Noc Muzeów 2016 „100 lat Targówka w Warszawie”

Noc Muzeów 2016 „100 lat Targówka w Warszawie”

14 maja 2016

 

 

W programie:

  • "Okno na podwórze" wystawa fotografii Macieja Walczaka
  •  "Ołowkiem po Warszawie" wystawa prac dzieci i młodzieży Pracowni rysunku DK Zacisze, prowadzonej przez Radosława Ołowskiego  
  • Warsztaty  dla dzieci i młodzieży
  • Mural nie całkiem na poważnie - wspólna praca
  • Projekcja filmu  o squattersach „Fabryka Wolność” reż. Maciej Walczak i spotkanie z reżyserem.
  • Melodie z Targówka w wykonaniu Grzegorza Toporowskiego z Toporowski DUO.

Maciej Walczak: Ukończyłem UW Wydział Historii i Wydział Operatorski na PWSTTi F w Łodzi. Przez 45 lat pracowałem  dla Telewizji Polskiej, CBS, ARD. Byłem również współautorem kilkudziesięciu filmów dokumentalnych i autorem kilku filmów nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach. Moje hobby to fotografia, całe moje życie ocierało się o świat dawno miniony, świat, który przestawał istnieć. "Okno na podwórze" to ukłon w stronę starych warszawskich kamienic i podwórek, zdjęcia oprawione w stare framugi okien są mostem do przemijającego świata, który przez długie lata podglądałem.

Film „ Fabryka Wolność” to dokument przedstawiający historie grupy ludzi, którzy z różnych powodów postanowili zamieszkać w opuszczonej fabryce.  Jednak pomimo trudności czują się wolni i szczęśliwi. Jak sami mówią, przeżyli tam najwspanialsze chwile w swoim życiu, wzajemnie wspierając się i dzieląc wszystkim co mają. 

Maciej Walczak swój film realizował przez trzy  i pół roku. Zdobywanie wzajemnego zaufania autorowi zajęło trzy lata.

Dla każdego słowo wolność oznacza co innego i o tym jest film.

 

edukacja kulturalna czas wolny