Wernisaż: Wehikuł sztuki

Wernisaż: Wehikuł sztuki

Wernisaż: 11 maja 2019

Zakończenie wystawy: 15 maja 2019

Prezentacja rysunków, prac malarskich i rzeźbiarskich inspirowanych twórczością znanych artystów lub konkretnym dziełem sztuki:

Prace dziecięce powstały podczas cyklu warsztatów sobotnich w sezonie 2018/19 – „Wehikuł sztuki – historia sztuki dla najmłodszych”

Wehikuł sztuki to historia sztuki dla najmłodszych prowadzona w formie podróży do świata sztuki. Dzieci w uporządkowany sposób zapoznają się z historią wybitnych dzieł, poznają artystów, przyglądają się stylom i kierunkom w sztuce. Wehikuł sztuki to warsztaty, na których podstawowa wiedza z zakresu historii sztuki łączy się z pracą plastyczną. W zależności od epoki, od przedstawionego obrazu, budowli lub rzeźby wybierane są techniki i środki wyrazu artystycznego, które pozwolą zbliżyć się do oryginału lub tylko nim zainspirować. Celem zajęć jest rozbudzenie ciekawości i zainteresowanie sztuką, zapoznanie dzieci z uznanymi dziełami, a także poszerzenie ich wiedzy. Uczestnicy poznają wybitnych artystów poprzez fakty i anegdoty z ich życia, dzięki temu artyści są dla dzieci bardziej realni, dostępni i bliscy. Podczas zajęć dzieci mają dużo swobody i mogą twórczo eksperymentować. Jednocześnie dowiadują się, na co należy zwrócić uwagę przy analizie dzieła sztuki. Dzieła są analizowane w kontekście wydarzeń współczesnych artyście.

Wehikuł sztuki to dobrze wykorzystany czas. To dobry wybór dla rodziców dbających o wszechstronny rozwój swoich dzieci.

Instruktor Anna Podniesińska-Bartoszek.