Warsztaty sobotnie

Zrealizowane warsztaty

Mali Einsteini: Naukowo o Australii

Mali Einsteini: Naukowo o Australii

25 kwietnia 2015

Mali Einsteni wybrali się na wyprawę do Australii. Dowiedziały się, co to jest antropologia i czym się zajmuje. Prześledziły wynalazki aborygenów, a nawet zrobiły własny bezpieczny bumerang, który wraca do właściciela nawet w ciasnym pokoju! 
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Tajemnica odciętego ucha

Wehikuł sztuki: Tajemnica odciętego ucha

18 kwietnia 2015

Poruszające spotkanie z artystą, który w swoich obrazach uwiecznił targające nim uczucia. Niezwykła historia życia i twórczości Vincenta van Gogha zainspirowała nas do stworzenia pełnych ekspresji i emocji obrazów. „Wehikuł sztuki” to fascynująca podróż do świata sztuki, od rysunków na ścianach jaskiń, po wybitne dzieła współczesnych artystów.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty taneczne z Santi Bello

Warsztaty taneczne z Santi Bello

18 kwietnia 2015

Wielokrotnie mogliśmy podziwiać go w roli tancerza i choreografa w Teatrze Rampa w musicalach „Rent\", „Broadway Street”, czy „MusicaLove”. W DK Zacisze poprowadził warsztaty baletu, contemporary / Jazz i biodance w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych. Mowa oczywiście o Santi Bello.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Cytrynowa bateria

Mali Einsteini: Cytrynowa bateria

18 kwietnia 2015

Prąd i jego dalsze tajemnice. Tym razem robiliśmy cytrynową baterię! Dzieci dowiedziały się jak działa i czy można do niej podłączyć telewizor. Cytrynową baterię zabrały ze sobą do domu. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. 
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Sekrety ciała człowieka

Mali Einsteini: Sekrety ciała człowieka

11 kwietnia 2015

Jak działają mięśnie i do czego służą nam kości? I czy dzieci mają więcej kości niż dorośli? Dlaczego tak ważny w diecie dzieci jest nabiał? Dzieci zbudowały szkielet człowieka, dowiedziały się jak działają mięśnie i wykonały własny model elastycznych mięśni z drewna.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty samoobrony dla kobiet: Obroń się po babsku

Warsztaty samoobrony dla kobiet: Obroń się po babsku

11 kwietnia 2015

Warsztaty adresowane były do wszystkich kobiet od 14 roku życia. W programie: prezentacja sposobów wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w samoobronie, nauka prawidłowego zamykania pięści oraz sposobów przyjmowania i trzymania gardy.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Robot własnej roboty

Mali Einsteini: Robot własnej roboty

28 marca 2015

Sobotnim zadaniem Małych Einsteinów było stworzenie robotów własnej roboty. I udało się. Na rozgrzewkę bez lutowania, bez skomplikowanych operacji i w prosty sposób budowali mini elektroniczne urządzenia z wykorzystaniem pracy silników, przełączników i źródeł dźwięku oraz światła.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Giacometti oraz postacie o małych głowach i długich nogach

Wehikuł sztuki: Giacometti oraz postacie o małych głowach i długich nogach

28 marca 2015

Dziś rzeźbiarze nie wahają się używać rozmaitych materiałów do stworzenia bardzo oryginalnych rzeźb. Zainspirowani twórczością Giacomettiego, dzieci tworzyły niezwykłe postacie o małych głowach i długich nogach.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty ceramiki i garncarstwa

Warsztaty ceramiki i garncarstwa

21 marca 2015

Warsztaty dla młodszych i starszych, dla dzieci, rodziców oraz singli. W programie nauka ręcznego formowania gliny podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły, wyciskane w gipsowych formach oraz toczone na elektrycznym kole garncarskim.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Lubicie meduzy?

Mali Einsteini: Lubicie meduzy?

21 marca 2015

Macki, galaretki, parzydełka… czy lubicie meduzy? Po naszych warsztatach chyba wszystkie dzieci je pokochały. Dowiedziały się, jak żyją meduzy, czy potrafią świecić własnym światłem. I poznały meduzę, która jest jedynym nieśmiertelnym stworzeniem na ziemi!
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wszystko o powietrzu

Mali Einsteini: Wszystko o powietrzu

14 marca 2015

Czy powietrze waży? Czy można je odchudzić i nim się pobawić? Dzieci wykonały ogromne latające balony na ciepłe powietrze. Dowiedziały się także, co to jest wiatr, jak się porusza i jak można wykorzystywać go do straszenia i do innych niewinnych psotek. Jak zwykle wszystkie nasze teorie zostały potwierdzone eksperymentami.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Giuseppe Archimboldo i jego niezwykłe obrazy

Wehikuł sztuki: Giuseppe Archimboldo i jego niezwykłe obrazy

14 marca 2015

„Nos z ogórka, oczy z jagód, włosy z liści… to jakiś żart? Ależ skąd, to niezwykłe obrazy Giuseppe Arcimboldo”. Mali artyści odkrywali, co jeszcze Arcimboldo ukrył przed widzami w swoich obrazach. „Wehikuł sztuki” to historia sztuki dla najmłodszych. Zapraszamy!
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wdech i wydech – jak działają nasze płuca?

Mali Einsteini: Wdech i wydech – jak działają nasze płuca?

07 marca 2015

7 marca, sobota

Czy możliwe jest oddychanie pod wodą? A można oddychać przez skórę? Poznacie różne sposoby oddychania zwierząt. Będziecie obserwować prawdziwą żabę i rybę by na własne oczy zobaczyć jak oddychają zwierzęta. Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: TEATRalna SOBOTA dla dzieci

Warsztaty: TEATRalna SOBOTA dla dzieci

07 marca 2015

Jaka jest różnica między podróżnikiem a turystą? Po co ludzie podróżują? Co to są granice i jak można je przekraczać? Czy można podróżować bez biletu? I czy na te pytania da się odpowiedzieć poprzez teatr? Mali miłośnicy teatru spędzili przedpołudnie na twórczych zajęciach, podczas których poznały tajniki improwizacji i dowiedziały się jak z prześcieradła zbudować łódź... 
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Olimpiada Wodna czyli jak woda krąży w przyrodzie

Mali Einsteini: Olimpiada Wodna czyli jak woda krąży w przyrodzie

28 lutego 2015

Czy woda, którą pijemy była już kiedyś używana? Czy to prawda, że pijemy chmury? Te i inne ciekawostki przebadaliśmy na naszych warsztatach – wszystko zbadaliśmy we własnych eksperymentach. Zaprojektowaliśmy samodzielnie doświadczenie, w którym stworzyliśmy deszcz, mgłę a nawet chmurę!
SZCZEGÓŁY

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

21 lutego 2015

Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Michał Anioł

Wehikuł sztuki: Michał Anioł

21 lutego 2015

Poznaliśmy kolejnego genialnego artystę, z którym można sięgać nieba, bo to Michał Anioł… Inspiracja jego dziełami stała się ciekawą wędrówką w świat malarstwa i rzeźby.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Parzymy pokrzywę

Mali Einsteini: Parzymy pokrzywę

21 lutego 2015

Czas się odwdzięczyć za te wszystkie burchle i przykrości! Teraz to nasi mali naukowcy będą parzyć pokrzywę... i poznawać wszystkie sekrety ziół, herbat i ich właściwości lecznicze. Wgłębimy się także w sposoby produkcji herbaty, a także zrobimy własną kompozycję herbat. Będziemy pracować z mikroskopami i dochodzić skąd się bierze napar herbaciany.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Słodkie eksperymenty

Mali Einsteini: Słodkie eksperymenty

14 lutego 2015

Lubicie cukier i słodycze? Te warsztaty są dla was. Dowiecie się, skąd się bierze cukier, ile jest jego rodzajów i w jakich postaciach występuje. Czy w brzozie jest cukier? A może znajdziemy go w cebuli? Buraku? Nie wierzycie? Jak nam się uda poznacie też osobiście „Słodziaki patyczaki” i może nawet jakiś wytrwa w całości do powrotu do domu.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Leonardo da Vinci – geniusz

Wehikuł sztuki: Leonardo da Vinci – geniusz

07 lutego 2015

Zadziwiał nie tylko talentem malarskim, projektował niesamowite jak na swoje czasy wynalazki. Jego geniuszowi poświęcone zostało spotkanie „Wehikułu sztuki”, podczas którego dzieci inspirowane pracami artysty tworzyły własne interpretacje jego dzieł.
SZCZEGÓŁY