓŁY

Konkurs: Plakat do „Czerwonego Kapturka”

Konkurs: Plakat do „Czerwonego Kapturka”

18 marca 2012

Uroczyste wręczenie nagród i wernisaż najlepszych plakatów wyłonionych spośród 359 prac nadesłanych na konkurs odbył się w Teatrze Rampa. Wystawa zaprezentowana została w małej galerii. Po otwarciu wystawy dzieci nagrodzone i wyróżnione wraz z rodzicami obejrzały spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.
SZCZEGÓŁY

Gala III Przeglądu Piosenki Słowikonada

Tort

01 kwietnia 2012

Uroczyste rozstrzygnięcie III Przeglądu Piosenki Słowikonada oraz na koncert wokalistów ze Studia Piosenki Tadeusza Konadora.
SZCZEGÓŁY