Warsztaty improwizacji: Gry IMPRO

Uczestnicy warsztatów z improwizacji podczas spotkania online.

13 lutego 2021

Warsztaty online na platformie ZOOM. 

Nigdy nie improwizowaliście? Myślicie, że to nie dla Was? KAŻDY MOŻE I POTRAFI IMPROWIZOWAĆ. Niepotrzebne jest żadne wcześniejsze doświadczenie artystyczne. Ważne, by przestrzegać zasad zabaw i gier oraz reguł impro. Wystarczy pozwolić sobie doświadczać.

Zapraszamy młodzież w wieku 11-14 lat na warsztaty, podczas których posmakujecie wspólnego wymyślania historii, tworzenia dialogów i scenek, odgrywania różnych ról, rymowania. Zmobilizujecie umysł, pośmiejecie się i skończycie w miłym relaksie, mając wrażenie, że znamy się od zawsze.

Co daje praktykowanie impro?

  • poczucie ulgi: puszczamy kontrolę, mamy zgodę na błędy, reagujemy spontanicznie,
  • łatwiejsza decyzyjność: trenujemy uważność i skupienie oraz szybkie reakcje,
  • wzrost zaufania do siebie i innych: współpracujemy, aktywnie słuchamy i akceptujemy pomysły własne i innych,
  • rozwój kreatywnego myślenia: wzmacniamy przekonanie, że poradzimy sobie w każdej, najbardziej nawet niespodziewanej sytuacji,
  • więcej luzu przy nawiązywaniu znajomości, zagajaniu nowych osób (w impro doświadczamy braku oceniania, co pozwala nam czuć się w życiu swobodniej),
  • szansa dla introwertyków, by bez spięcia wejść w kontakt z innymi i razem wymyślać historie (każdy sam decyduje, na ile się angażuje podczas warsztatów)

Prowadzenie: Agnieszka Rogaczewska-Foryś

Od kilku lat występuje podczas spektakli impro w Blue Note z zespołem Leniwe Impro. Trenerka improwizacji, uczy dzieci oraz dorosłych. Organizuje również szkolenia „Impro w biznesie” dla firm i szkolenia EDU_IMPRO dla nauczycieli.

Uwielbia śpiew (zwłaszcza biały), podróżowanie, czytanie sobie i innym (także jako lektorka w radio), a także pisanie limeryków oraz wierszy i bajek dla dzieci. Zwolenniczką Porozumienia Bez Przemocy i Rodzicielstwa Bliskości. Mama siedmioletniego Mateusza, źródła nieustającej inspiracji, spełnienia, rozwoju i radości.

Warsztaty w ramach projektu „Dzieciaki nie płacą – bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzież” – Budżet Obywatelski 2021.

DOFINANSOWANIE: