utw

Pożegnaliśmy prof. Marka Kwiatkowskiego!

Pożegnaliśmy prof. Marka Kwiatkowskiego!

17 sierpnia 2016

Na Powązkach pożegnaliśmy naszego przyjaciela – prof. Marka Kwiatkowskiego, varsavianistę, historyka sztuki i wieloletniego dyrektora Łazienek Królewskich w Warszawie. Profesor zmarł 10 sierpnia 2016.  Jeśli zechcecie odwiedzić jego grób, „porozmawiać z Profesorem”, zapalić znicz, skierujcie swoje kroki w aleję 164 (lewa strona, naprzeciwko pomnika Ady Sari).
SZCZEGÓŁY

Klub Męski: Wieczór o Marii i Lechu Kaczyńskich

Klub Męski:  Wieczór o Marii i Lechu Kaczyńskich

03 czerwca 2015

Wieczór o Marii i Lechu Kaczyńskich widzianych oczyma córki Marty, a także wspomnienia i refleksje uczestników spotkania. Inspiracją do wspomnień była książka „Moi rodzice”, w której Marta Kaczyńska rozmawia z Dorotą Łosiewicz. Wśród gości Igor Zalewski, Adam Bielan, Dorota Łosiewicz i Piotr Müldner-Nieckowski.
SZCZEGÓŁY

Wyjazd UTW: Radziejowice. Po nitce do gobelinu

Wyjazd UTW: Radziejowice. Po nitce do gobelinu

07 czerwca 2015

Autorzy wystawy Gobelin udały się na wycieczkę autokarową do Zespołu Pałacowego w Radziejowicach. Finisaż wystawy tkactwa połączony był ze zwiedzaniem Pałacu w Radziejowicach oraz Kościoła św. Kazimierza Królewicza.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty rodzinne: W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

Warsztaty rodzinne: W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

28 marca 2015

W przeddzień Niedzieli Palmowej zaprosiliśmy rodziców i dzieci do spędzenia wspólnego czasu na warsztatach tworzenia kurpiowskich palm wielkanocnych, kolorowych kur decoupage’owych, pisanek dużych i małych oraz szycia zajączków-przytulanek. Podczas imprezy można było kupić kurpiowskie palemki, pisanki, wycinanki, baranki z ciasta.
SZCZEGÓŁY

Piękna Ty! Piękny Targówek! Metamorfozy kobiet z Targówka

Piękna Ty! Piękny Targówek! Metamorfozy kobiet z Targówka

08 marca 2015

8 marca z kwiatkiem to już tradycja. Dlatego Targówek w spódnicy zaproponował spotkanie z mini warsztatami z autoprezentacji, indywidualnymi konsultacjami ze stylistką, rozmowami o sztuczkach modowych i wizażowych oraz koncertem gitarowym Jana Kasprzyka.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Serce dla Walentego lub Walentynki

Warsztaty: Serce dla Walentego lub Walentynki

14 lutego 2015

Warsztaty, podczas których powstały breloczki lub broszki w kształcie serca. Poprowadziła je młoda projektantka handmade Kinga Duczman, która od kilku lat tworzy piękne rzeczy i oryginalne przedmioty. Zaczynała od lepienia z modeliny, a teraz wolny czas wypełnia jej szycie i realizacja własnych projektów.
SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury: 25 sylwetek Ludzi Wolności

Klub Ludzi Kultury: 25 sylwetek Ludzi Wolności

06 czerwca 2014

Dwugodzinna, fascynująca, multimedialna prezentacja „Ludzi Wolności” na 25-lecie demokracji. Ich zdjęcia, notki biograficzne, charakterystyczne cytaty oraz dyskusja: „Plusy dodatnie/plusy ujemne” postaci... Uzupełnienie: Osobista relacja Ewy Hołuszko, uczestniczki ważnych wydarzeń 25-lecia.
SZCZEGÓŁY

Wyjazd UTW artystyczno-integracyjny do Pułtuska

Wyjazd UTW artystyczno-integracyjny do Pułtuska

02 czerwca 2014

W Pułtusku po raz pierwszy pracownia tkactwa artystycznego z DK Zacisze zaprezentowała swoje gobeliny w Miejskiej Galerii Sztuki „4 strony Świata”. Akcentem muzycznym był koncert zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”. Nie obyło się bez zwiedzania atrakcji turystycznych Pułtuska.
SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury: Majówka z piosenkami i książkami

Klub Ludzi Kultury: Majówka z piosenkami i książkami

30 maja 2014

Na spotkanie zaprosiliśmy osoby zainteresowane dziejami dziewiętnastowiecznej Warszawy. Małgorzata Machnacz-Zarzeczna  promowała książkę o swoim prapradziadku pt. „Felix Muchowicz. Restaurator i kupiec warszawski z XIX w”. Podczas spotkania była też mowa na temat arystokratycznego rodu Duninów. W programie: występ Teresy Witanowskiej, Jolanty Drozdy i Elżbiety Leszczyńskiej.
SZCZEGÓŁY

Wyjazd UTW: ...O Pszczelinie pamiętali…

Wyjazd UTW: ...O Pszczelinie pamiętali…

24 maja 2014

Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa, Stowarzyszenie Wychowanków i Przyjaciół Pszczelina oraz DK Zacisze w Dzielnicy Targówek zaprosili miłośników Pszczeliny do Zagrody w Brwinowie. W programie: prezentacja historii i wybitnych postaci związanych z Pszczelinem, koncert pieśni patriotycznych w wyk. Męskiego Zespołu „Żurawie” i wspólne śpiewanie przy ognisku.
SZCZEGÓŁY

Czas na wiosnę, czas na florystykę

Czas na wiosnę, czas na florystykę

23 maja 2014

Warsztaty florystyczne adresowane były do wszystkich, którzy chcieli doskonalić warsztat lub po prostu przekonać się, jaką przyjemnością jest tworzenie rozmaitych kompozycji roślinnych. Wykonaliśmy coś klasycznego, coś nastrojowego, coś nowoczesnego i coś oryginalnego, czyli wiosenne PRZEOBRAŻENIA.
SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury

Klub Ludzi Kultury

13 grudnia 2013

Projekcja filmu „Serce Delfiny\" autorstwa Rafała Geremka o hrabinie Delfinie Krasickiej, założycielce Galerii Delfiny. W spotkaniu wzięli udział mąż Delfiny Ignacy Krasicki oraz najbliższa współpracowniczka, artystka malarka - Anna Alicja Trochim i przyjaciele. W programie jak zwykle niespodzianki artystyczne i towarzyskie. 
SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury

Klub Ludzi Kultury

18 października 2013

Projekcja filmu dokumentalnego Karola Nowakowskiego „Kanał Augustowski” i rozmowy o refleksjach, jakie nasunęły się tuż po obejrzeniu. Wspominaliśmy, o tym, że Kanał Augustowski to wspaniały zabytek sztuki inżynierskiej sprzed prawie 200 lat. Dziś atrakcja turystyczna Pojezierza Suwalsko-Augustowskiego i pogranicza polsko-białoruskiego oraz wspólny polsko-białoruski kandydat na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
SZCZEGÓŁY

42. Międzynarodowy Festiwal Poetycki Warszawska Jesień z wizytą w DK Zacisze

42. Międzynarodowy Festiwal Poetycki Warszawska Jesień z wizytą w DK Zacisze

11 października 2013

11 października, piątek

Klub Ludzi Kultury zaprasza na spotkanie w ramach 42. Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego Warszawska Jesień. W programie usłyszymy utwory polskich i rosyjskich poetów. Przed publicznością wystąpią: Jekatierina Polianskaja - Rosja, Elżbieta Musiał - Polska i Grzegorz Trochimczuk - Polska. Przewidziane są niespodzianki artystyczne i towarzyskie.

SZCZEGÓŁY

Tego jeszcze nie było! Klub Męski w DK Zacisze!

Tego jeszcze nie było! Klub Męski w DK Zacisze!

26 czerwca 2013

26 czerwca, środa

Zapraszamy na spotkanie inauguracyjne Klubu Męskiego. Każda Pani, której będzie towarzyszyć dwóch mężczyzn jest zaproszona na spotkanie! W programie spotkanie z Dr hab. Joanną Święcicką - prezes Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Katarzyną Miller - psychoterapeutką, feministką, Jacekiem Frankowskim - znakomitym karykaturzystą (Polskie ZOO,TVP3).

SZCZEGÓŁY

XV Giełda Inicjatyw Artystycznych

XV Giełda Inicjatyw Artystycznych

30 stycznia 2013

Giełda opatrzona mottem: Pro publico bono. Gośćmi specjalnymi byli: Zbigniew Bujak i ks. Maciej  Zięba (dominikanin). W programie również 45. rocznica pracy aktorskiej i spikerowania w Radiu Wolna Europa w Monachium Wojciecha Stockingera.
SZCZEGÓŁY