Aktualne konkursy

Zapraszamy do udziału w konkursach!

 

 

DOUBLE KICK VOL III

DOUBLE KICK VOL III

23 kwietnia 2017

Po raz trzeci na zaciszańskim parkiecie zaprezentowały się najlepsze BGirl’s i najlepsi BBoy’s. To było taneczne starcie o Puchar Burmistrza Dzielnicy Targówek Miasta st. Warszawy. Ze sceny popłynęła najlepsza muzyka w mieście serwowana przez Dj Lazy One DJ Spike i na żywo Break da Funk. W składzie sędziowskim zasiedli: Tomaz, Aga i Mefo.
SZCZEGÓŁY

Międzynarodowy Konkurs Na Plakat Filmowy 2017

Logo konkursu

12 czerwca 2017

Dom Kultury Zacisze wraz z Filmoteką Narodową i Warszawską Szkołą Filmową zaprosił młodzież do stworzenia plakatu do jednego z filmów:„Człowiek z marmuru\", „Eroica\", „Szczurołap\", „Urząd\" i „Defilada\". Wyboru najlepszych prac dokonał Andrzej Pągowski, Krzysztof Hejke, Marek Tomasz Pawłowski i Dorota Petrus. Gala wręczenia naród odbyła się podczas Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Kinie Iluzjon, w miejscu magicznym i niezwykle istotnym dla warszawskiego filmu.
SZCZEGÓŁY

GITARERRA XI Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej

GITARERRA XI Przegląd Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej

08 kwietnia 2017

W DK Zacisze po raz jedenasty zabrzmiała muzyka gitarowa podczas Przeglądu Zespołów i Indywidualnej Gitary Klasycznej GITARERRA. Wydarzenie ma wierną widownię i wciąż przyciąga uwagę nowych gitarzystów. Jest zaciszańskim świętem muzyki. Przegląd nie ma ograniczeń wiekowych, a jedynie czasowe.
SZCZEGÓŁY

40.Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

40.Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

04 czerwca 2017

Dom Kultury „Zacisze” w Warszawie, we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury, od wielu lat organizuje najpopularniejszy na Mazowszu Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka. Wystąpienia uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z dzielnicy Targówek oceniały aktorki Teatru Rampa Lidia Grzędzińska i Dominika Łakomska oraz Lidia Sycz – przewodnicząca jury, założycielka Teatru Wariacje.
SZCZEGÓŁY

9. Festiwal Dzieci i Młodzieży ARTYSTYCZNY TARGÓWEK

9. Festiwal Dzieci i Młodzieży ARTYSTYCZNY TARGÓWEK

04 czerwca 2017

Barwne i radosne wydarzenie adresowane do dzieci, młodzieży i całych rodzin. Na profesjonalnej scenie przez 7 godzin oglądaliśmy prezentacje wokalne, taneczne, teatralne, akrobatyczne. Pasaż składający się z 17 namiotów, w których dzieci spędzały kreatywnie czas. Była papieroplastyka, lepienie z gliny, wyklejanki, doświadczenia i eksperymenty, malarstwo sztalugowe, mozaiki, biżuteria, animacje w języku angielskim, gry terenowe. W namiocie DK Zacisze atrakcją było drukowanie w technologii 3D.
SZCZEGÓŁY

Pokonkursowa wystawa plakatów filmowych w DK Zacisze

Plakat do wystawy

12 września - 03 października 2016

12 września-3 października 2016

Wystawa najlepszych plakatów nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie na Plakat Filmowy. Wyboru prac dokonali Andrzej Pągowski, prof. Krzysztof Hejke, Dorota Petrus i Marek Pawłowski. Konkurs zorganizował Dom Kultury Zacisze przy współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Warszawską Szkołą Filmową i Forum Poolse Schoen in Nederland.

SZCZEGÓŁY

O Artystycznym Targówku i projekcie Peace w Radiu RDC

O Artystycznym Targówku i projekcie Peace w Radiu RDC

12 czerwca 2016

Niedzielny poranek rozpoczęliśmy od wywiadu w audycji Beaty Jewiarz, której gośćmi byli Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze oraz Robert Kulesza, trener Klubu Boogie Rock i tańca towarzyskiego. Na początku mówiliśmy o tanecznym projekcie „Peace” i wrażeniach z wyjazdu do miasteczka Viksjöfors w Szwecji. A także zapraszaliśmy słuchaczy na 8.Festiwal Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”, czyli plenerowe wydarzenie w Parku Bródnowskim.
SZCZEGÓŁY

Rozstrzygnięcie SŁOWIKONADY na VIII Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa MOTOCERCE

Rozstrzygnięcie  SŁOWIKONADY na VIII Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa MOTOCERCE

04 czerwca 2016

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom VI Przeglądu Wokalnego dla Dzieci i Młodzieży SŁOWIKONADA 2016. Na scenie z mini koncertem wystąpili nagrodzeni uczestnicy: DARIA DOMITRZ, Gabriela Witer, Maria Chwastek, Natalia Zajfryd, Aleksandra Gąska, Urszula Szumska i zespół Hexagon.
SZCZEGÓŁY

Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha „Wiechowisko”

Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha „Wiechowisko”

05 maja 2016

Satyryczny zmysł obserwacji wydarzeń dnia codziennego, którego wzór stanowi twórczość Stanisława Wiecheckiego Wiecha, przełamanie żartem niedostatków egzystencji, przywracanie pogodnego spojrzenia na świat, wyśmianie tego, co na to zasługuje oraz mądre wzruszenie, stanowią ideę przewodnią „Wiechowiska - Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha”. Termin nadsyłania zgłoszeń: 6 maja 2016.
SZCZEGÓŁY

SŁOWIKONADA w TVP Warszawa

SŁOWIKONADA w TVP Warszawa

16 kwietnia 2016

16 kwietnia, sobota

Gościem specjalnym dzisiejszych przesłuchań podczas VI Przeglądu Wokalnego Dla Dzieci i Młodzieży SŁOWIKONADA w DK Zacisze był Kurier Warszawski z TVP Warszawa! O swoich pierwszych wrażeniach opowiadali uczestnicy przeglądu, a jurorzy w składzie Danuta Błażejczyk, Anna Komorowska-Kwaśniewska i Jakub Wocial mówili na co zwracają szczególną uwagę przy ocenie młodych wokalistów. Zachęcali również publiczność do spędzenia weekendu na Zaciszu.

SZCZEGÓŁY

8.Festiwal Dzieci i Młodzieży ARTYSTYCZNY TARGÓWEK

8.Festiwal Dzieci i Młodzieży ARTYSTYCZNY TARGÓWEK

12 czerwca 2016

Dziękujemy wszystkim młodszym i starszym artystom. Dziękujemy Maciejowi Gąsiorkowi za prowadzenie Festiwalu i piosenkę wspierającą polską reprezentację piłkarską odśpiewaną w czasie trwania meczu. Dziękujemy nauczycielom, instruktorom, animatorom i uczniom prowadzącym zajęcia, gry i zabawy w stoiskach. To był piękny słoneczny i artystyczny dzień. Do zobaczenia!
SZCZEGÓŁY

Podsumowanie Turnieju DOUBLE KICK VOL. 2 w Radiu Kampus

Podsumowanie Turnieju DOUBLE KICK VOL. 2 w Radiu Kampus

15 marca 2016

Zapraszamy do słuchania audycji „Normalnie O Tej Porze”, w której czekają na Państwa wywiady z uczestnikami i organizatorami Turnieju DOUBLE KICK VOL. 2. Cofniemy się do 6 marca, by podsumować to co najlepsze, czyli zdrową rywalizację między najlepszymi bboyami z Polski, Francji i Ukrainy, świetną muzykę serwowaną przez DJ Spike’a i Band Diabelsky LeFonque i podziękować publiczności.
SZCZEGÓŁY

VI Przegląd wokalny dla dzieci i młodzieży SŁOWIKONADA

VI Przegląd wokalny dla dzieci i młodzieży SŁOWIKONADA

16 - 17 kwietnia 2016

Wzruszenia, radość, piękno muzyki, ciepli i uśmiechnięci jurorzy, zaciśnięte kciuki rodziców i przepiękne wykonania uczestników. To wszystko złożyło się na pozytywne wrażenia z VI Przeglądu Wokalnego dla Dzieci i Młodzieży Słowikonada. Protokół z posiedzenia Jury już wkrótce, a my mamy nadzieję na kolejne przeżycia już w przyszłym roku. Do zobaczenia!!!
SZCZEGÓŁY

DOUBLE KICK VOL.2

DOUBLE KICK VOL.2

06 marca 2016

DJ Spike i Band Diabelsky LeFonque wprawili w drżenie nie tylko deski sceny. Ich muzyce poddali się wszyscy, którzy znaleźli się w DK Zacisze. Bitwy zostały rozegrane w kategoriach KidsBattle, Bgir, Footwork oraz oczywiście Breaking2vs2. Atmosfera była gorąca. Emocje sięgały zenitu. Popisy taneczne na wysokim poziomie.
SZCZEGÓŁY

39.Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

39.Konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

12 czerwca 2016

Miło nam zaprosić laureatów konkursu i nagrodzonych na oficjalne wręczenie dyplomów i nagród w tegorocznej edycji Warszawskiej Syrenki podczas 8.Festiwalu Dzieci i Młodzieży Artystyczny Targówek. Dom Kultury „Zacisze” w Warszawie, we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury, od wielu lat organizuje najpopularniejszy na Mazowszu Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka. Znamy już zwycięzców tegorocznej edycji.
SZCZEGÓŁY

Międzynarodowy konkurs na plakat filmowy

Międzynarodowy konkurs na plakat filmowy

16 - 17 czerwca 2016

Dom Kultury Zacisze wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Warszawską Szkołą Filmową i Forum Poolse Schoen in Nederland organizuje Międzynarodowy Konkurs na Plakat Filmowy skierowany do uczniów w wieku od 12 do 18 lat, uczęszczających do polskich szkół w Polsce, Holandii, Belgii, Anglii, Białorusi i Litwie i w wielu innych krajah. Przedmiotem konkursu jest plakat stworzony do jednego z pięciu filmów: „Cześć Tereska”, „Popiół i diament”, „Rejs”, czy „Historia kina w Popielawach”. Wśród jurorów m.in. Andrzej Pągowski.
SZCZEGÓŁY

O Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Filmowy w Radiu RFM Classic

O Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Filmowy w Radiu RFM Classic

05 maja 2015

5 maja, wtorek

Czy słuchaliście dziś Radia RMF Classic? O 8.00 powitaliśmy słuchaczy rozmową o filmie, plakacie i Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Filmowy. Gośćmi Urszuli Urzędowskiej byli Bogusia Ołowska, koordynatorka konkursu i Marek Pawłowskim, juror konkursu.

SZCZEGÓŁY

Laureaci z Targówka w finale 38. Konkursu Warszawska Syrenka

Laureaci z Targówka w finale 38. Konkursu Warszawska Syrenka

18 kwietnia 2015

18 kwietnia, sobota, Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

W sobotnim finale 38. Konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka dzielnicę Targówek reprezentować będą Ida Ignaczak (SSP nr 11 STO), Agata Misiak (SP nr 52) oraz Zuzanna Stępka (Gimnazjum nr 144). Uczniowie są laureatami eliminacji dzielnicowych zorganizowanych przez Dom Kultury Zacisze w dniach 18 i 19 marca 2015.

SZCZEGÓŁY