Wieczór w teatrze

Wieczór w teatrze

8 listopada 2019, godz. 19.00 po angielsku

9 listopada 2019, godz. 17.00 po polsku

Cena biletu: od 20 zł.

Miejsce: Scena mieści się w niezwykłej modernistycznej sali, zaprojektowanej przez Wandę Telakowską - wielką twórczynię polskiego wzornictwa w Domu Literatury przy Krakowskim Przedmieściu 87/89, naprzeciwko Zamku Królewskiego.

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Miłość Chopina" w Teatrze Scena w Warszaawie w reżyserii Andrzeja Ferenca.

Występują:

  • Aleksandra Radwan
  • Iwona Rulewicz
  • Maciej Zuchowicz
  • Emilia Korsak
  • Anna Szczerbińska
  • Katarzyna Zarychta
  • Studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Przedstawienie „Miłości Chopina” zostało skomponowane z listów fryderyka do ukochanych i bliskich mu osób, a także z listów, które od nich otrzymywał.

Fryderyk Chopin  był nie tylko wybitnym pianistą - miał również talent literacki. Jego listy, w których opisuje zdarzenia, myśli, uczucia, tęsknoty są cennym źródłem wiedzy o jego życiu,  niezwykłej wrażliwości i o relacjach z adresatami. 

Spektakl składa się z korespondencji do matki Justyny Krzyżanowskiej, Marii i Teresy Wodzińskich, Tytusa Woyciechowskiego. Wreszcie do George Sand. Jest udramatyzowaną opowieścią o najważniejszych kobietach w życiu Chopina i o jego uczuciach do nich.

Spektakl  nie jest historią o chorobie, cierpieniu i umieraniu.

Wręcz przeciwnie przedstawia Chopina pełnego pasji, namiętności, miłości. Miłości do kobiet, Paryża, do muzyki, do polski!

Nie wszyscy wiedza o tym, że nasz geniusz miał ogromne poczucie humoru

I dystans do samego siebie. „padam na nos przed panią” tak pisał w jednym z listów do George Sand. Takiego innego Chopina pokazuje spektakl „Miłości Chopina”.

I nie jest to sztuczna wizja, bo dialogi sa oparte na prawdziwej korespondencji. Wielkim walorem tego spektaklu jest właśnie jego autentyzm.

Tak naprawdę myślał, czuł i kochał Fryderyk Chopin.

Spektakl jest wystawiany w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

O  wartości i o wysokim poziomie artystycznym  przedstawienia świadczy fakt, iż zostało objęte patronatem narodowego instytutu im. Fryderyka Chopina.

W „Miłościach Chopina” – obok  aktorów występują  młodzi pianiści, absolwenci warszawskiego uniwersytetu muzycznego. Przedstawienie jest więc nie tylko koncertem gry aktorskiej, ale również koncertem chopinowskim.

 

 

czas wolny