Sekcje

Młodzież

Akwarela

Akwarela

Malowanie w technikach wodnych: akwarela, akryl, tempera, gwasz.
SZCZEGÓŁY

Florystyka

Florystyka

Nauka tworzenia precyzyjnych form, dobierania kolorów, wyważania aranżacji. Powstaną bukiety układane w ręku, kompozycje w naczyniach, ślubne bukiety, biżuteria florystyczna, wianki i wieńce – florystyka sezonowa i okolicznościowa.
SZCZEGÓŁY

Gałgankowy świat

Gałgankowy świat

Jak połączyć tkaninę z wełną, sznurkiem, koralikami? Jak ożywić gałganki? Jak umiejętnie plątać sznurki, by uzyskać artystyczną rzecz. Jak być designerem mody dziecięcej? Makrama, szycie przytulanek z filcu, eksperymenty z tkaniną, robótki ręczne. Gałgankowy świat to połączenie tradycji z nowoczesnością
SZCZEGÓŁY

Nitką inspirowane

Nitką inspirowane

Haft artystyczny, Richelieu, krzyżykowy - haftowane obrusy, obrazy, serwetki i elementy dekoracyjne.
SZCZEGÓŁY

Pracownia malarstwa

Zajęcia pod kierunkiem Bogusławy Ołowskiej

W programie nauka rysunku i malarstwa od podstaw. Pastele suche i olejowe, akryle, farby olejne. Istnieje możliwość przyprowadzania dzieci na zajęcia ze Szkoły nr 84.
SZCZEGÓŁY

Otwarta pracownia

Otwarta pracownia

NOWOŚĆ!!! Od A(bstrakcji) do Z(łotego podziału). Zajęcia prowadzone w oparciu o klasyczne techniki plastyczne: monotypia, linoryt, rzeźba, grafika, malarstwo, samodzielne przygotowanie blejtramu. Prace z wyobraźni i z natury, indywidualne i zbiorowe, głównie duże formaty. Młodzi ludzie spróbują tego, co robią dorośli artyści.

SZCZEGÓŁY

Rysunek

Rysunek

Program obejmuje naukę rysunku architektonicznego i przybliża zagadnienia takie jak: proporcje, zasady perspektywy i światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury.
SZCZEGÓŁY

Sztuka na horyzoncie

Sztuka na horyzoncie

Warsztaty w pracowni rysunku i malarstwa, których celem jest uwrażliwienie na sztukę. Podczas warsztatów stacjonarnych uczestnicy poznają różne techniki oraz zasady kompozycji i powstawania obrazu. Raz w miesiącu organizowane będą spotkania z artystami, wizyty w ich pracowniach i warsztaty tematyczne prowadzone przez ludzi sztuki.
SZCZEGÓŁY