Warsztaty online: Roślinne mandale

Suszone rośliny ułożone na materiale

Udział bezpłatny. Zapisy online od 6 listopada 2020. Liczba miejsc ograniczona.

UWAGA! 

  • Warunkiem udziału w warsztacie jest odebranie pakietu z materiałami w dn. 12-13 listopada 2020 w godzinach pracy DK Zacisze.
  • Uczestnicy otrzymają mailem link do nagrania, który będzie aktywny tylko przez weekend 14-15 listopada 2020.
  • Potwierdzeniem udziału w projekcie będzie przesłanie zdjęcia wykonanej pracy na adres wspolpraca@zacisze.waw.pl, najpóźniej do poniedziałku 16 listopada 2020.

Magiczna podróż do świata przyrody. Osoby ciekawe świata roślin stworzą własne dzieło inspirowane. Zapewniamy materiały i ramy.

Dla kogo? Dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat:

Podczas warsztatu wyruszymy w niezwykłą magiczną podróż do świata przyrody. W czasie spotkania Mayra Wojciechowicz pokaże, jak tworzyć kompozycje z suszonych roślin i piór. Instruktorka weźmie ze sobą ramy i mnóstwo cudnych, naturalnych materiałów, tak aby każdy ułożył własną Mandalę w wybranej intencji. Warsztat przeznaczony jest dla osób ciekawych tajemnic świata roślin i chętnych w kameralnych warunkach stworzyć własne dzieło inspirowane naturą.

Podczas zajęć:
- poznamy tajniki techniczne: jak suszyć rośliny, aby zachowały kolor, jak wybrać tła, jakie kleje stosować do podklejania,
- poćwiczymy uważność i cierpliwość,
- każdy ułoży własną mandalę, oprawi ją w ramę i zabierze do swego życia
- poznamy właściwości roślin i ich symbolikę,
- opowiem o sposobach komunikowania się z roślinami a także jaką rolę pełnią w świecie według innych kultur.

Mayra Wojciechowicz - absolwentka filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, stypendystka na wydziale fotografii FAMU. Autorka filmów dokumentalnych. W latach 2007-2009 stworzyła i prowadziła w Łodzi Galerię fotografii i grafiki „Młodzi”. Kocha naturę, a zwłaszcza drzewa i lasy, które uważa za przestrzenie święte. Uwielbia słuchać małych rzek i pływać w leśnych jeziorkach. W 2013 roku porzuciła miasto i zamieszkała w lesie, na skraju malutkiej warmińskiej wioski o uroczej nazwie Jeziorko. Mandala oznacza "koło życia, cały świat, święty krąg". WARMIŃSKIE MANDALE to obrazy powstałe z doświadczenia świętości natury, błogości życia oraz długich spacerów przez przepełniony magią i pięknem świat warmińskich łąk i lasów.

Warsztaty realizowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i rygorów koronawirusowych w ramach projektu Dzieciaki nie płacą – Budżet Obywatelski 2020.  

 

DOFINANSOWANIE: