Lato w mieście. Półkolonie: Wakacje z wyobraźnią

Grupa dzieci wraz z instruktorkami na tle Domu Kultury Zacisze
  • 29-31.08.2022 (3 dni)
  • 22-26.08.2022 (5 dni)

Szalone artystyczne przygody, fascynujące warsztaty w kręgu sztuki i rękodzieła, twórcze podróżowanie tropem wielkich artystów, eksperymenty i doświadczenia naukowe, teatr tańca, warsztaty bębniarskie.

Zaprosiliśmy dzieci w wieku 6-12 lat na Wakacje z wyobraźnią, czyli 5 i 3-dniowe programy obejmujący warsztaty z instruktorami i zajęcia z wychowawcą.

Co na Was czekało?

29-31.08.2022

  • “Od Humoru do Koloru!”. Kontynuacja twórczych podróży tropem wielkich artystów.
  • Letnie kino nieme. Odbyliśmy magiczną podróż do czasów, w których królowało kino nieme. Weszliśmy w świat komedii, w którym za pomocą warsztatu aktorsko-ruchowego stworzyliśmy zabawny klip oparty o technikę kina niemego. Ważne były emocje, gra twarzy oraz gesty.
  • Mali Einsteini zaprosili nas na bulgocące = doświadczenia oraz niesamowite eksperymenty z powietrzem i ciekłym azotem.

22-26.08.2022

  • “Od Humoru do Koloru!”. Zaprosiliśmy do twórczego podróżowania tropem wielkich artystów, w gorące i dla KONTRASTU bardzo zimne miejsca. Poznaliśmy specyfikę i właściwości BARW. Poprzez realizacje plastyczne tworzone rozmaitymi technikami, zapoznaliśmy się z istotą KOLORU, rolą jaką pełni w naszym życiu, w komunikacji wizualnej, reklamie, modzie, sztuce. Sprawdziliśmy czy możliwy jest tropikalny kulig, zaprojektowaliśmy kwiaty, które kwitną zimą, poznaliśmy tajemnicę zenitalnych deszczy, zanurzyliśmy się w kolorach ciepłych i zimnych, letnią aurę schłodziliśmy podmuchem soczystych barw. Nie wyjeżdżając zwiedziliśmy kraje, epoki, galerie.
  • Fascynujące warsztaty w kręgu sztuki i rękodzieła
  • Wakacyjna przygoda superbohaterów z teatrem tańca. Podczas zajęć stworzyliśmy klip oparty o warsztat taneczny i aktorski, w którym mieliście okazję wcielić się w role swoich superbohaterów, stworzyć lub odwzorować konkretne postacie. Za pomocą gier i zabaw aktorsko-ruchowych stworzyliśmy choreografię pod wspólny klip. Poznaliśmy również zasady pracy na planie filmowym.
  • Warsztaty bębniarskie

W każdym tygodniu były zaplanowane inne tematy warsztatów.

Istniała możliwość zamówienia obiadów/zapiekanek/hot dogów w kawiarence DK Zacisze.