Wystawa malarstwa: Spotkanie po latach

Obraz z dziewczynką siedzącą w rogu autorstwa Tadeusza Wolskiego.

Wernisaż: 3 kwietnia 2022

Zakończenie wystawy: 24 maja 2022

Zapraszamy na wystawę malarstwa twórczych lekarzy – Tadeusza Wolskiego i Pawła Symonowicza. W ich życiu pasja do malarstwa idzie zawsze w parze z medycyną. Twórczość jest spełnieniem marzeń, odreagowaniem i ucieczką od dnia codziennego. Otwarciu wystawy towarzyszył Recital gitarowy Radosława Michałka.

Paweł Symonowicz – lekarz medycyny, chirurg urolog. Wieloletni zastępca ordynatora Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Praskiego w Warszawie. Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie w 1997 r. Pracuje zawodowo od ponad 40 lat. Pomimo przejścia na emeryturę w dalszym ciągu zajmuje się leczeniem chorych, jak również prowadzi praktykę ambulatoryjną w zakresie kompleksowej diagnostyki i leczenia schorzeń układu moczowego.

Od najmłodszych lat miał tzw. szeroki kontakt ze sztuką. Pochodzi z rodziny z tradycjami artystycznymi. Pierwsze lekcje rysunku i malarstwa udzielał mu dziadek. Już w szkole podstawowej wykazywał się zdolnościami plastycznymi. Malarstwo stało się jego pasją. W liceum uczęszczał na dodatkowe zajęcia plastyczne. Jego pasją stało się nie tylko malowanie obrazów, ale również zwiedzanie wystaw. Dużo czasu poświęcał zgłębianiu wiedzy o sztuce.

W liceum myślał o kontynuowaniu swojej pasji artystycznej i rozpoczęciu studiów w Akademii Sztuk Pięknych. Jednak marzenie o byciu artystą-plastykiem pokonała druga wielka miłość – medycyna.

Studiując na wydziale lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie w chwilach wolnych malował obrazy. Swoje prace wystawiał w klubie studenckim „Medyk”.

Jego prace można było oglądać na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych m. in. w galerii Szpitala Praskiego w Warszawie, Galerii Zacisze, Galerii Na Skrajnej, w Klubie Lekarza w Łodzi i w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Tadeusz Wolski – lekarz i malarz. "Sztuka jest dla mnie formą ucieczki od szarej i pesymistycznej rzeczywistości, w której żyjemy na co dzień. Jest również środkiem wyrazu emocji, spontanicznej ekspresji i opinii. Kształtuje i ćwiczy wyobraźnię, wyostrza zmysły, dzięki czemu staję się wrażliwszy na otaczającą mnie rzeczywistość i los innych ludzi. Uprawiam malarstwo sztalugowe".