Wystawy

Wydarzyło się

Satyryczne makiety kolejowe ks. Janusza Grygiera

Satyryczne makiety kolejowe ks. Janusza Grygiera

17 - 22 maja 2014

17-22 maja

Zapraszamy do zwiedzania wystawy satyrycznych makiet kolejowych ks. Janusza Grygiera. Zobaczycie kilkadziesiąt niewielkich makiet, z których każda przedstawia inny fragment polskiej kolejowej rzeczywistości. Wszystko zaczęło się od parowozu na baterie i dwóch wagoników, które ks. Janusz w dzieciństwie dostał pod choinkę. I tak już zostało przez 40 lata.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Paleta cudów

Wystawa: Paleta cudów

17 maja - 24 czerwca 2014

17 maja-24 czerwca

Twórczość plastyczna to jeden z istotnych komponentów ogólnego rozwoju dziecka. Tworząc dziecko uczy się dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami, ujawnia jak myśli, czuje i widzi. Zajęcia plastyczne w ramach Akademii „Dotknij sztuki” to wspaniała okazja, żeby dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły swoje prace, rozwijały wyobraźnię i wyrażały swoje emocje. Wystawa jest tylko wycinkiem całego dorobku.

SZCZEGÓŁY

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

08 kwietnia - 04 maja 2014

8 kwietnia-7 maja, Ciechanów

Tkając gobeliny poszukujemy coraz doskonalszej formy, coraz pełniejszego wyrazu. Bywa, że 1 m2 gobelinu jest tkany przez okres około dwóch lat. Może dlatego to bardzo mozolne i pracochłonne zajęcie daje w efekcie ogromną radość i relaks, a w konsekwencji satysfakcję.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Krajobrazy Szkocji

Jonathan Weber, Widok z Invercaimbe na wyspę Eigg

06 kwietnia - 14 maja 2014

Jonathan Weber z grupą przyjaciół zaprezentował wystawę malarstwa podsumowującą ich wspólną wyprawę do Szkocji. W sumie dwa dni w Glasgow, tydzień nad morzem w górzystej północno-wschodniej Szkocji, w rejonie West Highlands. Wspólne szkicowanie i malowanie, którym towarzyszyły niezapomniane górskie krajobrazy. Wernisaż uświetnił koncert Chóru Warszawskiego.
SZCZEGÓŁY

Nasze pracownie w Kinie Praha

Nasze pracownie w Kinie Praha

05 kwietnia - 05 maja 2014

Nie każdy wie, jak się tworzy młodą sztukę na Zaciszu? Wystawa w Kinie Praha będzie prezentacją prac sześciu pracowni plastycznych z DK Zacisze. Świat widziany oczami małych-wielkich artystów ma wiele barw. Tworzony jest z wykorzystaniem kredek, plasteliny, farb, wycinanek, gwaszu i akwareli. Wernisaż uświetni koncert zespołu wokalnego Abrakadabra z DK Zacisze. 
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Ze szkła i papieru

Wystawa: Ze szkła i papieru

09 - 27 marca 2014

9 -27 marca

Dwie zaciszańskie pracownie: witrażu i decoupage'u zapraszają na wystawę swoich prac. Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska podkreśla, że na jej warsztatach najważniejsze jest polubienie materiału, czyli szkła. Z kolei Magda Soszyńska i uczestnicy warsztatów decoupage'u podejmują decyzje jakie przedmioty „wskrzesić” do życia, a jakie postarzyć.

SZCZEGÓŁY

„Porto Ercole” Alka Slonia w TVP Warszawa

„Porto Ercole” Alka Slonia w TVP Warszawa

18 lutego 2014

Kronika.waw.pl odwiedziła DK Zacisze podczas wernisażu wystawy Alka Slonia „Porto Ercole”. Zapraszamy do oglądania relacji z tego wydarzenia i zwiedzania wystawy, którą prezentujemy do 5 marca w Galerii DK Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Alka Slonia: Porto Ercole

Wystawa Alka Slonia: Porto Ercole

09 lutego - 05 marca 2014

9 lutego-5 marca

Alek Slon, absolwent Wydziału Malarstwa rzymskiej Accademia di Belle Arti i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, prezentuje prace opowiadające o wspomnieniach z dzieciństwa, marzeniach o odległych krainach, wyobrażeniach miejsc znanych z książek i opowieści. Jednym z takich miejsc jest Porto Ercole; niewielka miejscowość na Toskańskim wybrzeżu.

SZCZEGÓŁY