Warsztaty sobotnie

Zrealizowane warsztaty

Sutasz: Kolczyki

Sutasz: Kolczyki

09 maja 2015

Sutasz to rodzaj haftu, do wykonania którego wykorzystuje się wiskozowe lub jedwabne sznurki zwane sutaszami. Haft sutaszowy rozwija wyobraźnię, wyrabia cierpliwość, a przede wszystkim przynosi satysfakcję z tworzenia biżuterii. Na wiosnę proponujemy warsztaty handmadowe, na których stworzymy oryginalne kolczyki.
SZCZEGÓŁY

LEGO Twórcze Budowanie: Angry Birds

LEGO Twórcze Budowanie: Angry Birds

25 kwietnia 2015

Nasze warsztaty z klockami Lego zabrały uczestników w świat sympatycznych ptaszków i zielonych świnek o okrągłych kształtach czyli Angry Birds. Rozmawialiśmy o przygodach rozgniewanych ptaków, które chronią swoje jajka przed żarłocznymi świnkami, o tym czym się różnią, jakie mają zdolności oraz jak można je wybudować z klocków Lego.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: W złotym świecie Gustava Klimta

Wehikuł sztuki: W złotym świecie Gustava Klimta

25 kwietnia 2015

Blask szlachetnego metalu, przepych, bogata ornamentyka to charakterystyczne środki wyrazu artystycznego w twórczości Gustava Klimta. Zafascynowani jego \"błyskotliwą sztuką\" stworzyliśmy fantazyjne, biżuteryjne obrazy. Zobaczcie sami.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Naukowo o Australii

Mali Einsteini: Naukowo o Australii

25 kwietnia 2015

Mali Einsteni wybrali się na wyprawę do Australii. Dowiedziały się, co to jest antropologia i czym się zajmuje. Prześledziły wynalazki aborygenów, a nawet zrobiły własny bezpieczny bumerang, który wraca do właściciela nawet w ciasnym pokoju! 
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Tajemnica odciętego ucha

Wehikuł sztuki: Tajemnica odciętego ucha

18 kwietnia 2015

Poruszające spotkanie z artystą, który w swoich obrazach uwiecznił targające nim uczucia. Niezwykła historia życia i twórczości Vincenta van Gogha zainspirowała nas do stworzenia pełnych ekspresji i emocji obrazów. „Wehikuł sztuki” to fascynująca podróż do świata sztuki, od rysunków na ścianach jaskiń, po wybitne dzieła współczesnych artystów.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty taneczne z Santi Bello

Warsztaty taneczne z Santi Bello

18 kwietnia 2015

Wielokrotnie mogliśmy podziwiać go w roli tancerza i choreografa w Teatrze Rampa w musicalach „Rent\", „Broadway Street”, czy „MusicaLove”. W DK Zacisze poprowadził warsztaty baletu, contemporary / Jazz i biodance w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych. Mowa oczywiście o Santi Bello.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Cytrynowa bateria

Mali Einsteini: Cytrynowa bateria

18 kwietnia 2015

Prąd i jego dalsze tajemnice. Tym razem robiliśmy cytrynową baterię! Dzieci dowiedziały się jak działa i czy można do niej podłączyć telewizor. Cytrynową baterię zabrały ze sobą do domu. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. 
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Sekrety ciała człowieka

Mali Einsteini: Sekrety ciała człowieka

11 kwietnia 2015

Jak działają mięśnie i do czego służą nam kości? I czy dzieci mają więcej kości niż dorośli? Dlaczego tak ważny w diecie dzieci jest nabiał? Dzieci zbudowały szkielet człowieka, dowiedziały się jak działają mięśnie i wykonały własny model elastycznych mięśni z drewna.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty samoobrony dla kobiet: Obroń się po babsku

Warsztaty samoobrony dla kobiet: Obroń się po babsku

11 kwietnia 2015

Warsztaty adresowane były do wszystkich kobiet od 14 roku życia. W programie: prezentacja sposobów wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w samoobronie, nauka prawidłowego zamykania pięści oraz sposobów przyjmowania i trzymania gardy.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Robot własnej roboty

Mali Einsteini: Robot własnej roboty

28 marca 2015

Sobotnim zadaniem Małych Einsteinów było stworzenie robotów własnej roboty. I udało się. Na rozgrzewkę bez lutowania, bez skomplikowanych operacji i w prosty sposób budowali mini elektroniczne urządzenia z wykorzystaniem pracy silników, przełączników i źródeł dźwięku oraz światła.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Giacometti oraz postacie o małych głowach i długich nogach

Wehikuł sztuki: Giacometti oraz postacie o małych głowach i długich nogach

28 marca 2015

Dziś rzeźbiarze nie wahają się używać rozmaitych materiałów do stworzenia bardzo oryginalnych rzeźb. Zainspirowani twórczością Giacomettiego, dzieci tworzyły niezwykłe postacie o małych głowach i długich nogach.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty ceramiki i garncarstwa

Warsztaty ceramiki i garncarstwa

21 marca 2015

Warsztaty dla młodszych i starszych, dla dzieci, rodziców oraz singli. W programie nauka ręcznego formowania gliny podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły, wyciskane w gipsowych formach oraz toczone na elektrycznym kole garncarskim.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Lubicie meduzy?

Mali Einsteini: Lubicie meduzy?

21 marca 2015

Macki, galaretki, parzydełka… czy lubicie meduzy? Po naszych warsztatach chyba wszystkie dzieci je pokochały. Dowiedziały się, jak żyją meduzy, czy potrafią świecić własnym światłem. I poznały meduzę, która jest jedynym nieśmiertelnym stworzeniem na ziemi!
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wszystko o powietrzu

Mali Einsteini: Wszystko o powietrzu

14 marca 2015

Czy powietrze waży? Czy można je odchudzić i nim się pobawić? Dzieci wykonały ogromne latające balony na ciepłe powietrze. Dowiedziały się także, co to jest wiatr, jak się porusza i jak można wykorzystywać go do straszenia i do innych niewinnych psotek. Jak zwykle wszystkie nasze teorie zostały potwierdzone eksperymentami.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Giuseppe Archimboldo i jego niezwykłe obrazy

Wehikuł sztuki: Giuseppe Archimboldo i jego niezwykłe obrazy

14 marca 2015

„Nos z ogórka, oczy z jagód, włosy z liści… to jakiś żart? Ależ skąd, to niezwykłe obrazy Giuseppe Arcimboldo”. Mali artyści odkrywali, co jeszcze Arcimboldo ukrył przed widzami w swoich obrazach. „Wehikuł sztuki” to historia sztuki dla najmłodszych. Zapraszamy!
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wdech i wydech – jak działają nasze płuca?

Mali Einsteini: Wdech i wydech – jak działają nasze płuca?

07 marca 2015

7 marca, sobota

Czy możliwe jest oddychanie pod wodą? A można oddychać przez skórę? Poznacie różne sposoby oddychania zwierząt. Będziecie obserwować prawdziwą żabę i rybę by na własne oczy zobaczyć jak oddychają zwierzęta. Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: TEATRalna SOBOTA dla dzieci

Warsztaty: TEATRalna SOBOTA dla dzieci

07 marca 2015

Jaka jest różnica między podróżnikiem a turystą? Po co ludzie podróżują? Co to są granice i jak można je przekraczać? Czy można podróżować bez biletu? I czy na te pytania da się odpowiedzieć poprzez teatr? Mali miłośnicy teatru spędzili przedpołudnie na twórczych zajęciach, podczas których poznały tajniki improwizacji i dowiedziały się jak z prześcieradła zbudować łódź... 
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Olimpiada Wodna czyli jak woda krąży w przyrodzie

Mali Einsteini: Olimpiada Wodna czyli jak woda krąży w przyrodzie

28 lutego 2015

Czy woda, którą pijemy była już kiedyś używana? Czy to prawda, że pijemy chmury? Te i inne ciekawostki przebadaliśmy na naszych warsztatach – wszystko zbadaliśmy we własnych eksperymentach. Zaprojektowaliśmy samodzielnie doświadczenie, w którym stworzyliśmy deszcz, mgłę a nawet chmurę!
SZCZEGÓŁY

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

21 lutego 2015

Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Michał Anioł

Wehikuł sztuki: Michał Anioł

21 lutego 2015

Poznaliśmy kolejnego genialnego artystę, z którym można sięgać nieba, bo to Michał Anioł… Inspiracja jego dziełami stała się ciekawą wędrówką w świat malarstwa i rzeźby.
SZCZEGÓŁY