Warsztaty sobotnie

Zrealizowane warsztaty

Mali Einsteini: Chromatografia - dlaczego liście zmieniają kolor jesienią?

Mali Einsteini: Chromatografia - dlaczego liście zmieniają kolor jesienią?

10 października 2015

W tym Laboratorium dzieci poznały tajniki chemii oraz przyrodniczy cykl trwający od wieków. Były doświadczenia biologiczne i chemiczne, by stwierdzić czy liście mają wbudowany zegar i skąd wiedzą, kiedy zmieniać kolor? Chyba udało nam się poznać wszystkie sekrety liści!
SZCZEGÓŁY

Warsztaty mikromodelarstwa i gier strategicznych

Warsztaty mikromodelarstwa i gier strategicznych

03 października 2015

„Wojna polsko-niemiecka 1939 roku - ostatnie dni obrony\" była tematem ostatnich warsztatów w Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „Ułan”. Gry na makietach dla chętnych w wieku od 10 roku życia. Warsztaty poprowadził – instruktor Jacek Bajer.
SZCZEGÓŁY

Minionki z Lego

Minionki z Lego

03 października 2015

Kreatywne budowanie dla dzieci w wieku 5-9 lat. Spotkanie z małymi żółtymi ludzikami czyli wszechobecnymi Minionkami. Jakie mają zwyczaje? Co lubią robić? Jak się ubierają? Poznacie ich przygody i zbudujecie ich plemię.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Owady czyli powitanie lata

Mali Einsteini: Owady czyli powitanie lata

27 czerwca 2015

27 czerwca, sobota

Co to są owady? Jak wyglądają? Co potrafią? Jakie są rekordy w tej grupie zwierząt? Czy są niebezpieczne a może pożyteczne? Na własne oczy zobaczycie bardzo ciekawe owady, jak i mrowisko od środka! Wykonacie szereg eksperymentów biologicznych i technicznych, których efektem będzie wykonanie własnej skaczącej pchły.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Latawce

Mali Einsteini: Latawce

20 czerwca 2015

Wszystkie sekrety małego Einsteina – ogromny latawiec w kształcie meduzy to przepis na udane wakacje! Mali Einsteini tuż po wyjściu z zajęć sprawdzali możliwości swoich kolorowych latających machin tuż przed DK Zacisze. Wszystkie uniosły się w powietrze.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Kuba Rozchlapywacz

Wehikuł sztuki: Kuba Rozchlapywacz

13 czerwca 2015

Lekcja historii sztuki poświęcona abstrakcji i malarstwu gestu. Działania odbyły się w plenerze, by swobodniej móc rozlewać, polewać, rozpryskiwać notując na obrazie zamaszyste i pełne ekspresji ruchy. Niczym Jackson Pollock odtańczyliśmy nad obrazem inspirujący "taniec chlapaniec".
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Czekolada

Mali Einsteini: Czekolada

13 czerwca 2015

Było słodko i pachnąco. Rzecz dotyczyła czekolady. Dawniej napoju zarezerwowanego dla królów i arystokracji. Dziś smakołyku dostępnego dla wszystkich. Na szczęście! Z ciekawostek, dodamy, że pierwszym Europejczykiem, który spróbował kakao, był Krzysztof Kolumb.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Aerodynamika – maszyny latające

Mali Einsteini: Aerodynamika – maszyny latające

30 maja 2015

30 maja, sobota

Co to jest aerodynamika? Jak praktycznie wykorzystywać ją w życiu i zabawie? Dowiecie się na naszych zajęciach. Konstruujemy latające zabawki, które – jak zwykle – po zajęciach stają się waszą własnością. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty taneczne: Roztańczona Sobota

Warsztaty taneczne: Roztańczona Sobota

23 maja 2015

W programie: walc angielski, taniec dyskotekowy i rock'n'roll. Warsztaty polecamy tym, którzy chcą złapać przedwakacyjny rytm i swobodę na parkiecie, jak również dla tych, którzy przygotowują się do ważnych wydarzeń i przyjęć okolicznościowych. Zajęcia dla starszej młodzieży i dorosłych.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

23 maja 2015

23 maja, sobota

Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja.

SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Pablo Picasso i jego geometryczny świat

Wehikuł sztuki: Pablo Picasso i jego geometryczny świat

23 maja 2015

Warsztaty o narodzinach nowego kierunku w malarstwie na przykładzie twórczości Pabla Picassa. Dzieci spróbują wykreować nową rzeczywistość w myśl zasad kubizmu. Będziemy rozcinać, rozbijać, zniekształcać, łączyć i rozdzielać tworząc podobne lub zupełnie nowe obrazy zainspirowane twórczością mistrza.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Jak działają nasze nosy i po co nam nosowe włosy?

Mali Einsteini: Jak działają nasze nosy i po co nam nosowe włosy?

23 maja 2015

Dzieci poznawały działanie zmysłu węchu, okrywały jego możliwości i tworzyły bajeczne perfumy z naturalnych olejków eterycznych. Większość zapachów komponowana była z myślą o mamach i ich święcie.
SZCZEGÓŁY

Rodzinne warsztaty w pracowni: Ceramika i garncarstwo

Rodzinne warsztaty w pracowni: Ceramika i garncarstwo

16 maja 2015

Warsztatowe adresowane do rodzin z nauką ręcznego formowania gliny podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły, wyciskane w gipsowych formach lub toczone na elektrycznym kole garncarskim.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Robot rysujący własnej roboty!

Mali Einsteini: Robot rysujący własnej roboty!

16 maja 2015

16 maja, sobota

Po sukcesie pierwszych zajęć z robotyki czas na następnego robota – tym razem rysującego!! Warsztaty dla początkujących i kontynuujących nasze spotkania z robotyką. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat, na których wykonuje się własnoręcznie eksperymenty, efekty zabierane są do domu, a zdobyta wiedza wykorzystywana w przyszłości.

SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: W magicznym ogrodzie Claude Moneta

Wehikuł sztuki: W magicznym ogrodzie Claude Moneta

09 maja 2015

Dziś nasi mali historycy sztuki poznali malarstwo Claude Monet i kilka ciekawostek z jego życia. Mistrz kazał wybudować ogród, który teraz możemy podziwiać na jego pracach. Gdy nie udało mu się dokończyć jednej z prac, którą rozpoczął, kiedy ogród był jeszcze uśpiony wydał polecenie, by zerwano z drzew wszystkie liście.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty taneczne z Santi Bello

Warsztaty taneczne z Santi Bello

09 maja 2015

9 maja, sobota

W programie Contemporary / Jazz i biodance. To już drugie warsztaty, które poprowadzi Santi Bello. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać go w roli tancerza i choreografa w Teatrze Rampa w musicalach „Rent\", „Broadway Street”, czy „MusicaLove”. Nauki pobierał u Orlando Salgado w Madrycie, Anatola Janowsky’ego i Carmen Robles w Las Palmas.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Być jak Gutenberg

Mali Einsteini: Być jak Gutenberg

09 maja 2015

Na zajęciach rozmawialiśmy o pierwszych czcionkach i prasie drukarskiej jaką po raz pierwszy stworzył Johannes Gutenberg. Wydrukowaliśmy wiosenny wzór graficzny na płóciennej torbie wykorzystując metodę sitodruku. To była zabawa w prawdziwą drukarnię. Torba z pewnością przyda się na majowe wycieczki.
SZCZEGÓŁY

Sutasz: Kolczyki

Sutasz: Kolczyki

09 maja 2015

Sutasz to rodzaj haftu, do wykonania którego wykorzystuje się wiskozowe lub jedwabne sznurki zwane sutaszami. Haft sutaszowy rozwija wyobraźnię, wyrabia cierpliwość, a przede wszystkim przynosi satysfakcję z tworzenia biżuterii. Na wiosnę proponujemy warsztaty handmadowe, na których stworzymy oryginalne kolczyki.
SZCZEGÓŁY

LEGO Twórcze Budowanie: Angry Birds

LEGO Twórcze Budowanie: Angry Birds

25 kwietnia 2015

Nasze warsztaty z klockami Lego zabrały uczestników w świat sympatycznych ptaszków i zielonych świnek o okrągłych kształtach czyli Angry Birds. Rozmawialiśmy o przygodach rozgniewanych ptaków, które chronią swoje jajka przed żarłocznymi świnkami, o tym czym się różnią, jakie mają zdolności oraz jak można je wybudować z klocków Lego.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: W złotym świecie Gustava Klimta

Wehikuł sztuki: W złotym świecie Gustava Klimta

25 kwietnia 2015

Blask szlachetnego metalu, przepych, bogata ornamentyka to charakterystyczne środki wyrazu artystycznego w twórczości Gustava Klimta. Zafascynowani jego \"błyskotliwą sztuką\" stworzyliśmy fantazyjne, biżuteryjne obrazy. Zobaczcie sami.
SZCZEGÓŁY