Warsztaty sobotnie

Zrealizowane warsztaty

Mali Einsteini: Wszystko o powietrzu

Mali Einsteini: Wszystko o powietrzu

14 marca 2015

Czy powietrze waży? Czy można je odchudzić i nim się pobawić? Dzieci wykonały ogromne latające balony na ciepłe powietrze. Dowiedziały się także, co to jest wiatr, jak się porusza i jak można wykorzystywać go do straszenia i do innych niewinnych psotek. Jak zwykle wszystkie nasze teorie zostały potwierdzone eksperymentami.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Giuseppe Archimboldo i jego niezwykłe obrazy

Wehikuł sztuki: Giuseppe Archimboldo i jego niezwykłe obrazy

14 marca 2015

„Nos z ogórka, oczy z jagód, włosy z liści… to jakiś żart? Ależ skąd, to niezwykłe obrazy Giuseppe Arcimboldo”. Mali artyści odkrywali, co jeszcze Arcimboldo ukrył przed widzami w swoich obrazach. „Wehikuł sztuki” to historia sztuki dla najmłodszych. Zapraszamy!
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wdech i wydech – jak działają nasze płuca?

Mali Einsteini: Wdech i wydech – jak działają nasze płuca?

07 marca 2015

7 marca, sobota

Czy możliwe jest oddychanie pod wodą? A można oddychać przez skórę? Poznacie różne sposoby oddychania zwierząt. Będziecie obserwować prawdziwą żabę i rybę by na własne oczy zobaczyć jak oddychają zwierzęta. Na każdych zajęciach Małych Einsteinów dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: TEATRalna SOBOTA dla dzieci

Warsztaty: TEATRalna SOBOTA dla dzieci

07 marca 2015

Jaka jest różnica między podróżnikiem a turystą? Po co ludzie podróżują? Co to są granice i jak można je przekraczać? Czy można podróżować bez biletu? I czy na te pytania da się odpowiedzieć poprzez teatr? Mali miłośnicy teatru spędzili przedpołudnie na twórczych zajęciach, podczas których poznały tajniki improwizacji i dowiedziały się jak z prześcieradła zbudować łódź... 
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Olimpiada Wodna czyli jak woda krąży w przyrodzie

Mali Einsteini: Olimpiada Wodna czyli jak woda krąży w przyrodzie

28 lutego 2015

Czy woda, którą pijemy była już kiedyś używana? Czy to prawda, że pijemy chmury? Te i inne ciekawostki przebadaliśmy na naszych warsztatach – wszystko zbadaliśmy we własnych eksperymentach. Zaprojektowaliśmy samodzielnie doświadczenie, w którym stworzyliśmy deszcz, mgłę a nawet chmurę!
SZCZEGÓŁY

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

Warsztaty tkactwa: uTKANA sobota

21 lutego 2015

Jedną z piękniejszych prac rękodzielniczych jest gobelin. Daje spokój i ciepło w naszych domach. Najcenniejszy gobelin to ten, który tkany jest ręcznie przez nas samych. Do wykonania prac najczęściej używamy naturalnych surowców. Tkactwo jest wyjątkowe i niepowtarzalne, wycisza i uspakaja.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Michał Anioł

Wehikuł sztuki: Michał Anioł

21 lutego 2015

Poznaliśmy kolejnego genialnego artystę, z którym można sięgać nieba, bo to Michał Anioł… Inspiracja jego dziełami stała się ciekawą wędrówką w świat malarstwa i rzeźby.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Parzymy pokrzywę

Mali Einsteini: Parzymy pokrzywę

21 lutego 2015

Czas się odwdzięczyć za te wszystkie burchle i przykrości! Teraz to nasi mali naukowcy będą parzyć pokrzywę... i poznawać wszystkie sekrety ziół, herbat i ich właściwości lecznicze. Wgłębimy się także w sposoby produkcji herbaty, a także zrobimy własną kompozycję herbat. Będziemy pracować z mikroskopami i dochodzić skąd się bierze napar herbaciany.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Słodkie eksperymenty

Mali Einsteini: Słodkie eksperymenty

14 lutego 2015

Lubicie cukier i słodycze? Te warsztaty są dla was. Dowiecie się, skąd się bierze cukier, ile jest jego rodzajów i w jakich postaciach występuje. Czy w brzozie jest cukier? A może znajdziemy go w cebuli? Buraku? Nie wierzycie? Jak nam się uda poznacie też osobiście „Słodziaki patyczaki” i może nawet jakiś wytrwa w całości do powrotu do domu.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Leonardo da Vinci – geniusz

Wehikuł sztuki: Leonardo da Vinci – geniusz

07 lutego 2015

Zadziwiał nie tylko talentem malarskim, projektował niesamowite jak na swoje czasy wynalazki. Jego geniuszowi poświęcone zostało spotkanie „Wehikułu sztuki”, podczas którego dzieci inspirowane pracami artysty tworzyły własne interpretacje jego dzieł.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Co w piórach piszczy, czyli sekrety ptaków

Mali Einsteini: Co w piórach piszczy, czyli sekrety ptaków

07 lutego 2015

Zastanawialiście się, dlaczego ptaki latają a ludzie samodzielnie tego zrobić nie mogą? I dlaczego nie? My przeanalizujemy ten temat, zbadamy czy ptaki posiadają haczyki, może nawet więcej niż kapitan Hak z Piotrusia Pana? Dlaczego karmienie ptaków chlebem to nie najlepszy pomysł i co właściwie mogą jeść?
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Obwody elektryczne

Mali Einsteini: Obwody elektryczne

31 stycznia 2015

Czy wiecie, że w naszym ciele też płynie prąd? Nie? Nasi Mali Einsteini bezpiecznie eksperymentowali z prądem. Zbudowali swoje własne obwody żarówkowe. Tworzyli działające wiatraki, zwariowane talerze latające. Dowiedzieli się, dlaczego prąd kopie i czego rozsądnie jest nie robić z prądem! 
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Czy kula to kształt idealny?

Mali Einsteini: Czy kula to kształt idealny?

24 stycznia 2015

Zdradziliśmy przepis na zrobienie własnych piłeczek kauczukowych i sprawdziliśmy czy wielkość ma znaczenie. Eksperymentowaliśmy, jak Galileusz i wykonaliśmy szereg fascynujących doświadczeń z piłkami, kulkami i wszystkim, co jest okrągłe.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty ceramiki i garncarstwa

Warsztaty ceramiki i garncarstwa

17 stycznia 2015

Na warsztatach gościliśmy miłośników ceramiki począwszy od najmłodszych, a skończywszy na nieco starszych. Rozpoczęliśmy od nauki ręcznego formowania gliny podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły..., by zakończyć szkliwieniem i wypalaniem przedmiotów. Było twórczo i barwnie.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Odkrycie perspektywy

Wehikuł sztuki: Odkrycie perspektywy

17 stycznia 2015

Kluczowym zagadnieniem spotkania była perspektywa. Dzięki jej zastosowaniu artystom udało się przedstawić trójwymiarowość na dwuwymiarowej płaszczyźnie. Wykorzystując to genialne odkrycie dzieci starały się osiągnąć iluzję przestrzeni w swoich dziełach.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Koła zębate

Mali Einsteini: Koła zębate

17 stycznia 2015

Jak działa mechanizm zegara? I dlaczego w ogóle działa? Mali Einsteini zbudowali swoje pierwsze maszyny, które w tej chwili działają już w domach małych odkrywców. Przypominamy, że Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Sutasz

Warsztaty: Sutasz

17 stycznia 2015

Sutasz to rodzaj haftu, do wykonania którego wykorzystuje się wiskozowe lub jedwabne sznurki zwane sutaszami. Technika polega na artystycznym łączeniu ozdobnych kamieni z wielobarwnymi sznurkami, pozwala na tworzenie unikatowej biżuterii. Na warsztatach tworzenia kolczyków i kolii spotkała się młodzież i dorośli.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Przez okna gotyckich katedr

Wehikuł sztuki: Przez okna gotyckich katedr

10 stycznia 2015

Uwagę dzieci skupiła średniowieczna architektura sakralna. Przyglądaliśmy się kościołom gotyckim. Rozszyfrowywaliśmy pojęcia: filary, maswerki, przypory, sklepienia krzyżowo – żebrowe, rozety. Tematem działania plastycznego było samodzielne wykonie  jednego z najpiękniejszych elementów takiego kościoła – kolorowego witrażu.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty powertex: Gdy anioł ma skrzydła

Warsztaty powertex: Gdy anioł ma skrzydła

10 stycznia 2015

Jeśli zastanawiacie się, czy w ciągu dwóch godzin można stworzyć rzeźbę z tkaniny, odpowiadamy, że zdecydowanie tak. Nasi uczestnicy pod okiem Beaty Sasinowskiej, autorki wystawy „Skrzydlata sztuka”, tworzyli obrazy i rzeźby inspirowane jej dziełami, a wszystko za sprawą techniki powertex.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Zapachy ładne i brzydkie

Mali Einsteini: Zapachy ładne i brzydkie

10 stycznia 2015

Smród z miejskich rur:) czyli cuchnące warsztaty dla ciekawych świata. Jak działa kanalizacja? Co się dzieje z naszymi odpadkami? Dlaczego czujemy zapachy? Dzieci zgłębiały te zagadnienia samodzielnie przeprowadzając ciekawe doświadczenia. Stworzyły swoją własną kanalizację, mini oczyszczalnię ścieków oraz dowiedziały się, jak zrobić cuchnącego wybuchowego śmieciaka.
SZCZEGÓŁY