Wystawy

Wydarzyło się

Qadrans Qltury o wystawie „Przestrzeń filcu”

Qadrans Qltury o wystawie „Przestrzeń filcu”

27 listopada 2014

Agnieszka Mieleszkiewicz wraz z ekipą Qadransu Qltury we wtorek, 25 listopada 2014 odwiedziła wystawę „Przestrzeń filcu – kolor, struktura i forma”. Pytała Agnieszkę Sudoł-Borkowską o jej pasję i tworzone arcydzieła. Szczególnie jej uwagę zwróciła miękkość prac i różnorodność tematów. Zapraszamy do oglądania nagrania.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Przestrzeń filcu - kolor, struktura i forma

Wystawa: Przestrzeń filcu - kolor, struktura i forma

23 listopada - 03 grudnia 2014

Agnieszka Sudoł-Borkowska zaprosiła nas do swojego królestwa, do delikatnej przestrzeni filcu. Miękkość i kobiecość to nieodłączne atrybuty jej prac. W niedzielny wieczór zaprezentowaliśmy Państwu pokaz mody ukazującej możliwości filcowej materii. Kreacje przygotowane przez panią Agnieszkę są od początku do końca realizacją autorki.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Spacer wśród kwiatów

Wystawa UTW: Spacer wśród kwiatów

19 listopada 2014

Wystawa, której tematem przewodnim są kwiaty. Autorkami obrazów była studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury "Zacisze" z pracowni malarskiej.

SZCZEGÓŁY

Wystawa gobelinów: Warszawa utkana

Wystawa gobelinów: Warszawa utkana

21 - 31 października 2014

Wystawa 16 najlepszych gobelinów przedstawiających Warszawę – staromiejskie kamienice, atmosferę ciekawych zaułków, panoramę stolicy widzianą z różnych punktów i ważne dla warszawiaków miejsca. Utkane obrazy stały się scenografią do prezentacji artystycznej z folklorem miejskim w roli głównej.
SZCZEGÓŁY

Rzeźby Marii Owczarczyk: W odrodzeniu nadzieja

Syrenka warszawska z XII wieku, Stare Miasto, ul. Piwna

19 października - 14 listopada 2014

Maria Owczarczyk jest autorką i współautorką funkcjonalnych rzeźb dziecięcych w parkach w Wałbrzychu i Mielcu. Zaprojektowała pomnik kwatery żołnierzy PPS poległych w Powstaniu Warszawskim na Cmentarzu Bródnowskim. Wystawa w DK Zacisze zaprezentowała rzeźby kameralne i biologiczne z blachy miedzianej i stalowej, brązu i kamienia.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Kwiaty

Zofia Bohusz

06 października 2014

Wernisaż  'Kwiaty" pracowni malarstwa UTW Domu Kultury "Zacisze" podczas otwartego spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Zacisze". Otwarcie wystawy uświetnił występ "Kocham kwiaty i ciebie" zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”. 

 

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Gobelin

Wystawa: Gobelin

06 - 30 czerwca 2014

6-30 czerwca, Pułtusk

Burmistrz Miasta Pułtusk oraz Dyrektor Domu Kultury Zacisze zapraszają na wystawę „Gobelin” Pracowni tkactwa artystycznego. Gobeliny z pracowni były prezentowane na wielu przeglądach, wystawach i konkursach. Wernisaż wystawy uświetnił koncert zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” oraz Męskiego Zespołu „Żurawie” z DK Zacisze.

SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Odgłosy lata

Wystawa UTW: Odgłosy lata

19 maja 2014

 Wystawa „Odgłosy lata” studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK "Zacisze" z pracowni malarstwa odbyła się   w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej

Wystawę uświetnił koncert zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”. 

SZCZEGÓŁY

Satyryczne makiety kolejowe ks. Janusza Grygiera

Satyryczne makiety kolejowe ks. Janusza Grygiera

17 - 22 maja 2014

17-22 maja

Zapraszamy do zwiedzania wystawy satyrycznych makiet kolejowych ks. Janusza Grygiera. Zobaczycie kilkadziesiąt niewielkich makiet, z których każda przedstawia inny fragment polskiej kolejowej rzeczywistości. Wszystko zaczęło się od parowozu na baterie i dwóch wagoników, które ks. Janusz w dzieciństwie dostał pod choinkę. I tak już zostało przez 40 lata.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Paleta cudów

Wystawa: Paleta cudów

17 maja - 24 czerwca 2014

17 maja-24 czerwca

Twórczość plastyczna to jeden z istotnych komponentów ogólnego rozwoju dziecka. Tworząc dziecko uczy się dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami, ujawnia jak myśli, czuje i widzi. Zajęcia plastyczne w ramach Akademii „Dotknij sztuki” to wspaniała okazja, żeby dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły swoje prace, rozwijały wyobraźnię i wyrażały swoje emocje. Wystawa jest tylko wycinkiem całego dorobku.

SZCZEGÓŁY

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

08 kwietnia - 04 maja 2014

8 kwietnia-7 maja, Ciechanów

Tkając gobeliny poszukujemy coraz doskonalszej formy, coraz pełniejszego wyrazu. Bywa, że 1 m2 gobelinu jest tkany przez okres około dwóch lat. Może dlatego to bardzo mozolne i pracochłonne zajęcie daje w efekcie ogromną radość i relaks, a w konsekwencji satysfakcję.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Krajobrazy Szkocji

Jonathan Weber, Widok z Invercaimbe na wyspę Eigg

06 kwietnia - 14 maja 2014

Jonathan Weber z grupą przyjaciół zaprezentował wystawę malarstwa podsumowującą ich wspólną wyprawę do Szkocji. W sumie dwa dni w Glasgow, tydzień nad morzem w górzystej północno-wschodniej Szkocji, w rejonie West Highlands. Wspólne szkicowanie i malowanie, którym towarzyszyły niezapomniane górskie krajobrazy. Wernisaż uświetnił koncert Chóru Warszawskiego.
SZCZEGÓŁY

Nasze pracownie w Kinie Praha

Nasze pracownie w Kinie Praha

05 kwietnia - 05 maja 2014

Nie każdy wie, jak się tworzy młodą sztukę na Zaciszu? Wystawa w Kinie Praha będzie prezentacją prac sześciu pracowni plastycznych z DK Zacisze. Świat widziany oczami małych-wielkich artystów ma wiele barw. Tworzony jest z wykorzystaniem kredek, plasteliny, farb, wycinanek, gwaszu i akwareli. Wernisaż uświetni koncert zespołu wokalnego Abrakadabra z DK Zacisze. 
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Ze szkła i papieru

Wystawa: Ze szkła i papieru

09 - 27 marca 2014

9 -27 marca

Dwie zaciszańskie pracownie: witrażu i decoupage'u zapraszają na wystawę swoich prac. Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska podkreśla, że na jej warsztatach najważniejsze jest polubienie materiału, czyli szkła. Z kolei Magda Soszyńska i uczestnicy warsztatów decoupage'u podejmują decyzje jakie przedmioty „wskrzesić” do życia, a jakie postarzyć.

SZCZEGÓŁY

„Porto Ercole” Alka Slonia w TVP Warszawa

„Porto Ercole” Alka Slonia w TVP Warszawa

18 lutego 2014

Kronika.waw.pl odwiedziła DK Zacisze podczas wernisażu wystawy Alka Slonia „Porto Ercole”. Zapraszamy do oglądania relacji z tego wydarzenia i zwiedzania wystawy, którą prezentujemy do 5 marca w Galerii DK Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Alka Slonia: Porto Ercole

Wystawa Alka Slonia: Porto Ercole

09 lutego - 05 marca 2014

9 lutego-5 marca

Alek Slon, absolwent Wydziału Malarstwa rzymskiej Accademia di Belle Arti i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, prezentuje prace opowiadające o wspomnieniach z dzieciństwa, marzeniach o odległych krainach, wyobrażeniach miejsc znanych z książek i opowieści. Jednym z takich miejsc jest Porto Ercole; niewielka miejscowość na Toskańskim wybrzeżu.

SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Listy malowane

Plakat do wystawy

08 lutego - 27 marca 2014

Każdy z nas ma swoją ulubioną tematykę, preferuje swój sposób przedstawiania świata za pomocą wybranych technik malarskich. Każdy inaczej posługuje się barwą, kreską, sposobem nakładania farby.

UTW Domu Kultury Zacisze zaprosiło na wernisaż, któremu towarzyszył  koncert zespołu „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”.

SZCZEGÓŁY

Wystawa „Dotyk emocji” w Areszcie Śledczym w Warszawie-Służewcu

Wystawa „Dotyk emocji” w Areszcie Śledczym w Warszawie-Służewcu

06 lutego - 01 marca 2014

Wystawa fotografii Zbigniewa Dardy będąca zapisem miejsc, zdarzeń i osób biorących udział w IV Rajdzie Szlakiem Hymnu. Trasa rajdu wiodła przez Białoruś, Litwę, Rosję i Polskę, tak, by młodzież mogła poznać ważne dla dziejów Polski postaci, wydarzenia historyczne i miejsca pamięci naszego narodu.
SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja w Europejskiej Akademii Sztuk

Akcja:Kreacja w Europejskiej Akademii Sztuk

30 stycznia - 24 lutego 2014

30 stycznia-24 lutego, Europejska Akademia Sztuk

Wystawa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie prezentuje prace laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Uwagę zwracają prace „abstrakcjonistów” i „figuralistów”, „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Anny Sobol: Malowane w różne światy

Wystawa Anny Sobol: Malowane w różne światy

15 - 31 stycznia 2014

Wystawa podsumowuje 30-lecie twórczości artystycznej Anny Sobol. Wszystko się w twórczości przeplata i wzajemnie inspiruje - ludzie, fakty, mity, a najważniejsze, to żeby \"ładować bateryjki\", czyli jak najwięcej czerpać z kultury, otaczającego świata, kontaktów z ciekawymi ludźmi, a potem dawać z siebie całym sercem i z wszystkich sił i umiejętności - mówi Anna Sobol.
SZCZEGÓŁY