Warsztaty sobotnie

Zrealizowane warsztaty

Mali Einsteini: Ach to powietrze!

Mali Einsteini: Ach to powietrze!

27 lutego 2016

27 lutego, sobota

Powietrze to jeden z czterech żywiołów. Jest substancją niezbędną do życia człowieka oraz większości organizmów na Ziemi. Dowiecie się czy ma smak i zapach. A może ma jakiś kolor? I czy można je zanieczyścić? Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych”.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Modelarstwo dla najmłodszych i trochę starszych

Warsztaty: Modelarstwo dla najmłodszych i trochę starszych

20 lutego 2016

Miłośników modelarstwa po raz kolejny spotkali się na warsztatach wykonywania modeli plastikowych w skali 1:72 i malowania figurek. Jacek Bajer w ciekawy i przyjemny sposób połączył modelarstwo z wiedzą o różnych epokach z historii wojskowości. 
SZCZEGÓŁY

Warsztaty szycia: Piórnik

Warsztaty szycia: Piórnik

20 lutego 2016

Szkolny niezbędnik własnoręcznie uszyty, w różnych kolorach do wyboru. Warsztaty poprowadziła młoda projektantka handmade Kinga Duczman, która od kilku lat tworzy piękne rzeczy i oryginalne przedmioty. Zaczynała od lepienia z modeliny, a teraz wolny czas wypełnia jej szycie i realizacja własnych projektów.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: H2O – tajemnice wody

Mali Einsteini: H2O – tajemnice wody

20 lutego 2016

Woda jako żywioł stanowi zasadę ruchu i zmiany. Kolorem przypisywanym temu żywiołowi jest błękit. Woda pokrywa ponad 2/3 powierzchni Ziemi. Czy wiecie, że ciało ludzkie składa się w 90% z wody? Poznacie zjawiska absorbcji. Dowiecie się co to jest hydrofobowość.
SZCZEGÓŁY

Modelarstwo dla najmłodszych i trochę starszych

Modelarstwo dla najmłodszych i trochę starszych

30 stycznia 2016

30 stycznia, sobota

Miłośników modelarstwa zapraszamy na warsztaty wykonywania modeli plastikowych w skali 1:72 i malowania figurek. Jacek Bajer w ciekawy i przyjemny sposób połączy modelarstwo z wiedzą o różnych epokach z historii wojskowości.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

30 stycznia 2016

30 stycznia, sobota

Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Ogień i wulkany

Mali Einsteini: Ogień i wulkany

30 stycznia 2016

30 stycznia, sobota

Chcecie zbudować swoje wulkany? Przy użyciu tajemnych – aczkolwiek łatwo dostępnych – składników powstaną wspaniałe modele wulkanów. Dowiecie się dlaczego z wnętrza wulkanu wydobywa się lawa. W bezpiecznych warunkach poznacie właściwości żywiołu jakim jest ogień.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Kulodromy

Mali Einsteini: Kulodromy

23 stycznia 2016

Chcecie obserwować fascynujący ruch kulek? Stworzyć własne kulodromy? Te zajęcia są właśnie dla was. Poznacie zasady budowy torów kulkowych i dowiecie się, jakie zasady fizyki sprawiają, że kulki się toczą. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty decoupage: Błyskiem na talerzu

Warsztaty decoupage: Błyskiem na talerzu

16 stycznia 2016

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych ozdabiania przedmiotów techniką decoupage z wykorzystaniem materiałów do złoceń. Każdy uczestnik mógł ozdobić jeden szklany talerz, na który przyklejaliśmy wybrane motywy z serwetek i wyklejaliśmy papierem ryżowym. Całość została wykończona szlagmetalem w arkuszach i farbami akrylowymi.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: W pracowni alchemika

Mali Einsteini: W pracowni alchemika

16 stycznia 2016

16 stycznia, sobota

Ileż to razy ze smutkiem wychodzicie ze sklepu, gdy wasze upragnione zabawki kosztują fortunę! Dość tego! Czas zakasać rękawy i stworzyć swoją własną pucholinę, piasek księżycowy i wiele innych mas!! Dzieci dowiedzą się jak działa chemik, jak wygląda jego stanowisko pracy i opowiemy o podstawowych właściwościach wszystkich składników naszych mas.

SZCZEGÓŁY