Sekcje

Młodzież

Nitką inspirowane

Bransoletka ręcznie uszyta w kolorze  fioletowo czarnym

Uczestniczki/cy: dzieci, młodzież, dorośli. 

Międzypokoleniowe warsztaty będące okazją do nauki dziergania, haftowania, wymiany doświadczeń. W programie: haft artystyczny, Richelieu, krzyżykowy - haftowane obrusy, serwetki i elementy dekoracyjne.

SZCZEGÓŁY

Pracownia rysunku i malarstwa

Twarz mężczyzny w czapce

Uczestniczki/cy: młodzież 14+, dorośli.

Tematy i poziom zaawansowania dobierane są indywidualnie. Instruktorka zachęca do niezależnego widzenia i myślenia oraz do rozwijania własnego stylu. W programie zapoznanie z różnymi technikami rysunkowymi, malarskimi i graficznymi: ołówek, węgiel, sangwina, tusz, pastele, akwarela, gwasze, akryle lub farby olejne, collage, linoryt, monotypia.

SZCZEGÓŁY

Rysunek

Rysunek

Uczestniczki/cy: młodzież 11+. 

W programie kreślenie linii i znaków, wykorzystywanie światła i cienia, nadawanie formy, przedstawianie trójwymiarowych przedmiotów na płaskiej powierzchni, ukazanie ruchu, stosowanie wzorów i faktur. Przykładowe tematy: studium martwej natury, studium draperii, studium i szkice głowy, postaci, rąk, stóp, szybkie prace z modelem, studium roślin, budynków, wnętrz i krajobrazu.

SZCZEGÓŁY

Rysunek architektoniczny

Rysunek architektoniczny

Uczestniczki/cy: dzieci 7+ i młodzież. 

Program obejmuje naukę rysunku architektonicznego oraz główne założenia perspektywy, światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury, postacie, zwierzęta, urządzenia techniczne i mechaniczne (np. samochody), zagadnienia proporcjonalności oraz podziałów w naturze.

SZCZEGÓŁY

Sashiko i boro

Trzy prace inspirowane techniką sashiko i boro

NOWOŚĆ!!!

Uczestniczki/cy: dzieci 10+, młodzież, dorośli.

Zajęcia inspirowane japońską sztuką dekoracyjnego haftu z użyciem igły, białych lub czerwonych nici i skrawków różnych tkanin. 

SZCZEGÓŁY