Weekend dla Małych i Dużych

Zrealizowane

Mali Einsteini: Kulodromy

Mali Einsteini: Kulodromy

24 lutego 2018

Co to jest kulodrom? Jakie są zasady budowania torów dla kulek? Mali Einsteini dowiedzieli się, jak kulodromy były wykorzystywane w starożytności oraz poznali zasady fizyki, które sprawiają, że kulki się toczą.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: W świecie żywiołów

Mali Einsteini: W świecie żywiołów

17 lutego 2018

Słyszeliście o tsunami? Nasi Mali Einsteini rozmawiali o tym, czym jest i dlaczego jest groźne? Czym jest lawa wulkaniczna i co dzieje się we wnętrzu wulkanu.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Trzęsienie ziemi

Mali Einsteini: Trzęsienie ziemi

10 lutego 2018

Pierwsze spotkanie z żywiołami. Dzieci poznały przyczyny powstawania trzęsienia ziemi. Wspólnie przeprowadziliśmy w sali prawdziwe mini trzęsienie ziemi i zbudowaliśmy sejsmograf.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Suchy lód

Mali Einsteini: Suchy lód

03 lutego 2018

Dzieci oglądały lód z każdej strony. Poznały jego właściwości i rodzaje. Dlaczego czasem jest przezroczysty, a czasem mętny? Czy lód może działać jak klej? Podczas zajęć stworzyły mrożone napoje z suchym lodem.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Dlaczego pada śnieg?

Mali Einsteini: Dlaczego pada śnieg?

13 stycznia 2018

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Lawa

Mali Einsteini: Lawa

16 grudnia 2017

Na tych warsztatach dowiecie się dużo o ogniu. Skąd bierze się ciepło? Jak możemy je wykorzystać? Poznacie zasady działania lampy z lawą. Brzmi ciekawie? Zapraszamy.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Kula śnieżna

Mali Einsteini: Kula śnieżna

09 grudnia 2017

Czekacie z niecierpliwością na zimę? Marzycie o spadających na nosek płatkach śniegu? Przyjdźcie na zajęcia, a dowiecie się, dlaczego pada śnieg. Efektem eksperymentu będzie naukowa zabawka, dzięki której poznacie mechanizmy działania kuli śnieżnej.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Dzwoneczek z jadalnego szkła

Mali Einsteini: Dzwoneczek z jadalnego szkła

02 grudnia 2017

Co to jest jadalne szkło? Z czego powstaje? Na warsztatach dzieci wytwarzały jadalne szkło. Podstawowym produktem eksperymentu był cukier.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: W krzywym zwierciadle

Mali Einsteini: W krzywym zwierciadle

25 listopada 2017

W przenośny gabinet krzywych luster dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek z zakres fizyki, czym są załamania optyczne, a na koniec stworzyły swoje własne krzywe zwierciadło! Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Magnetyczny plac zabaw – część 2

Mali Einsteini: Magnetyczny plac zabaw – część 2

18 listopada 2017

Czy ciecze mogą przyciągać? Tak! Na zajęciach dzieci poznały magnetyczne płyny i stworzyły magnetycznego glucika!
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Jak powstaje film i co to jest animacja poklatkowa?

Mali Einsteini: Jak powstaje film i co to jest animacja poklatkowa?

14 października 2017

Jak powstaje film? Czym jest animacja poklatkowa? To były praktyczne zajęcia, na których dzieci tworzyły własny praksinoskop. Dowiedziały się, jak powstają bajki i kiedy powstał pierwszy na świecie film.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Czy istnieje magia?

Mali Einsteini: Czy istnieje magia?

28 października 2017

Kilka sztuczek magicznych, a potem wspólnie rozpracowywanie zasad, dzięki którym określone zjawiska powstają. Czy to magia?
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Gwiazdka z nieba

Mali Einsteini: Gwiazdka z nieba

21 października 2017

Dzieci dowiedziały się dlaczego gwiazdy świecą. Obserwowały świecące galaktyki i gwiazdozbiory. Wykonały reakcję chemiczną, w wyniku której powstała mała galaktyka z gwiazdozbiorami.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Kto ukradł księżyc? Warsztaty w laboratorium detektywa

Mali Einsteini: Kto ukradł księżyc? Warsztaty w laboratorium detektywa

30 września 2017

Wyobrażacie sobie niebo bez księżyca? I kto by zaglądał przez okno, gdy zasypiacie? Grupa żółtych istot została podejrzana o kradzież księżyca. Nasi mali detektywi próbowali wytropić złodziei. Wykorzystali techniki pracy stosowane w laboratoriach detektywistycznych. Mieli do dyspozycji fiolki, pipety, różne odczynniki i światło uv.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: W laboratorium mazi i glutów

Mali Einsteini: W laboratorium mazi i glutów

23 września 2017

Wszystkie dzieci kochają produkować tak zwane gluty, które można formować, zgniatać, rozciągać. Na zajęciach dowiedziały się, jakie substancje łączyć, z czego można zrobić takie rozciągliwe twory, dzięki jakim składnikom są tak elastyczne. Czy to składniki chemiczne, czy może przyjazne dzieciom?
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Czy wieżę Eiffla można zbudować z chrupków?

Mali Einsteini: Czy wieżę Eiffla można zbudować z chrupków?

10 czerwca 2017

Czy krzywa wieża stoi tylko w Pizzie czy może również w Toruniu? Co to jest architektura? Czy dobrym budulcem są zwykłe słomki? Chcecie się przekonać? Chcecie budować z chrupków? A potem zjeść swoją własnoręcznie stworzoną budowlę. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. 
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Czy pszczoła ma swój pokój?

Mali Einsteini: Czy pszczoła ma swój pokój?

03 czerwca 2017

Na to pytanie oraz wiele, wiele innych dotyczących tych niezwykle pożytecznych owadów dzieci znalazły odpowiedź na warsztatach. Zaprosiliśmy je do wnętrza ula, dowiedziały się, jak powstaje miód i jak zorganizowane jest życie w ulu. Na zakończenie zajęć wykonały dwie woskowe świece dwiema różnymi metodami.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Co wspólnego ma motyl z rybą i słoniem?

Mali Einsteini: Co wspólnego ma motyl z rybą i słoniem?

06 maja 2017

To były skrzydlate warsztaty o motylach, podczas których dzieci mogły zobaczyć motyle z całego świata! Dowiedzieć się, jak długo żyją motyle, dotknąć kokonu motyla i poznać taktykę obronną naszych delikatnych przyjaciół. Na koniec każdy zrobił swojego własnego latającego motyla i opracował jego taktykę obronną przed drapieżnikami.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Piana Party czyli bąbelkowe szaleństwo

Mali Einsteini: Piana Party czyli bąbelkowe szaleństwo

27 maja 2017

To były warsztaty o pianie z mikro bąbelkami oraz gigantycznymi bąblami. Każdy uczestnik poznał technikę tworzenia się piany i zajrzał w strukturę bąbelków. Jednym słowem great fun!
SZCZEGÓŁY