Wystawy

Wydarzyło się

Benefis Anny i Józefa Madejów – artystów ze Szczawnicy

Benefis Anny i Józefa Madejów – artystów ze Szczawnicy

16 listopada 2012

Bożenna Dydek Dyrektor Domu Kultury Zacisze wygłosiła laudację na benefisie Anny i Józefa Madejów – artystów ludowych ze Szczawnicy. Gratulowała tak bogatego dorobku twórczego i przekazała serdeczności od całej społeczności artystycznej naszego Domu Kultury Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Z gobelinami w Dniu Niepodległości

Wystawa: Z gobelinami w Dniu Niepodległości

11 - 28 listopada 2012

Wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce obejmuje prace, które powstały w pracowni tkactwa artystycznego Domu Kultury „Zacisze”. Podejmuje różnorodne tematy, dostarcza pozytywnych wrażeń estetycznych, przybliża arkana sztuki tkackiej.

SZCZEGÓŁY

Wystawa fotografii Zbigniewa Dardy „Dotyk emocji”

Wystawa fotografii Zbigniewa Dardy „Dotyk emocji”

10 listopada - 02 grudnia 2012

Fotografia, od początku przypisana rzeczywistości, niemal zawsze odnosi się do minionego czasu. W tej konkretnej sytuacji przywoła emocje towarzyszące uczestnikom IV Rajdu Szlakiem Hymnu przemierzającym Białoruś, Rosję, Łotwę, Litwę i Polskę w poszukiwaniu polskości.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Miasto na szklanych negatywach. Warszawa 1916 w fotografiach Willy’ego Römera

Wystawa: Miasto na szklanych negatywach. Warszawa 1916 w fotografiach Willy’ego Römera

19 października - 07 listopada 2012

Dzięki uprzejmości Domu Spotkań z Historią zaprezentowaliśmy Państwu wystawę fotografii Willy’ego Römera. Utrwalone na szklanych negatywach fotografie tworzą niezwykle cenny zapis historii miasta, które w tym czasie odzyskuje pozycję stolicy. Ze zdjęć wyłania się wielowymiarowy obraz Warszawy.
SZCZEGÓŁY

Wystawa malarstwa Jana Szula

Wystawa malarstwa Jana Szula

26 września - 13 października 2012

Wystawy prac Jana Szula, jednego z założycieli „Teleexpressu”, obecnie dyrektora TVP INFO, który od kilku lat maluje, szuka własnej, twórczej drogi. Ekspozycja obejmie prace z cyklu „Zima może być piękna…”. Wernisaż wystawy odbył się podczas XI Giełdy Inicjatyw Artystycznych.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Mam talent

Wystawa: Mam talent

26 sierpnia - 15 września 2012

Wystawa była odpowiedzią na pytanie: na ile sposobów dzieci potrafią interpretować sztukę, te same tematy. W zabawie wzięły udział dzieci z zajęć Artystyczny malec i Gałgankowy świat, Bajkowa Sztuka Dziecka, Wodą malowanie, ze Szkoły rysunku i malarstwa oraz Pracowni rysunku i malarstwa.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Malarstwo

Wystawa: Malarstwo

15 maja - 08 czerwca 2012

Pracownia rysunku i malarstwa oraz Pracownia akwareli DK Zacisze zaprosiła na wystawę „Malarstwo”, na której zaprezentowane były prace w różnorodnych technikach powstałe w sezonie kulturalnym 2011/2012.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Gobeliny Pracowni Tkactwa Artystycznego DK w Podkowie Leśnej

Halina Mikołajczak

14 - 27 kwietnia 2012

Wystawa najlepszych gobelinów spośród 280 prac powstałych na przestrzeni 24 lat. Były to prace siedemnastu artystów-amatorów o bardzo różnej tematyce i formie. Prezentowane na wielu wystawach, konkursach i przeglądach, często nagradzane i wyróżniane.
SZCZEGÓŁY

Kiermasz: Na szkle malowane

Kiermasz: Na szkle malowane

25 marca 2012

Kiermasz obrazów malowanych na szkle autorstwa Anny Madejowej malarki ludowej ze Szczawnicy. Obserwacje obecnych i dawnych obyczajów góralskich, legend i baśni znalazły swoje miejsce w twórczości artystki. Obecnie Anna Madeja podejmuje tematykę sakralną, a zwłaszcza Bożonarodzeniową i Wielkanocną.
SZCZEGÓŁY

Konkurs: Plakat do „Czerwonego Kapturka”

Konkurs: Plakat do „Czerwonego Kapturka”

18 marca 2012

Uroczyste wręczenie nagród i wernisaż najlepszych plakatów wyłonionych spośród 359 prac nadesłanych na konkurs odbył się w Teatrze Rampa. Wystawa zaprezentowana została w małej galerii. Po otwarciu wystawy dzieci nagrodzone i wyróżnione wraz z rodzicami obejrzały spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Światło - cień

Wystawa: Światło - cień

11 marca - 27 kwietnia 2012

W 2011 roku Dom Kultury ZACISZE był organizatorem I Przeglądu Twórczości Artystycznej „Paleta”. Jurorzy: Franciszek Maśluszczak, Zuza Zejda Lewandowska, Maria Kiesner wybrali najlepsze spośród 118 prac. Wystawa „Światło - cień” ukazuje szerszy dorobek artystyczny laureatów „Palety”.
SZCZEGÓŁY