Weekend dla Małych i Dużych

Zrealizowane warsztaty

Warsztaty: Wszystkie kolory jesieni

Obraz kolory jesieni z dominacją pomarańczowego i czerwonego

25 listopada 2023

Zapraszamy na warsztaty zabawy kolorami jesieni. Porozmawiamy o kolorach, obejrzymy obrazy impresjonistów i spróbujemy malować jak oni. Sprawdzimy jak zmieniają się kolory, jak się przypadkowo łączą.
SZCZEGÓŁY

Stacja Bieszczady. Pierwszy Warszawski Festiwal Gór

Zespół muzyczny na scenie, grają na różnych instrumentach

25 listopada 2023

Pierwszy Warszawski Festiwal Gór pt. Stacja Bieszczady to był czas dobrej zabawy ludzi kochających góry. Pomysłodawcy dołożyli wszelkich starań, aby festiwalowe wibracje rozbrzmiały na Targówku. Wydarzenie miało szczególny wymiar, dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na wyjazd dzieci niepełnosprawnych z opiekunami w Bieszczady.

SZCZEGÓŁY

Spektakl: Teodor Zrzęda

Czterech mężczyzn i cztery kobiety na scenie w strojach z dwudziestolecia międzywojennego, główny bohater klęczy

19 listopada 2023

Sztuka Carlo Goldoniego, wenecjanina z osiemnastego wieku, która nadal zachowuje swoją aktualność. Teatr Skene postanowił przybliżył zaciszańskiej publiczności w swojej najnowszej inscenizacji najważniejsze idee tej na nowo odczytanej komedii. 

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Zrób postzina z Szymborską w tle

Warsztaty: Zrób postzina z Szymborską w tle

19 listopada 2023

Warsztaty tworzenia niezależnych publikacji, gdzie forma, treść i przekaz będzie w pełni autorska i dystrybuowana poza obiegiem, a jedyną osobą, która podda go kontroli i cenzurze będziesz TY! Udostępnimy Ci poezję Wisławy Szymborskiej i dobrą muzykę, a przy okazji powiemy czym różnią się ziny, artziny i fanziny, czyli ikony niezależnej kultury!

SZCZEGÓŁY

Warsztaty dla dorosłych: Granica czemu jest dla nas tak ważna

plakat  wydarzenia z grafiką słupa granicznego

19 listopada 2023

Przyjrzymy się historii granic naszego kraju i innych państw, wspólnie zastanowimy czym są granice, jaką rolę pełnią i jakie funkcje im przypisujemy. W trakcie spotkania uczestnicy podejmą również próbę samodzielnego wyznaczenia granic w hipotetycznym, nieistniejącym regionie.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty akwarela dla dzieci: Wirujące liście

Żółty liść klonu na kolorowym tle

18 listopada 2023

Warsztaty ODWOŁANE! O nowym terminie poinformujemy wkrótce. Za zmianę PRZEPRASZAMY!
SZCZEGÓŁY

Warsztaty Neurografiki: Drzewo mojej rodziny

Kolorowe drzewo genealogiczne wykonane techniką neurografiki

18 listopada 2023

Warto poznać swoje korzenie i wykonać neuro drzewo genealogiczne, aby kwitło i dawało płody. A wszystko poprzez rysunek neurograficzny - na luzie, w zamyśleniu, w ciepłym kobiecym gronie.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wybuchowe witaminy

Dziewczynka i chłopiec w fartuchach  ochronnych wykonujący doświadczenia

18 listopada 2023

Czy zastanawiliście się czt witaminy mogą wybuchać? Albo świecić w ciemnościach? Sprawdzicie to podczas naszych warsztatów naukowych.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty kolażu z muzyką w tle

Plakat z zarysem PKiN oraz pomnika. Treść dostępna w informacji w tekście poniżej

12 listopada 2023

Razem tworzyliśmy okładki do Muzycznej Pocztówki z Warszawy techniką kolażu! Międzypokoleniowa grupa uczestników zabrała ze sobą swoje ulubione pocztówki, zarówno te dźwiękowe jak i tradycyjne, które nas insipirowały. Słuchaliśmy czterech utworów i na ich podstawie powstały unikalne pocztówki!

SZCZEGÓŁY

Warsztaty weterynaryjne z towarzyszeniem zwierząt: Idzie jeż..., idzie jeż...!

jeż na dłoniach

11 listopada 2023

Idzie jeż, idzie jeż, Może ciebie pokłuć też!  10 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża, a  11 listopada odbyły się warsztaty, na których gośćmi specjalnymi były jeże. Rozmawialiśmy o pigmejskim jeżu afrykańskim i porównaliśmy z rodzimym jeżem europejskim. Poznaliśmy wiele ciekawostek na temat tych ślicznych zwierząt. 

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Latająca herbata

Mali Einsteini: Latająca herbata

04 listopada 2023

Zastanwialiście się kiedyś jakie właściwości mają zióła i herbaty?. Na warsztatach poznamy barwniki naturalne, ale też zabawne reakcje fizyczne, które sprawią, że herbata będzie latać!

SZCZEGÓŁY

Warsztaty scrapbookingu: Jesienny nastrój

Kolorowa kartka wykonana w technice scrapbookingu

04 listopada 2023

Warsztaty podczas których uczestnicy wykonali wyjątkowe albumy w technice scrapbookingu. Dziewczyny i kobiety przekonały się, że ręczne dekorowanie kartek okolicznościowych urzeka i wciąga całkowicie.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Akryl

Obraz krajobraz góry, trawa, i niebiesko różowe chmury

04 listopada 2023

Warsztaty malarskie 15+, podczas których uczestnicy poznali technikę akrylu. Niezbędną wiedzę i instruktaż pracy przekazała Teresa Ewa Ledzińska.

SZCZEGÓŁY

Spacer: Skarby i sekrety Cmentarza Bródnowskiego

Mężczyzna w czerwonej koszulce przy grobie Zygmunta Jórskiego

29 października 2023

Podczas spaceru poznaliśmy historię założenia cmentarza, jego przemiany. Odwiedziliśmy groby artystów, sportowców, polityków, duchownych:  m.in. Mieczysława Fogga, Romana Dmowskiego i arcybiskupa Aleksandra Kakowskiego.

Było sentymentalnie i ciekawie!

 

SZCZEGÓŁY

Warsztaty taneczne: Latino Solo

Grafika z kobietą wykonującą ćwiczenie

28 października 2023

Zapraszamy do wspólnej zabawy przy gorących rytmach muzyki latynoskiej. Dzień z Latino Solo poprawi samopoczucie i naładuje pozytywną energią.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Doświadczenia w mikroświecie

Mali Einsteini: Doświadczenia w mikroświecie

28 października 2023

Podczas warsztatów dowiecie się czy w kropli wody jest życie. Waszym oczom ukażą się dziwne stworzonka, m.in. rozwielitki, ochotki oraz ekstremofile niesporaczki! Będziecie je samodzielnie badać i obserwować.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty tworzenia piosenek: Muzyczna pocztówka z Warszawy

Dwie muzyczne pocztówki

22 października 2023

Uczestnicy dowiedzą się, jak profesjonalnie tworzyć i produkować własną muzykę. W ciągu 4 dni warsztatowych powstaną 4 utwory. Całość zostanie wydana na winylowych pocztówkach dźwiękowych i zaprezentowana szerszej publiczności.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty neurografiki: Kwiat Duszy

Obraz z neurografiką

21 października 2023

Warsztaty neurografiki są okazją do poznania techniki artystycznej, która pomoże uporać się z najtrudniejszym emocjonalnym bólem czy żalem, obecnym od czasu do czasu w życiu każdego człowieka.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty akwareli: Owoce jesieni

Warsztaty akwareli: Owoce jesieni

21 października 2023

Warsztaty akwareli dla dzieci 7-12lat. Owoce jesieni. Jesień to czas zbiorów. Sady i ogrody cieszą oczy kolorami oraz różnorodnością kształtów i faktur jesiennych kwiatów, liści i owoców.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Katapulty

Mali Einsteini: Katapulty

21 października 2023

W trakcie warsztatów dowiecie się jak działają dźwignie przeciwstawne i jak wysłać w niebo potężny głaz? Dowiecie się tego na naszych warsztatach oraz wykonacie swoją własną katapultę.

SZCZEGÓŁY