Weekend dla Małych i Dużych
Zrealizowane warsztaty
Mali Einsteini: Czy jajko jest mądrzejsze od kury?

27 marca 2021
Tydzień przed Wielkanocą poeksperymentujemy z jajem. Spróbujecie, jak smakuje jajko kolibra. Dowiecie się kto znosi największe jaja na świecie. I skąd takie powiedzenie, że jajko jest mądrzejsze od kury? Będzie trzeba przygotować 2 jajka – porozmawiamy, jaka jest różnica między jajkiem surowym i co się może z niego wykluć, a jakie cechy nabywa jajko podczas gotowania.
SZCZEGÓŁY
Warsztaty wielkanocne: Akwarelowe kartki

27 marca 2021
Jak namalować akwarelową kartkę? Kiedy użyć pędzelka o jakiej grubości? Ewa Ledzińska wprowadzi Was w świat akwareli.
SZCZEGÓŁY
Warsztaty wielkanocne: Broszka w kształcie pisanki

27 marca 2021
Własnoręcznie uszyta pisanka połyskująca koralikami. Oryginalny designerski drobiazg na święta.
SZCZEGÓŁY
Warsztaty: Sketchnoting, czyli kreatywne notowanie

20 marca 2021
Treść z książki, film, wypowiedź nauczyciela, a nawet muzykę, można w prosty sposób narysować i warto to robić. Dlaczego? Bo, myślenie wizualne, którego efektem są notatki wizualne, pozwala na zagłębienie się w temat.
SZCZEGÓŁY
Mali Einsteini: Co łączy wieloryba i fontannę?

20 marca 2021
Wieloryby to potoczna nazwa morskich ssaków. Ich nazwa wzięła się stąd, że dawniej ludzie myśleli, że wieloryb to ryba. Wyobraźcie sobie, że wieloryb tak jak Wy ma płuca, ma serce, ma włosy i jak wszystkie ssaki karmi młode. Całe swoje życie spędza w wodzie i jest jedynym ssakiem, który przystosował się do życia w otwartym oceanie. A skąd bierze się fontanna? W ten sposób wieloryb oczyszcza nos. W ramach eksperymentu zrobimy wspólnie okulary do picia. Każdy z Was pił wodę lub napój przez słomkę, ale przez rurkę w kształcie okularów? To chyba będzie nowinka.
SZCZEGÓŁY
Mali Einsteini: Jak pije kwiat?

13 marca 2021
Woda jest niezbędna do życia. I człowiekowi, i roślinom. Do czego służą korzenie? I jak woda przedostaje się z korzeni do reszty rośliny?
SZCZEGÓŁY
Mali Einsteini: Przyssawki

27 lutego 2021
Dowiecie się, jaką rolę pełnią przyssawki w życiu zwierząt i ludzi. Poznacie historię pewnej ośmiornicy. Porozmawiamy o tym, jak przyroda potrafi inspirować, jak obserwowane zjawiska przyczyniają się do powstawania wynalazków.
SZCZEGÓŁY
Warsztaty improwizacji: Gry IMPRO

13 lutego 2021
Zapraszamy młodzież w wieku 11-14 lat na warsztaty, podczas których posmakujecie wspólnego wymyślania historii, tworzenia dialogów i scenek, odgrywania różnych ról, rymowania. Zmobilizujecie umysł, pośmiejecie się i skończycie w miłym relaksie, mając wrażenie, że znamy się od zawsze.
SZCZEGÓŁY
Warsztaty: Walentynka z elementami florystycznymi

13 lutego 2021
Powraca moda na dekoracje z wykorzystaniem suszonych roślin. Podczas warsztatów uczestnicy wykonali subtelne kompozycje.
SZCZEGÓŁY
Mali Einsteini: Gęstość cieczy

13 lutego 2021
Czy to możliwe, żeby ciecze układały się w szklance w paski jak kolorowe galaretki? Ma z tym związek gęstość i ciężar cieczy – podczas warsztatu dowiecie się, co to jest gęstość oraz jak może wpływać na zachowanie cieczy. Wspólnie stworzymy wieżę gęstości.
SZCZEGÓŁY
Mali Einsteini: Jak poruszać się po wodzie?

06 lutego 2021
To będzie wodna wycieczka. Poznamy zwierzęta, dla których środowisko wodne jest przestrzenią do życia.
SZCZEGÓŁY
Warsztaty makramy: EKOsiatka

30 stycznia 2021
Wspólnie z nami stworzyliście artystyczne ekotorby makramowe. Gratulacje dla wszystkich. Będziemy kontynuować cykl spotkań makramowych. Do zobaczenia.
SZCZEGÓŁY
Mali Einsteini: Magnetyczny slime

30 stycznia 2021
Lubicie zabawę magnesami? Zastanawialiście się z pewnością, dlaczego raz się przyciągają, a raz odpychają. Wiecie od czego to zależy? Porozmawiamy o właściwościach i zastosowaniu magnesów. Powstanie magnetyczny slime i kilka innych ciekawych doświadczeń.
SZCZEGÓŁY
Mali Einsteini: Dźwięk czy hałas?

23 stycznia 2021
W styczniu spotykamy się nadal online. Robimy doświadczenia w domu korzystając z materiałów specjalnie dla nas przygotowanych.
SZCZEGÓŁY
Mali Einsteini: Jak czujemy zapachy? Perfumy dla babci i dziadka

16 stycznia 2021
Co to jest węch? I dlaczego czujemy zapachy? Na warsztatach rozmawialiśmy o tym, które zwierzę ma najlepszy węch. Dzieci dowiedziały się jaką rolę odgrywa mózg w wyborze smaku lodów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka tworzyliśmy perfumy dla babci lub dziadka.
SZCZEGÓŁY
- poprzednia
- 1
- 2
- 3
- 4