Sekcje

Młodzież

Rysunek

Rysunek

Uczestnicy: młodzież 11+. 

NOWOŚĆ!!! Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami, bo rysunek to nie tylko ołówek. Będzie też węgiel, pastel, sangwina, tusz i inne media. W programie kreślenie linii i znaków, wykorzystywanie światła i cienia, nadawanie formy, przedstawianie trójwymiarowych przedmiotów na płaskiej powierzchni, ukazanie ruchu, stosowanie wzorów i faktur.

SZCZEGÓŁY

Malarstwo

Malarstwo

Uczestnicy: dzieci 10+ i młodzież. 

NOWOŚĆ!!! Podczas zajęć uczestnicy pracują w technikach takich jak pastel, akryl, olej. Eksperymentują z paletą barw i uczą się kolorystyki, poznają zasady kompozycji i perspektywy. Indywidualne podejście do każdego uczestnika, uwzględniające predyspozycje i wiek, zapewnia komfort i sprzyja twórczej pracy. Warsztaty w pracowni przygotowują przyszłych adeptów szkół artystycznych.

SZCZEGÓŁY

Akwarela

Akwarela

Uczestnicy: młodzież 10+ i dorośli. 

Malowanie w technikach wodnych: akwarela, akryl, tempera, gwasz.

SZCZEGÓŁY

Gałgankowy świat

Gałgankowy świat

Uczestnicy: dzieci i młodzież. 

Jak połączyć tkaninę z wełną, sznurkiem, koralikami? Jak ożywić gałganki? Jak umiejętnie plątać sznurki, by uzyskać artystyczną rzecz. Jak być designerem mody dziecięcej? Makrama, szycie, eksperymenty z tkaniną, naszywanie aplikacji, koralików i kieszonek, robótki ręczne. Gałgankowy świat to połączenie tradycji z nowoczesnością.

SZCZEGÓŁY

Nitką inspirowane

Nitką inspirowane

Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli. 

Haft artystyczny, Richelieu, krzyżykowy - haftowane obrusy, obrazy, serwetki i elementy dekoracyjne.

SZCZEGÓŁY

Pracownia malarstwa

Martwa natura. Prowadzenie Maria Kiesner.

Uczestnicy: dzieci 6+ i młodzież. 

W programie nauka rysunku i malarstwa od podstaw. Pastele suche i olejowe, akryle, farby olejne. Istnieje możliwość przyprowadzania dzieci na zajęcia ze Szkoły nr 84.

SZCZEGÓŁY

Otwarta pracownia

Otwarta pracownia

Uczestnicy: dzieci 10+ i młodzież. 

Od A(bstrakcji) do Z(łotego podziału). Zajęcia prowadzone w oparciu o klasyczne techniki plastyczne: monotypia, linoryt, rzeźba, grafika, malarstwo, samodzielne przygotowanie blejtramu. Prace z wyobraźni i z natury, indywidualne i zbiorowe, głównie duże formaty. Młodzi ludzie spróbują tego, co robią dorośli artyści.

 

SZCZEGÓŁY

Rysunek architektoniczny

Rysunek architektoniczny

Uczestnicy: dzieci 7+ i młodzież. 

Program obejmuje naukę rysunku architektonicznego oraz główne założenia perspektywy, światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury, postacie, zwierzęta, urządzenia techniczne i mechaniczne (np. samochody), zagadnienia proporcjonalności oraz podziałów w naturze. Uczestnicy zapoznają się z budową rysowanych obiektów oraz kształtują swoją wyobraźnię, aby tworzyć coraz bardziej skomplikowane konstrukcje.

SZCZEGÓŁY