Warsztaty sobotnie

Zrealizowane warsztaty

Mali Einsteini: Skarby ziemi – odkrywamy minerały i kryształy

Mali Einsteini: Skarby ziemi – odkrywamy minerały i kryształy

14 maja 2016

Co to są minerały? Jakie mają właściwości fizyczne i chemiczne? Czy takie „ciała stałe” wchodzą w skład skorupy ziemskiej? I czym się różni grafit od diamentu, a co mają wspólnego. Robiliśmy wykopaliska. Za pomocą pędzelka i dłuta odkrywaliśmy skarby ziemi. Niektórym udało się odkryć t-rexa.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

06 maja 2016

Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Gobelin daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to jest ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja. Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Plastik z mleka

Mali Einsteini: Plastik z mleka

06 maja 2016

Chcecie się dowiedzieć dlaczego na mleku tworzy się kożuch? Ciekawi Was, co się stanie, jak do coli wlejemy mleko? Poeksperymentujemy i stworzymy figurki z mleka. Mali Einsteini pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty taneczne: Roztańczona Sobota

Warsztaty taneczne: Roztańczona Sobota

23 kwietnia 2016

W programie: walc angielski i wiedeński, taniec dyskotekowy. Warsztaty polecamy tym, którzy chcą złapać przedwakacyjny rytm i swobodę na parkiecie, jak również dla tych, którzy przygotowują się do ważnych wydarzeń i przyjęć okolicznościowych. Zajęcia dla starszej młodzieży i dorosłych.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty decoupage vintage

Warsztaty decoupage vintage

23 kwietnia 2016

W ostatnią sobotę pracowicie spędziłyśmy czas na warsztatach decoupage vintage. Było twórczo i bardzo wesoło. Nie wszystkim udało się w pełni osiągnąć efekt vintage, ale wszyscy wyszli zadowoleni mogąc zrealizować swój własny pomysł. I to jest najważniejsze. Każdy z nas jest inny i tę właśnie różnorodność widać w powstających pracach. 
SZCZEGÓŁY

Modelarstwo dla najmłodszych i trochę starszych

Modelarstwo dla najmłodszych i trochę starszych

23 kwietnia 2016

23 kwietnia, sobota

Miłośników modelarstwa zapraszamy na warsztaty wykonywania modeli plastikowych w skali 1:72 i malowania figurek. Jacek Bajer w ciekawy i przyjemny sposób połączy modelarstwo z wiedzą o różnych epokach z historii wojskowości.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Jak piją kwiaty?

Mali Einsteini: Jak piją kwiaty?

23 kwietnia 2016

Czy kwiaty żyją? Jak piją wodę? Będziemy wydobywać barwniki naturalne z płatków. Dowiecie się kilku ciekawostek o ciśnieniu wody, a potem zrobimy zwariowane okulary do picia! Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

23 kwietnia 2016

23 kwietnia, sobota

Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Gobelin daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to jest ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Jak podnieść słonia? O sile i ciężarze

Mali Einsteini: Jak podnieść słonia? O sile i ciężarze

15 kwietnia 2016

Naukowe zasady podnoszenia ciężarów. Nie trzeba być bardzo silnym, by podnosić bardzo duże przedmioty. Poznacie zasady pracy dźwigu. Wykonamy fascynujące doświadczenia z ciężkimi przedmiotami. Jak powstało Stonehage? A jak ogromne piramidy? I to w czasach gdy nie było maszyn budowlanych? Chcecie się dowiedzieć?
SZCZEGÓŁY

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

09 kwietnia 2016

Warsztaty tkactwa artystycznego dla młodzieży i dorosłych. Sekrety tkactwa przybliżyła Teresa Szczepańska: Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Gobelin daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to jest ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych.
SZCZEGÓŁY

Lego Kreatywne Budowanie: Porty i transport morski

Lego Kreatywne Budowanie: Porty i transport morski

09 kwietnia 2016

Usytuowane nad morzem lub oceanem. Wraz z kawałkiem lądu i infrastrukturą tworzą port morski, który jest wykorzystywany do transportu osób i towarów. Skalą i rozmiarem zaskoczyły nas budowle, które stworzyli LEGO fani na sobotnich warsztatach.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Tajemnice świata owadów – podziemne labirynty! O mrówkach

Mali Einsteini: Tajemnice świata owadów – podziemne labirynty! O mrówkach

09 kwietnia 2016

Co to jest formikarium? Wiecie? Poznacie niektóre tajemnice mrówek. Zobaczycie gigantyczną mrówkę, tunele mrówek i to jak urządzają swoje mieszkanie! Spotkanie z mrówkami face to face? Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu, a zdobytą wiedzę wykorzystać w przyszłości.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Magnetyczny plac zabaw cz.2

Mali Einsteini: Magnetyczny plac zabaw cz.2

02 kwietnia 2016

Jak można wykorzystać zjawisko magnetyzmu w codziennym życiu? Dzieci poznały masę magnetyczną, która żyje własnym życiem. Płyn feroflulid stroszący się jak jeż na widok magnesu oraz wiele innych zadziwiających zjawisk. Zobaczyły jak dzięki magnesowi można lewitować, a także zakrzywić czas.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Modelarstwo dla najmłodszych i trochę starszych

Warsztaty: Modelarstwo dla najmłodszych i trochę starszych

02 kwietnia 2016

Miłośników modelarstwa zapraszamy na warsztaty wykonywania modeli plastikowych w skali 1:72 i malowania figurek. Jacek Bajer w ciekawy i przyjemny sposób połączy modelarstwo z wiedzą o różnych epokach z historii wojskowości. Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału w stałych spotkaniach Pracowni Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „UŁAN”.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wielkanocne eksperymenty z „jajem”

Mali Einsteini: Wielkanocne eksperymenty z „jajem”

19 marca 2016

Potraficie stanąć na jajku? Chcecie spróbować? Dowiecie się też, jak zrobić odbijające się jajo i jak obrać surowe jako ze skorupki! Poznacie również puszystych pierzastych przyjaciół;). Czyżby zbliżała się Wielkanoc? „Mali Einsteini” czyli doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty: W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

Warsztaty: W poszukiwaniu wielkanocnego zajączka

19 marca 2016

Co było pierwsze – jajko czy kura? Czy jajko da się wysłać? Dlaczego ozdabiamy pisanki? I co symbolizuje palma? Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na twórcze warsztaty artystyczne w klimacie Świąt Wielkiej Nocy. A dokładniej na tworzenie niepowtarzalnych palm i eko-toreb, akwarelowych i wyklejanych kartek, ubieranie jajek w niezwykłe artystyczne koszulki.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

12 marca 2016

Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: W powietrzu czuć już wiosnę – eksperymenty z powietrzem! Cz.1

Mali Einsteini: W powietrzu czuć już wiosnę – eksperymenty z powietrzem! Cz.1

12 marca 2016

O powietrzu można powiedzieć dużo mając w zanadrzu wór ciekawych eksperymentów! Jak powstają chmury? Słyszeliście już, że czasem chodzicie z głową w chmurach? Na warsztatach stało się to rzeczywistością! Stworzycie własną chmurę, a my wylejemy wam ją na głowę!
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Magnetyzm a dokładnie „Magnetyczny plac zabaw cz.1”

Mali Einsteini: Magnetyzm a dokładnie „Magnetyczny plac zabaw cz.1”

05 marca 2016

5 marca, sobota

Poznacie właściwości metali, przebadacie ich reakcje chemiczne, zagłębicie się w destrukcyjne tortury metali, spróbujecie je utleniać i zmiękczać. Dowiecie się, czy każdy metal może być przyciągnięty przez magnes, a także wykonacie swój magnetyczny gadżet: Pana Piłka-Opiłka. 

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Akwarelowe ABC

Warsztaty: Akwarelowe ABC

05 marca 2016

5 marca, sobota

Nic nie dorówna przejrzystości, świetlistości i pięknu dobrze namalowanej akwareli. Na warsztaty malowania farbami wodnymi zaprosiliśmy dzieci, młodzież i dorosłych. Oprócz podstawowych informacji o materiałach do malowania akwareli, farbach i sposobach ich mieszania, uczestnicy poznali podstawowe techniki: lawowania, mokrej akwareli i suchego pędzla.

SZCZEGÓŁY