Warsztaty sobotnie

Mali Einsteini

To miejsce zadawania pytań, przeprowadzania eksperymentów i znajdowania odpowiedzi. To miejsce zabawy i nauki. Nie brakuje barwnych doświadczeń i szalonych pomysłów. Dzieci przelewają, przesypują, dotykają, łączą i doświadczają, by poznać otaczający je świat, zaspokoić ciekawość i zdobyć nowe umiejętności. Poznają żywioły jakimi jest woda, ogień, ziemia i powietrze, ich właściwości fizyczne i chemiczne. Jakie niosą zagrożenia, a co dają człowiekowi? Dowiadują się, czym jest prąd, tworzą modele trzęsienia ziemi, wybuchających wulkanów oraz wirów wodnych. Podczas zajęć dowiadują się, jakich świat ma wielkich naukowców oraz co odkryli lub wynaleźli. Mali Einsteini to cykl warsztatów dla małych-wielkich odkrywców.

Zajęcia: sobota, godz. 10.00, 11.00, 12.00. 

Uczestnicy: dzieci 4-9 lat.

Prowadzi Ewelina Romanowska i współpracownicy.

 

 

Mali Einsteini: Chmury

Mali Einsteini: Chmury

03 października 2020

Czy chmurę można złapać? jaki kształt maja chmury? usłyszycie o parowaniu, skraplaniu, pojawi się też trudne słowo "kondensacja". Obieg wody jest ważny, ponieważ utrzymuje równowagę w przyrodzie. A skąd bierze się deszcz? Może mieszka w chmurze - jak myślicie? Wspólnie poszukamy odpowiedzi i poeksperymentujemy z chmurami.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Jesienne liście

Mali Einsteini: Jesienne liście

10 października 2020

Chwilę temu były zielone, a teraz żółte, pomarańczowe, czerwone. Liście chyba potrafią się malować. Jak myślicie? Dlaczego jesienią zmieniają barwy? Dowiecie się, co oznacza „fotosynteza”. Naszymi gośćmi będą: „chlorofilek”, „ksantofilek” i „antocyjanek”. Przyjrzymy się ich roli w przyrodzie.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Reakcje chemiczne

Mali Einsteini: Reakcje chemiczne

17 października 2020

To będzie spotkanie z chemią. Dowiecie się, dlaczego substancja bulgocze. Pojawi się takie śmieszne słowo „kipi”. Co to znaczy? Ucieka z naczynia. Spróbujemy dodać różne składniki, żeby spowodować zmianę koloru bulgoczącej substancji. Będzie się działo.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Świece

Mali Einsteini: Świece

24 października 2020

Co to jest parafina? A co to jest wosk? Poznacie proces powstawania świec i dowiecie się, jakie surowce są potrzebne do ich produkcji. Porozmawiamy, jakie właściwości ma wosk i jak pachnie. Dowiemy się, dlaczego jest tak ważny w przyrodzie. I wiedząc już to wszystko stworzymy własną świeczkę.

SZCZEGÓŁY