Wystawy

Wydarzyło się

Wystawa UTW: Żółty, czerwony, niebieski - pejzaże

Wystawa UTW: Żółty, czerwony, niebieski - pejzaże

19 listopada 2015

Otwarcie wystawy artystów  z Pracowni rysunku i malarstwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK Zacisze w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wołominie, ul. Mariańska 7.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Elżbiety Sitarskiej: Mój malowany świat

Wystawa Elżbiety Sitarskiej: Mój malowany świat

15 listopada - 03 grudnia 2015

Moja przygoda z malarstwem rozpoczęła się 7 lat temu w pracowni rysunku i malarstwa DK Zacisze prowadzonej przez Bogusławę Ołowską. Jestem szczęśliwa, że mogę malować to, co kocham: pejzaże, martwą naturę, konie, ale największą moją miłością są kwiaty - mówi Elżbieta Sitarstwa. Wernisaż poprzedzi recital Danuty Błażejczyk.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Mikroobrazy Warszawskie

Wystawa: Mikroobrazy Warszawskie

08 - 12 listopada 2015

Niezwykła opowieść o Targówku ukazana w pracach dzieci z pracowni rysunku i malarstwa DK Zacisze. Prace powstawały podczas czterech spotkań na przestrzeni pięciu miesięcy. Przedstawiają najbliższe otoczenie, osiedle, dzielnicę, miasto. Wykonane są metodą kolażu. Prace powstawały pod kierunkiem Katarzyny Rowskiej podczas realizacji projektu „Mikroobrazy Warszawskie”.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Dzianisa Barsukowa: Kolorowe historie

Wystawa Dzianisa Barsukowa: Kolorowe historie

15 października - 05 listopada 2015

Dom Kultury Zacisze zaprezentował wystawę białoruskiego artysty Dzianisa Barsukowa Kolorowe historie. Jego twórczość na przestrzeni XXI wieku. Jego język, warsztat, graficzną formę malarstwa. Prace są świadectwem przyswajania europejskiego malarstwa XX w. Głównym środkiem wyrazu jest kolor. Artysta poprzez kolor wyraża swoje emocje i myśli.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: W majowym słońcu

Wystawa UTW:  W majowym słońcu

20 maja - 19 czerwca 2015

Wystawa prac studentów UTW Zacisze z pracowni malarstwa. Swoje prace wystawiły: Reingard Blicharz, Zofia Bohusz, Lucyna Kacprzak, Ewa Karkowska, Halina Kutner, Danuta Lipińska, Ania Owczarek, Barbara Pierzchała, Krystyna Pluto, Elżbieta Sitarska, Elżbieta Zielińska i Elżbieta Ziembicka.

SZCZEGÓŁY

GOBELINY Pracowni Tkactwa Artystycznego w Radziejowicach

GOBELINY Pracowni Tkactwa Artystycznego w Radziejowicach

05 - 31 maja 2015

DK „Zacisze” inicjuje wystawy pracowni tkactwa artystycznego w różnych galeriach. W 2010 roku gobeliny były eksponowane na wystawie w Instytucie Polskim w Mińsku na Białorusi. W Polsce oglądała je publiczność w Podkowie Leśnej, Ostrołęce, Ciechanowie, Pułtusku, a ostatnio w Konstantynowie Łódzkim. Na przestrzeni 27 lat tkania w pracowni powstało około 280 gobelinów.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Nitką malowane...

Wystawa: Nitką malowane...

27 marca - 03 maja 2015

27 marca-3 maja, Konstantynów Łódzki

Gobelin to tkanina wykonana na krośnie lub ramie, jednostka dekoracyjna z przedstawieniami pejzażowymi, roślinnymi lub postaciowymi. Zapraszamy na otwarcie wystawy gobelinów z Pracowni tkactwa artystycznego DK Zacisze w „Galerii Ogród Sztuki” w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 50 gobelinów o różnej tematyce. 

SZCZEGÓŁY

Wystawa fotografii Bogdana Augustyniaka: JAZZ DO IT

Wystawa fotografii Bogdana Augustyniaka: JAZZ DO IT

15 marca - 05 kwietnia 2015

15 marca-3 kwietnia

Wystawa pod tytułem „JAZZ DO IT” to projekt zrealizowany przez dwóch fotografów: Bogdana Augustyniaka i Krzysztofa Wierzbowskiego. Tematem wystawy w DK Zacisze jest jazz czyli to co Bogdanowi Augustyniakowi w duszy gra. Temat ulotny, wielobarwny w swych emocjonalnych odcieniach, kapryśny i piękny bogactwem tych, którzy go tworzą, żyjąc muzyką.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Dariusza Pietrzaka: Od rysunku do animacji

Wystawa Dariusza Pietrzaka: Od rysunku do animacji

13 lutego - 11 marca 2015

Wystawa rysunków Dariusza Pietrzaka, rysownika, karykaturzysty, twórcy filmów animowanych. Rysuje lub rysował min. dla „The Warsaw Voice\", miesięcznika „Cinema”, portalu „Pod Lupą”, „Przeglądu”. Współpracował z „Rzeczpospolitą” i tygodnikiem „Wprost”. Wernisaż uświetnił koncert musicalowy Jakuba Wociala.
SZCZEGÓŁY