Warsztaty sobotnie

Mali Einsteini

To miejsce zadawania pytań, przeprowadzania eksperymentów i znajdowania odpowiedzi. To miejsce zabawy i nauki. Nie brakuje barwnych doświadczeń i szalonych pomysłów. Dzieci przelewają, przesypują, dotykają, łączą i doświadczają, by poznać otaczający je świat, zaspokoić ciekawość i zdobyć nowe umiejętności. Poznają żywioły jakimi jest woda, ogień, ziemia i powietrze, ich właściwości fizyczne i chemiczne. Jakie niosą zagrożenia, a co dają człowiekowi? Dowiadują się, czym jest prąd, tworzą modele trzęsienia ziemi, wybuchających wulkanów oraz wirów wodnych. Podczas zajęć dowiadują się, jakich świat ma wielkich naukowców oraz co odkryli lub wynaleźli. Mali Einsteini to cykl warsztatów dla małych-wielkich odkrywców.

Zajęcia: sobota, godz. 10.00-10.45, 11.00-11.45, 12.00-12.45. 

Uczestnicy: dzieci 4-9 lat.

Prowadzi Ewelina Romanowska i współpracownicy.

Oferta dodatkowa:
MALI EINSTEINI DLA SZKÓŁ. Propozycja zajęć dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych. Zagadnienia korelujące z programem danej klasy. Temat i termin do uzgodnienia.

 

 

Mali Einsteini: Jak powstaje wybuch?

Mali Einsteini: Jak powstaje wybuch?

28 września 2019

To będzie wybuchowa przygoda. Zrobimy wybuch bez hałasu. Dowiemy się w praktyce, na czym polega samozapłon. Przed nami bulgoczące i kipiące doświadczenia. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Dlaczego mamy katar?

Mali Einsteini: Dlaczego mamy katar?

05 października 2019

Dowiecie się, co to są bakterie i wirusy. Jakie tworzą zagrożenia? Używając pipet, fiolek i odczynników stworzymy lepką ciecz, a także sympatycznego gluciora. Zobaczycie na własne oczy, jak bakterie potrafią uciekać przed mydłem.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Czy woda może biegać?

Mali Einsteini: Czy woda może biegać?

12 października 2019

Porozmawiamy, co to jest biosfera. Poznacie pojęcie procesów ekologicznych. Wspólnie stworzymy chmurę w butelce, a potem poczujecie, co to znaczy chodzić z głową w chmurach.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Co to jest animacja?

Mali Einsteini: Co to jest animacja?

19 października 2019

Dowiecie się, jak powstawały pierwsze kreskówki i bajki. Czym jest animacja poklatkowa i zasady tworzenia obrazu animowanego poklatkowo? Własnoręcznie stworzycie swoje zabawki wykorzystując animację poklatkową.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Mózg człowieka

Mali Einsteini: Mózg człowieka

26 października 2019

Jak jest zbudowany mózg? Jaki ma kolor? Czy jest ważny w funkcjonowaniu człowieka? Poznacie pojęcie neuronu. Porozmawiamy o tym, skąd biorą się nasze myśli. Będziecie mogli zadać wiele pytań, które powstaną w waszej głowie.
SZCZEGÓŁY