Weekend dla Małych i Dużych

Zrealizowane warsztaty

Warsztaty: Na końcu świata (odwołane)

Praca malarska dzieci na niebieskim tle kamieniczki

13 stycznia 2024

Zapraszamy na warsztaty Na Końcu świata"! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co znajduje się za Wielką Górą?
Razem stworzymy magiczną mapę, która zaprowadzi nas w nieznane zakątki. Każde z Was będzie miało okazję narysować swój kawałek mapy.

 

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Akryl

Obraz w technice akrylu z krajobrazem i wodą

13 stycznia 2024

 Warsztaty akrylu dla młodzieży 15+ i dorosłych, podczas których uczestnicy otrzymali fachową wiedzę i instruktaż pracy w akrylu, od projektu do efektu.

SZCZEGÓŁY

Kolędowanie na Zaciszu!

Kilkadziesiąt osób kobiety, mężczyźni, dzieci przed sceną, niektórzy trzymają gadżety kolędników

07 stycznia 2024

Kontynuujemy lokalną tradycję sąsiedzkiego kolędowania. Sasiedzki spacer kolędników odbył się 7 stycznia, było mroźno, ale serca uczestników rozgrzewał śpiew. Wędrówka skończyłam się w Domu Kultury Zacisze, gdzie przy ciepłej herbatce i szarlotce toczyły się rozmowy, a niektórzy pozowali do zjęć z gadżetami kolędników.

SZCZEGÓŁY

Przyjdź do nas! Ukraińskie spotkanie Świąteczne! Приходьте до нас!

Plakat ze świątecznym reniferem. Treść dostępna w informacji poniżej

17 grudnia 2023

Na ostatnim spotkaniu w tym roku zagrajmy w ciekawe gry i wspólnie stworzymy zabawną historię świąteczną, kartkę noworoczną lub kolorową koszulkę (prosimy przynieść koszulkę bawełnianą). Będzie wiele niespodzianek! Na nasz stół można przynieść przysmaki od serca! Czekamy na Was! Do zobaczenia w DK Zacisze!
SZCZEGÓŁY

Spektakl: O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja

Zdjęcia z Mikołajem i Aniołkiem

17 grudnia 2023

Zapraszamy dzieci w wieku 3+ i ich rodziców na spektakl pt. O Złotym Dzwonku Świętego Mikołaja w wykonaniu Teatru Promyk.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Akwarelowy prezent

Kartka świąteczna z choinką wykonana akwarelami

16 grudnia 2023

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty akwareli, w trakcie których powstaną oryginalne obrazki, niekoniecznie z motywem świątecznym. Każdy uczestnik oprawi swój obrazek w ramkę, dzięki czemu będzie on gotowym prezentem dla kogoś bliskiego lub wyjątkową ozdobą domu.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty neurografiki: Tęczowa kobieta

Warsztaty neurografiki: Tęczowa kobieta

16 grudnia 2023

Otworzymy nasze kanały energetyczne i poprowadzimy ścieżkę energii przez wszystkie centra energetyczne naszego ciała! Osiągniemy to w sposób łatwy, medytacyjny, poprzez rysunek neurograficzny. Sprawmy same, aby nasze życie było jak tęcza – kolorowe, pełne, zrównoważone i harmonijne.
SZCZEGÓŁY

Koncert: Li, li, li, li, laj

Dziewczynka gra na pianinie elektronicznym obok stoi kobieta w czerwonym swetrze, z drugiej strony choinka

10 grudnia 2023

Koncert w wykonaniu uczniów sekcji Mały Muzyk i Keyboard Kids.W programie  znalazły kolędy i piosenki świąteczne, a także dobrze znane wszystkim melodie z tekstami własnymi zaciszańskich, młodych wykonawców.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Słodkie eksperymenty

Dziewczynka i chłopiec w strojach ochronnych wykonują eksperymenty

09 grudnia 2023

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania z cukrem. Sprawdzimy skąd bierze się cukier? Ile cukru jest w cukrze? Wiele radości sprawi sam proces odkrywania cukru i jego właściwości.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty scrapbookingu: Kartka świąteczna

Dwie czerwone kartki świąteczne z choinkami wykonane w technice scrapbookingu

09 grudnia 2023

Zapraszamy na warsztaty tworzenia świątecznych pocztówek  w technice scrapbookingu. Wykonana własnoręcznie, według autorskiego projektu kartka może być wyjątkowym bożonarodzeniowym prezentem.

 

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Akryl

Ręka z pędzlem malująca kwiaty

09 grudnia 2023

Warsztaty malarskie, podczas których stworzycie prace w technice akrylu. Otrzymacie niezbędną wiedzę i instruktaż pracy w akrylu od projektu do efektu. Wspólnie zbudujemy twórczą atmosferę. Zapraszamy osoby rozpoczynające przygodę z malarstwem oraz już zaawansowane.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: W krainie lodu

Kobieta i chłopiec w rękawicach ochronnych wykonują eksperyment z ogniem

02 grudnia 2023

Wspólne eksperymenty z lodem. Poznamy różne rodzaje lodów, ich temperaturę, barwę i inne właściwości.  Postaramy się, aby lód śpiewał w ten grudniowy, zimowy czas!

SZCZEGÓŁY

Muzyczna pocztówka z Warszawy. Finał projektu i premiera płyty winylowej z utworami o Warszawie

Gramafon zielono-brązowy

26 listopada 2023

Spotkanie muzyczne dla rodzin - Przeszłość uchwycona staje się częścią teraźniejszości. Historia nośników dźwięk, jak zmieniały się na przestrzeni lat. Pokaz przedwojennych gramofonów i muzyka z tamtych czasów. Finał był międzypokoleniowym spotkaniem i wymianą doświadczeń.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Wszystkie kolory jesieni

Obraz kolory jesieni z dominacją pomarańczowego i czerwonego

25 listopada 2023

Zapraszamy na warsztaty zabawy kolorami jesieni. Porozmawiamy o kolorach, obejrzymy obrazy impresjonistów i spróbujemy malować jak oni. Sprawdzimy jak zmieniają się kolory, jak się przypadkowo łączą.
SZCZEGÓŁY

Stacja Bieszczady. Pierwszy Warszawski Festiwal Gór

Zespół muzyczny na scenie, grają na różnych instrumentach

25 listopada 2023

Pierwszy Warszawski Festiwal Gór pt. Stacja Bieszczady to był czas dobrej zabawy ludzi kochających góry. Pomysłodawcy dołożyli wszelkich starań, aby festiwalowe wibracje rozbrzmiały na Targówku. Wydarzenie miało szczególny wymiar, dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na wyjazd dzieci niepełnosprawnych z opiekunami w Bieszczady.

SZCZEGÓŁY

Spektakl: Teodor Zrzęda

Czterech mężczyzn i cztery kobiety na scenie w strojach z dwudziestolecia międzywojennego, główny bohater klęczy

19 listopada 2023

Sztuka Carlo Goldoniego, wenecjanina z osiemnastego wieku, która nadal zachowuje swoją aktualność. Teatr Skene postanowił przybliżył zaciszańskiej publiczności w swojej najnowszej inscenizacji najważniejsze idee tej na nowo odczytanej komedii. 

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Zrób postzina z Szymborską w tle

Warsztaty: Zrób postzina z Szymborską w tle

19 listopada 2023

Warsztaty tworzenia niezależnych publikacji, gdzie forma, treść i przekaz będzie w pełni autorska i dystrybuowana poza obiegiem, a jedyną osobą, która podda go kontroli i cenzurze będziesz TY! Udostępnimy Ci poezję Wisławy Szymborskiej i dobrą muzykę, a przy okazji powiemy czym różnią się ziny, artziny i fanziny, czyli ikony niezależnej kultury!

SZCZEGÓŁY

Warsztaty dla dorosłych: Granica czemu jest dla nas tak ważna

plakat  wydarzenia z grafiką słupa granicznego

19 listopada 2023

Przyjrzymy się historii granic naszego kraju i innych państw, wspólnie zastanowimy czym są granice, jaką rolę pełnią i jakie funkcje im przypisujemy. W trakcie spotkania uczestnicy podejmą również próbę samodzielnego wyznaczenia granic w hipotetycznym, nieistniejącym regionie.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty akwarela dla dzieci: Wirujące liście

Żółty liść klonu na kolorowym tle

18 listopada 2023

Warsztaty ODWOŁANE! O nowym terminie poinformujemy wkrótce. Za zmianę PRZEPRASZAMY!
SZCZEGÓŁY

Warsztaty Neurografiki: Drzewo mojej rodziny

Kolorowe drzewo genealogiczne wykonane techniką neurografiki

18 listopada 2023

Warto poznać swoje korzenie i wykonać neuro drzewo genealogiczne, aby kwitło i dawało płody. A wszystko poprzez rysunek neurograficzny - na luzie, w zamyśleniu, w ciepłym kobiecym gronie.

SZCZEGÓŁY