Warsztaty sobotnie

Zrealizowane warsztaty

Roślinne mandale online

Mayra Wojciechowicz trzymająca mandalę wykonaną z suszonych kwiatów i traw

04 - 05 grudnia 2020

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z warsztatów tworzenia mandali z Mayrą Wociechowicz i wykonania własnych dzieł. Podczas pierwszego spotkania poznacie właściwości roślin i ich symbolice, a drugiego - otrzymacie instruktaż wykonania własnej mandali.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty online: Uwolnij dźwięki

Graficzne przedstawienie fal dźwiękowych

28 listopada 2020

Bezpłatny warsztat dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. W programie komponowanie z użyciem loopstation oraz podstawy beatboxu.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini online: Świat kolorów

Zrzut ekranu przedstawiający dzieci

28 listopada 2020

Co to jest kolor? Czy kolory istnieją? Podczas warsztatów poznacie kilka ciekawostek na temat otaczającego Was świata i jego barw. Wspólnie zrobimy pudełko do zmiany kolorów i poeksperymentujemy ze światłem. Dowiecie się, jak to jest, że widzicie kolory i że każdy z Was widzi kolory inaczej.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini online: Magia

Zdjęcia ekranu z zajęć online z dziećmi

21 listopada 2020

Czy nauka wyklucza magię? Wprowadzimy Was w świat iluzji. Każdy z Was nauczy się podczas warsztatów oszukiwać zmysły innych i stworzy dla siebie podręczny zestaw iluzjonisty.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty online: Roślinne mandale

Suszone rośliny ułożone na materiale

15 listopada 2020

Magiczna podróż do świata przyrody. Osoby ciekawe świata roślin stworzą własne dzieło inspirowane. Zapewniamy materiały i ramy.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini online: Potwory z głębin

Zdjęcie ekranu z dziećmi oraz prowadzącą trzymającą dwa banknoty

14 listopada 2020

Każdy z Was wie, kto mieszka w mysiej norze, ale ciekawe czy wiecie, kto jest mieszkańcem dna oceanu. Jest tam bardzo ciemno, więc musi to być zwolennik funkcjonowania w ciemnościach. Poznamy zwyczaje stworów z morskich głębin.
SZCZEGÓŁY

ODWOŁANE Akwarela. Architektura z przymrużeniem oka

Obrazek malowany akwarelami ukazujący domki w kształcie grzybków

14 listopada 2020

Jesienny warsztat pełen kolorów i pomysłów. Zajęcia dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z akwarelą, jak również dla doskonalących swoje umiejętności.
SZCZEGÓŁY

ODWOŁANE! Warsztaty Akryl dla dorosłych

Obraz akrylowy przedstawiający abstrakcję kwiatową w trzech kolorach: białym, fioletowym i zielonym

07 listopada 2020

Warsztaty akryl ODWOŁANE!
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini online: Oko narząd wzroku

Zdjęcie ekranu z dziećmi oraz prowadzącą

07 listopada 2020

Dowiecie się, jak widzą świat owady, ssaki i inne stworzenia. Przyjrzymy się, ile oczu ma mucha. Wykonamy wspólnie model ludzkiego oka wykorzystując kauczuk. Wiecie, że większość zwierząt widzi takie kolory, jak ma na sobie?
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Świece

Kobieta wyciąga chochlę z garnka. Obok dzieci siedzą przy stolikach.

24 października 2020

Co to jest parafina? A co to jest wosk? Dzieci poznały proces powstawania świec i dowiedziały się, jakie surowce są potrzebne do ich produkcji.
SZCZEGÓŁY

Día de los Muertos. Święto Zmarłych po meksykańsku

Dwie dziewczynki w maseczkach, stoją przed stołem z kwiatami. Jedna z nich trzyma gałązkę.

24 października 2020

Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję stworzyć odświętną ozdobę głowy z żywych kwiatów w stylu la Catriny, damy Śmierci. Wprowadzenie do tematyki w formie gier i zabaw zapewni Pracownia Językowa Targówek.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Reakcje chemiczne

Kobieta oraz dwie dziewczynki trzymają fiolki i prowadzą eksperyment

17 października 2020

Spotkanie z chemią. Dowiedzieliśmy się, dlaczego substancja bulgocze. Pojawiło się takie śmieszne słowo „kipi”. Co to znaczy? Ucieka z naczynia. Spróbowaliśmy dodać różne składniki, żeby spowodować zmianę koloru bulgoczącej substancji. Działo się...
SZCZEGÓŁY

Akryl dla dorosłych

Kobieta maluje akrylami na płótnie ze wzoru

17 października 2020

Warsztaty malarskie, podczas których stworzyliśmy prace w technice akrylu. Uczestnicy otrzymali niezbędną wiedzę i instruktaż pracy w akrylu od projektu do efektu.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty: Mała makrama

Cztery kobiety tworzą makramę wokół wiszącej doniczki z kwiatami

17 października 2020

Rozpoczęliśmy cykl warsztatów, podczas których poznacie technikę makramy. Uczestniczki uczyły się wiązań i poznawały rodzaje węzłów, dobieranie sznurków i łączenie ich ze sobą. Zaczęliśmy od małych form makramy. Na warsztatach uczestniczki mogły stworzyć kwietnik lub ozdobę na ścianę.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Jesienne liście

Dziewczynka przytrzymuje pojemniczek z zieloną substancją. Obok leży liść i długopis.

10 października 2020

Chwilę temu były zielone, a teraz żółte, pomarańczowe, czerwone. Liście chyba potrafią się malować. Jak myślicie? Dlaczego jesienią zmieniają barwy? Dzieciaki dowiedziały się, co oznacza „fotosynteza”. Naszymi gośćmi byli: „chlorofilek”, „ksantofilek” i „antocyjanek”. Przyjrzeliśmy się ich roli w przyrodzie.
SZCZEGÓŁY

Akwarela dla dzieci: Owoce jesieni

Akwarelowy obrazek muchomorów

10 października 2020

Dzieci dowiedziały się, jak ukazać piękno czerwonych muchomorów, dumnych prawdziwków, delikatnych kań. Jak spojrzeć, by zobaczyć niesamowite barwy, jakie triki wykorzystać, by podkreślić cechy tych leśnych owoców.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty dla wokalistów

Warsztaty dla wokalistów

10 października 2020

Warsztaty dla dzieci i młodzież z Adamem Czaplą, trenerem z The Voice Kids.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Chmury

Mali Einsteini: Chmury

03 października 2020

Czy chmurę można złapać? jaki kształt maja chmury? usłyszycie o parowaniu, skraplaniu, pojawi się też trudne słowo "kondensacja". Obieg wody jest ważny, ponieważ utrzymuje równowagę w przyrodzie. A skąd bierze się deszcz? Może mieszka w chmurze - jak myślicie? Wspólnie poszukamy odpowiedzi i poeksperymentujemy z chmurami.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Ptasie odloty

Kobieta pokazuje dzieciom eksperyment z wiatrakiem oraz wysoką plastykową tubą

26 września 2020

Koniec lata to czas, kiedy niektóre ptaki odlatują. Zastanawialiście się kiedyś, dokąd one lecą? I skąd mają siłę by pokonać tak długi dystans? Dowiecie się, jak ptaki korzystają z praw fizyki. I dzięki czemu mogą lecieć bez przerwy np. 1000 kilometrów.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty akwareli: Barwy lata

Domek i drzewa namalowane akwarelami

26 września 2020

Błękit nieba, piasek, woda i trochę babiego lata. Chabrowe łąki i muśnięte pędzlem trawy. Jakie jest wasze lato? Spróbujemy wakacyjne wspomnienia przedstawić korzystając z farb wodnych. Wasza wyobraźnia pomoże stworzyć, ujmujące lekkością, letnie krajobrazy. Warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat.
SZCZEGÓŁY