Wystawy

Wydarzyło się

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim  Konkursie  Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

06 grudnia 2013

To był bardzo wietrzny dzień. Dzień, w którym odwiedziliśmy miasto Turek, a właściwie X Ogólnopolski Konkurs Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”. W wystawie konkursowej po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele pracowni tkactwa artystycznego z DK Zacisze Maria Krajewska i Henryk Pukosz.
SZCZEGÓŁY

O wystawie tkactwa w Qadransie Qltury

O wystawie tkactwa w Qadransie Qltury

19 listopada 2013

Zapraszamy do obejrzenia relacji z niedzielnego wernisażu wystawy pracowni tkactwa artystycznego w DK Zacisze przygotowanej przez Marka Wiechowskiego i Qadrans Qltury. Teresa Szczepańska, instruktor pracowni i Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze opowiadały o pracowni i gobelinach prezentowanych na wystawie.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Marty Woźniak „W trzecim oku”

Wystawa Marty Woźniak „W trzecim oku”

05 - 14 listopada 2013

5-14 listopada

Zapraszamy na wystawę fotografii Marty Woźniak „W trzecim oku”, która prezentuje zbiór zdjęć z podróży, głównie z Londynu. Jak powiada Marta Woźniak: Londyn to miasto, które inspiruje mnie niezależnie od pogody czy pory roku. Właśnie tam wracam najczęściej i ciągle poszukuję nieznanych mi miejsc. 

SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja na ASP w Warszawie

Akcja:Kreacja na ASP w Warszawie

04 - 20 listopada 2013

Wystawa na ASP w Warszawie prezentuje prace laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Zobaczymy tu prace „abstrakcjonistów” i „figuralistów”, „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości.
SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja w DK Zacisze

Akcja:Kreacja w DK Zacisze

20 - 30 października 2013

Nie mogło zabraknąć prezentacji prac laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej w DK Zacisze. Była to okazja, by mieszkańcy Zacisza i nasi goście poprzez prezentowane prace zetknęli się z kulturą Polski i Włoch, przyjrzeli się aktualnym zagadnieniom i tematom podejmowanym w sztuce.
SZCZEGÓŁY

Wystawa laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej

Wystawa laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej

14 września - 13 października 2013

14 września-13 października

Dom Kultury Zacisze, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na wystawę laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej \"Akcja:Kreacja\". Wernisaż uświetnił koncert artystów z Włoch i Polski: Matteo Mazzucca oraz Jakuba Wociala. Gościem specjalnym wernisażu był prof. ASP w Rzymie prof. Costantino Baldino.

SZCZEGÓŁY

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni DK Zacisze

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni DK Zacisze

19 czerwca - 29 września 2013

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni DK „Zacisze”: plastycznej, rysunku i malarstwa, akwareli, „Teczka plastyka”, „Bajkowa sztuka dziecka”, „Aktywny Malec”, Nitką Inspirowane, Akademia Dotknij Sztuki, cieszyła się dużym zainteresowaniem czytelników Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40. Tematem prac były martwe natury, kwiaty, zwierzęta, postacie i pejzaże widziane oczami dzieci.
SZCZEGÓŁY

Wystawa obrazów Marii Kiesner

Wystawa obrazów  Marii Kiesner

18 maja - 06 czerwca 2013

Noc Muzeów w DK Zacisze. Obrazy były inspiracją do budowy architektury Warszawy z wykorzystaniem klocków LEGO, tekturowych wież i kamieniczek. Niektórzy tworzyli miniaturową zabudowę w technice akwarelowej.

SZCZEGÓŁY

Wystawa ilustracji Ewy Pazyny „Bajkobujanie”

Wystawa ilustracji Ewy Pazyny „Bajkobujanie”

21 kwietnia - 15 maja 2013

21 kwietnia - 15 maja

Dawno, dawno temu albo i nie tak dawno – zależy, z której gałęzi klonu na to spojrzeć – wybierało się Słonko o świcie, by poświecić chwilę nad krainą To Tu-To Tam… Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac Ewy Pazyny na temat snu, wyobraźni i innych bajek. Wernisaż uświetniło przedstawienie teatralne dla dzieci „Bajka o grającym drzewie”.

SZCZEGÓŁY