Warsztaty sobotnie

Mali Einsteini

To miejsce zadawania pytań, przeprowadzania eksperymentów i znajdowania odpowiedzi. To miejsce zabawy i nauki. Nie brakuje barwnych doświadczeń i szalonych pomysłów. Dzieci przelewają, przesypują, dotykają, łączą i doświadczają, by poznać otaczający je świat, zaspokoić ciekawość i zdobyć nowe umiejętności. Poznają żywioły jakimi jest woda, ogień, ziemia i powietrze, ich właściwości fizyczne i chemiczne. Jakie niosą zagrożenia, a co dają człowiekowi? Dowiadują się, czym jest prąd, tworzą modele trzęsienia ziemi, wybuchających wulkanów oraz wirów wodnych. Podczas zajęć dowiadują się, jakich świat ma wielkich naukowców oraz co odkryli lub wynaleźli. Mali Einsteini to cykl warsztatów dla małych-wielkich odkrywców.

Zajęcia: sobota, godz. 10.00-10.45, 11.00-11.45, 12.00-12.45. 

Uczestnicy: dzieci 4-9 lat.

Prowadzi Ewelina Romanowska i współpracownicy.

Oferta dodatkowa:
MALI EINSTEINI DLA SZKÓŁ. Propozycja zajęć dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych. Zagadnienia korelujące z programem danej klasy. Temat i termin do uzgodnienia.

 

 

Mali Einsteini: Magnetyczny slime

Mali Einsteini: Magnetyczny slime

16 listopada 2019

Co to znaczy „przyciągać jak magnes”? Dowiecie się, jak działa ferrofluid oraz gdzie znajduje się największy magnes na świecie. Zrobimy magnetyczny slime, który wraz z magnesem neodymowym weźmiecie do domu.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Prąd magnetyczny – co to jest?

Mali Einsteini: Prąd magnetyczny – co to jest?

23 listopada 2019

Porozmawiamy o tym odkryciu naukowców. Jako przykład posłuży nam miedziany pociąg. Poznacie nowe zastosowanie baterii i dowiecie się, czym jest pole magnetyczne i jak działa elektromagnes.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Czary mary w nauce?

Mali Einsteini: Czary mary w nauce?

30 listopada 2019

Wiecie, co to jest złudzenie optyczne? Porozmawiamy o tym na warsztatach i rozbierzemy na czynniki pierwsze sztuczki magików. Wspólnie stworzymy podstawowy zestaw magika.
SZCZEGÓŁY