Weekend dla Małych i Dużych

Zrealizowane

Mali Einsteini: Czy jedzą i jak piją kwiaty?

Mali Einsteini: Czy jedzą i jak piją kwiaty?

13 maja 2017

Zastanawialiście się kiedyś, jak piją i jedzą kwiaty? Czy mają buźki? Jak wykorzystują wodę? Dzieci próbowały wczuć się w ich rolę. Wykonały serię eksperymentów i swój własny przeźroczysty model anatomiczny kwiatu.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Co wspólnego ma motyl z rybą i słoniem?

Mali Einsteini: Co wspólnego ma motyl z rybą i słoniem?

06 maja 2017

To były skrzydlate warsztaty o motylach, podczas których dzieci mogły zobaczyć motyle z całego świata! Dowiedzieć się, jak długo żyją motyle, dotknąć kokonu motyla i poznać taktykę obronną naszych delikatnych przyjaciół. Na koniec każdy zrobił swojego własnego latającego motyla i opracował jego taktykę obronną przed drapieżnikami.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Re-re kum-kum żabi świat

Mali Einsteini: Re-re kum-kum żabi świat

01 kwietnia 2017

1 kwietnia, sobota

Zapraszamy na brzeg jeziora, na spotkanie z żabim światem. Warsztaty, na których będziemy obserwować żywe żabki! Czy dadzą się pogłaskać? Tego nie wiemy, ale z chęcią opowiemy wam o życiu żaby. Będziecie mogli sami zaobserwować budowę ciała żaby na plastikowych modelach oraz skonstruować żabie nogi- cud natury. Będzie można szepnąć żabce coś do uszka.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Kierunek: Australia

Mali Einsteini: Kierunek: Australia

29 kwietnia 2017

Rozmawialiśmy o tym, jakie są kontynenty i skupiliśmy się na Australii. Patrzyliśmy na nią historycznie. Dzieci dowiedziały się, kim są Aborygeni, gdzie mieszkają dziś i jak wyglądało ich życie dawniej. Dzięki pieśniom, muzyce i legendom, poznały ich historię. Były myśliwymi i nomadami. Stworzyły swój własny kołobumerang i sprawdzały, czy do nas wróci.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wszystko o papierze

Mali Einsteini: Wszystko o papierze

22 kwietnia 2017

Jak wynaleziono papier? Wysłuchacie, jaka była mokra historia kłopotem malowana. Dowiecie się, jak powstaje papier i jak powstawał kiedyś. Jakie były pierwsze próby jego uzyskania. Będziecie samodzielnie wytwarzać papier metodą czerpaną, ozdabiać wytworzone kartki kolorowymi płatkami i przyprawami. Spróbujecie też pisać jak nasi przodkowie czyli piórem i atramentem.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Eksperymenty z jajem czyli warsztaty wielkanocne

Mali Einsteini: Eksperymenty z jajem czyli warsztaty wielkanocne

08 kwietnia 2017

Wielkanocne eksperymenty, podczas których naszymi asystentami były żywe kurczaczki. Dzieci przyglądały się z bliska jajkom różnych gadów, ptaków i owadów. Porównywały ich rozmiary i kolory. Stawały na pełnej jaj wytłaczance, robiły gumowe jajko, a także w naukowy sposób farbowały jajo na Wielkanoc.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Podróż do wnętrza człowieka część II – jak oddychamy?

Mali Einsteini: Podróż do wnętrza człowieka część II – jak oddychamy?

25 marca 2017

Dzieci stworzyły gigantyczny obieg tlenu w ciele człowieka. Dowiedziały się, dlaczego tlen jest niezbędny do życia i jak porusza się w waszym ciele. Wcieliły się w krwinki i konstruowały ludzkie płuca. A potem wdech… wydech…
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Podróż do wnętrza człowieka część I – układ kostny

Mali Einsteini: Podróż do wnętrza człowieka część I – układ kostny

18 marca 2017

Skąd się biorą zęby mleczne i dlaczego wypadają? Ile kości ma małe dziecko i dorosły człowiek? I dlaczego warto jeść nabiał? Na tych zajęciach dzieci poznały wiele ciekawostek na temat swoich kości. Zobaczyły, jak rosną kości, a na koniec wspólnie złożyły szkielet człowieka. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Dlaczego na księżycu są kratery? – warsztaty o kosmosie i grawitacji

Mali Einsteini: Dlaczego na księżycu są kratery? – warsztaty o kosmosie i grawitacji

11 marca 2017

Jak powstają kratery? Czy na ziemię spadają ciała niebieskie? I właściwie dlaczego nazywane są niebieskimi – czy są koloru niebieskiego? Doświadczymy grawitacji i zobaczymy, jak można wykorzystać ją w zabawie. A ponadto każdy zrobi swój własny piasek księżycowy i kometę z ogonem. Zapraszamy na przygody w kosmosie.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Dlaczego pływają oka w rosole – o gęstości cieczy

Mali Einsteini: Dlaczego pływają oka w rosole – o gęstości cieczy

04 marca 2017

Warsztaty poświęcone rozróżnianiu cieczy i ich gęstości. W programie: przelewanie kolorowych substancji, samodzielne tworzenie wieży z płynów, a także wykonanie własnego oceanu w butelce i sprawdzenie działania lampki z lawą. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wieloryb i jego fontanna

Mali Einsteini: Wieloryb i jego fontanna

18 lutego 2017

Warsztaty, których tematem będzie ciśnienie wody. Co to jest? Gdzie występuje? Na co ma wpływ? Dowiecie się, czy w ciele człowieka występuje takie zjawisko. Sprawdzicie, czy woda może przenosić ciężary. Napijecie się wykorzystując do tego okulary do picia. A na koniec zrobicie wieloryba i jego fantastyczną fontannę. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Co to jest hydrofobowość?

Mali Einsteini: Co to jest hydrofobowość?

11 lutego 2017

11 lutego, sobota

Poznacie zjawisko i inne niesamowite właściwości materiałów. Dowiecie się, jak powstają ubrania i ich kolory. Poeksperymentujecie z materiałami i cieczami hydrofobowymi. Pobawicie się piaskiem hydrofobowym. A z ciekawostek dowiecie się, czy z sieci pajęczej można utkać kamizelkę kuloodporną. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Kataklizmy czterech żywiołów

Mali Einsteini: Kataklizmy czterech żywiołów

04 lutego 2017

Woda, ogień, ziemia i powietrze – jakie niosą zagrożenia? Przeprowadzimy symulację trzęsienia ziemi, powodzi, tornada i wybuchu gigantycznego wulkanu. Dowiecie się, jak powstają te zjawiska i czy mogą wydarzyć się w Polsce. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Czy światło da się pokroić?

Mali Einsteini: Czy światło da się pokroić?

28 stycznia 2017

Czy wiecie, jakie cechy ma światło? Mali Einsteini badali światło i jego prędkość za pomocą ciekawych eksperymentów. Przemierzali zaczarowany las trolla. Poznawali właściwości ultrafioletu. Czasami bywało ciemno, a czasami jasno. Naukowo i magicznie.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Warsztaty o cieple – tworzymy naukowy lampion

Mali Einsteini: Warsztaty o cieple – tworzymy naukowy lampion

20 stycznia 2017

Ciepło, cieplej, gorąco! Warsztaty naukowe o cieple przybliżą wam techniki wywoływania ciepła. Jakie ma źródła? Poznacie żywioł ognia, spróbujecie zrobić ogień pod wodą. Poznacie również bardzo dużego łakomczucha cieplnego. A na koniec zrobicie własny lampion.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Skąd bierze się dźwięk?

Mali Einsteini: Skąd bierze się dźwięk?

14 stycznia 2017

Czy dźwięk jest szybszy niż światło? Jakie zwierzę ma najczulszy słuch? Jak można ciekawie bawić się dźwiękiem? Na warsztatach dzieci dowiedziały się, skąd bierze się dźwięk i czym jest. Próbowały wywołać hałas metodą mechaniczną i chemiczną.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Dlaczego schodzą lawiny w górach?

Mali Einsteini: Dlaczego schodzą lawiny w górach?

07 stycznia 2017

Za oknem piękna, mroźna zima zatem odpowiedni czas dla Małych Einsteinów, by zastanowić się dlaczego schodzą lawiny w górach? i czy lód może być suchy i umie śpiewać? Krótko mówiąc eksperymenty ze śniegiem i lodem dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Zagadki herbatki

Mali Einsteini: Zagadki herbatki

17 grudnia 2016

Jakie właściwości lecznicze może mieć herbata? Czy ma właściwości pobudzające? Czy można nią malować? Poznacie smak najdroższej herbaty na świecie. Zobaczycie jakie fascynujące procesy zachodzą podczas parzenia herbaty. A czy herbata może pachnieć świętami? Stworzycie własną, pyszną herbatę na zimowe wieczory.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Ptaki

Mali Einsteini: Ptaki

10 grudnia 2016

Znacie zimowe sekrety ptaków? Dlaczego kaczka może pływać w zimnej wodzie? Czy wróbel przymarza do gałęzi? Poznacie kilka ciekawostek dotyczących życia ptaków zimą. Zrobicie swój własny karmnik, by mądrze dokarmiać ptaki. Mali Einsteini czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Auto odrzutowe

Mali Einsteini: Auto odrzutowe

03 grudnia 2016

Skąd bierze się siła odrzutu? Jak działa silnik odrzutowy? Co wprawia auto w ruch? Zbudujecie własne autko, które będzie poruszać się bardzo szybko. A co jeszcze musi mieć samochód, żeby jeździć? Koła! Jaki był początek koła? Kto je wymyślił? Kilka ciekawostek ze świata motoryzacji.
SZCZEGÓŁY