UTW i Seniorzy

Wydarzyło się

Kultura Dostępna dla seniorów

Kultura Dostępna dla seniorów

14 września 2015

26-27 września, sobota-niedziela

Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą\" - pod takim hasłem 26-27 września br. przebiegać będzie trzecia edycja akcji, w której osoby powyżej 60 roku życia w całym kraju będą mogły bezpłatnie lub za symboliczną opłatą skorzystać z oferty instytucji kulturalnych. Będzie ona różnorodna - od darmowego wejścia, przez specjalnie zorganizowane spotkania, wykłady i warsztaty po wycieczki z przewodnikami. Kampania ma zachęcić starszych odbiorców do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. W poprzednich latach w programie uczestniczyło ponad 200 placówek z całej Polski.

SZCZEGÓŁY

Dni Targówka na Zaciszu

Dni Targówka na Zaciszu

14 września 2015

W ramach Dni Targówka mieszkańcy mogli bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach naszych pracowni. W sobotę 26.09.2015 przenieśliśmy się do Parku Bródnowskiego. W ten deszczowy dzień dzieci chętnie szyły maskotki, lepiły z gliny, kreowały księżniczki i rycerzy, wymyślały, projektowały i budowały kolorowe domki i bajeczne żagielki.
SZCZEGÓŁY

Koncert UTW: "W zielonym gaju"

Koncert UTW: W zielonym gaju

05 września 2015

5 września, sobota

Serdecznie zapraszamy na występ „W zielonym gaju” zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie” z UTW Domu Kultury „Zacisze” w Warszawie

miejsce: Rodzinne Ogrody Działkowe Warszawa Pratulińska, ul. Pratulińska 5/1.

SZCZEGÓŁY

Budżet partycypacyjny: Wygrana Zacisza!

Budżet partycypacyjny: Wygrana Zacisza!

23 - 31 lipca 2015

Zacisze rules! Walka o głosy trwała do ostatnich chwil, ale udało się! 4 projekty, które wspierał promocyjnie DK Zacisze będą zrealizowane w 2016 roku: Bezpłatne zajęcia dla dzieci na Zaciszu, Kabaret dla Seniorów, Plac zabaw i Gimnastyka na świeżym powietrzu przy DK Zacisze. Gratulujemy mieszkańcom dokonania dobrych wyborów:)
SZCZEGÓŁY

Kalendarz akademicki 2014/2015

Kalendarz  akademicki 2014/2015

13 lipca 2015

8 czerwca 2015 r. zakończył się ósmy rok działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury \"Zacisze\" bogaty w wykłady, koncerty z udziałem naszych solistów, zespołów wokalnych \"Zaciszańska Nuta\" i \"Żurawie\" spotkania i wyjścia kulturalno-artystyczne. Gościliśmy wiele wybitnych osób. To był bardzo udany i owocny okres.
SZCZEGÓŁY

Gratulacje dla naszych solistów Alicji i Krzysztofa

Gratulacje dla naszych solistów Alicji i Krzysztofa

11 lipca 2015

 

11 lipca, sobota

Serdecznie gratulujemy naszym solistom Alicji Mieszało i Krzysztofowi Hołymczukowi za zajęcie I i II miejsca w Konkursie \"Kultura Romansu\", którego organizatorem była Fundacja \"Diamentowy Głos\". Konkurs odbył się w Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim w Warszawie.

SZCZEGÓŁY

Budżet partycypacyjny: Kabaret dla Seniorów wygrał!

Budżet partycypacyjny: Kabaret dla Seniorów wygrał!

08 lipca 2015

Znamy już wyniki głosowania mieszkańców Zacisza na projekty w ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego. Wśród projektów, które zostaną zrealizowane w 2016 r., jest też i nasz: kabaret dla seniorów. Bardzo się cieszymy i wszystkim głosującym dziękujemy.
SZCZEGÓŁY

Wakacyjne tkactwo artystyczne

Wakacyjne tkactwo artystyczne

06 - 31 lipca 2015

Poznanie i przygotowanie warsztatu pracy, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik oraz nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu.
SZCZEGÓŁY

Wakacyjny Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wakacyjny Uniwersytet Trzeciego Wieku

30 czerwca - 31 sierpnia 2015

1 lipca- 31 sierpnia

Z przyjemnością informujemy, że na prośbę naszych studentów wznawiamy Wakacyjny Uniwersytet Trzeciego Wieku Domu Kultury \"Zacisze\".
Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

SZCZEGÓŁY

Piękna Ty! Piękny Targówek!

Piękna Ty! Piękny Targówek!

28 czerwca 2015

Wydarzenie powiązane ze spotkaniem \"8 marca w spódnicy\". W programie wernisaż portretów Kobiet z Targówka, warsztaty z autoprezentacji i aktywizacji. Miłośnicy Edith Piaf i piosenki francuskiej wzięli udział w miniwarsztatach wokalnych „Kochać jak Piaf” oraz koncercie piosenki „Niczego nie żałuję”.
SZCZEGÓŁY

Dwa wyróżnienia jednego dnia - gratulujemy!

Dwa wyróżnienia jednego dnia - gratulujemy!

24 czerwca 2015

24 czerwca, środa

Z przyjemnością informujemy, że nasza solistka Alicja Mieszało i Męski Zespół Wokalny \"Żurawie\" na Juwenaliach III Wieku otrzymali wyróżnienia w kategorii: soliści i zespoły wokalne. Gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni.

SZCZEGÓŁY

V Piknik Seniora na Pradze - i tam śpiewaliśmy

V Piknik Seniora na Pradze - i tam śpiewaliśmy

21 czerwca 2015

21 czerwca, niedziela

Na zaproszenie organizatorów Domu Kultury Praga i Zespół „Praskie Małmazyje” wzięliśmy udział III Pikniku Seniora na Pradze – imprezy organizowanej dla seniorów i z myślą o nich w ramach integracji artystów amatorów w dojrzałym wieku.

Nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowali Bożena Sikorska i Tadeusz Kowalczyk.

Dziękujemy.

SZCZEGÓŁY

Budżet i głosowanie na Pchlim Targu

Budżet i głosowanie na Pchlim Targu

20 czerwca 2015

Na naszym stoisku nic nie sprzedawaliśmy, a jedynie zachęcaliśmy do głosowania i tworzenia dziecięcej wizji placu zabaw, który mamy nadzieję stanie tuż obok DK Zacisze (nr 3), a do DK Zacisze będziemy mogli zaprosić je na bezpłatne działania manualne, o których mówi projekt nr 8.
SZCZEGÓŁY

II Ogólnopolska Parada Seniorów

II Ogólnopolska Parada Seniorów

20 czerwca 2015

20 czerwca, sobota

Zapraszamy do wspólnego udziału w II Ogólnopolskiej Paradzie Seniorów. Przejdziemy ulicami Warszawy.

SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury

Klub Ludzi Kultury

19 czerwca 2015

Wydarzenie poświęcone Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu, podczas którego zgłębialiśmy wiedzę o czasach wytwornych balów, upudrowanych peruk i rozkwitu sztuki. Przenosząc się do XVIII w. znawcy epoki i opisanego bohatera dokonali oceny tej epoki.
SZCZEGÓŁY

Gratulacje dla Tadeusza Kowalczyka

Gratulacje dla Tadeusza Kowalczyka

17 czerwca 2015

17 czerwca, środa

W VII Festiwalu Piosenki Seniorów Prawobrzeżnej Warszawy \"Praska Biesiadownia\" nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowali: Tadeusz Kowalczyk i Tadeusz Mikołajczyk z Męskiego Zespołu Wokalnego \"Żurawie\".

SZCZEGÓŁY

XL Giełda osobowości i inicjatyw artystycznych: Artystyczne powitanie wakacji!

XL Giełda osobowości i inicjatyw artystycznych: Artystyczne powitanie wakacji!

17 czerwca 2015

Recital „Piję wino, piję życie\" Grażyny Łapińskiej z akompaniamentem Piotra Golla (piano) i Janusza Waśniewskiego (gitara). Artystka obecna od 25 lat na prestiżowych scenach festiwalowych. W programie również koncert przebojów o tematyce wakacyjnej w wyk. Stefana Welbela (śpiew) i Jolanty Welbel (skrzypce).
SZCZEGÓŁY

Wieczór w teatrze

Wieczór w teatrze

16 czerwca 2015

20 czerwca, sobota

Zapraszamy do wspólnego wyjścia do Teatru Kamienica.

Specjalna cena biletów 35 zł/szt. na hasło: Śmiechu warte [normalna cena 60 zł]

SZCZEGÓŁY

Taniec z Santi Bello

Taniec  z Santi Bello

15 czerwca 2015

15 czerwca, poniedziałek

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty taneczne z Santi Bello, które odbędą się w ramach tańca integracyjnego UTW.

SZCZEGÓŁY

Koncert UTW: „Anielską pieśń dzwon grał”

Koncert UTW: „Anielską pieśń dzwon grał”

14 czerwca 2015

14 czerwca 2015 , niedziela

Serdecznie zapraszamy na koncert pieśni kościelnych i patriotycznych w wykonaniu zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury „Zacisze” w Warszawie.

Dyrygent: Jan Czerwiński

Miejsce: Nowe Kawkowo - Kościół Świętego Jana Ewangelisty

SZCZEGÓŁY