Wystawy

Wydarzyło się

Wystawa: Pokochaj WARmię, jak kochasz WARszawę

Wystawa: Pokochaj WARmię, jak kochasz WARszawę

21 lutego - 10 marca 2016

21 lutego-10 marca

Od 15 lat tworzę autorską tkaninę wykonywaną techniką własną. Moje poszukiwania nie zawężają się do jednej dziedziny sztuki. Zjawiska, wydarzenia i jak postrzegam świat przenoszę na tkaninę i formy przestrzenne wykonane z sizalu i bawełny - mówi Ewa Nogaj, autorka wystawy.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Historie (z) kapelusza

Wystawa: Historie (z) kapelusza

16 stycznia - 17 lutego 2016

Kłobuk, panama, melonik, bikorn, czy fedora… Szyte z ronda i główki. Zwykle ich kształt i fason koresponduje z trendami mody w danej epoce. Wystawa prezentuje kapelusze kolażowe, filcowe i paczworkowe, malowane węglem, ołówkiem i farbami olejnymi. W ujęciu klasycznym, artystycznym, ekstrawaganckim.
SZCZEGÓŁY

Nasze gobeliny i koncert Jana Kasprzyka w Wilanowie

Nasze gobeliny i koncert Jana Kasprzyka w Wilanowie

09 stycznia - 12 lutego 2016

9 stycznia-12 lutego, Galeria Centrum Kultury Wilanów

Zapraszamy do obejrzenia wystawy gobelinów z pracowni tkactwa artystycznego. Wystawa zaprezentuje ponad 20 gobelinów. Pracownia Tkactwa Artystycznego istnieje w DK Zacisze od 26 lat i może poszczycić się około 280 gobelinami.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Inez Krupińskiej: Struktury

Wystawa Inez Krupińskiej: Struktury

06 grudnia 2015 - 13 stycznia 2016

Wystawa malarstwa, form przestrzennych i mebli autorstwa Inez Krupińskiej. Jak powiada Wojciech Krauze: Rozrzutna w fantazjowaniu. I w każdym przypadku ujawnia się jej perfekcyjność w rzemiośle i w poetyckim odrealnieniu... jakość plastycznej wizji wyznacza nastrój ukazywanego świata bez najmniejszych przeszkód trafiający do widza w każdym wieku.
SZCZEGÓŁY

GOBELINY Pracowni Tkactwa Artystycznego w Radziejowicach

GOBELINY Pracowni Tkactwa Artystycznego w Radziejowicach

05 - 31 maja 2015

DK „Zacisze” inicjuje wystawy pracowni tkactwa artystycznego w różnych galeriach. W 2010 roku gobeliny były eksponowane na wystawie w Instytucie Polskim w Mińsku na Białorusi. W Polsce oglądała je publiczność w Podkowie Leśnej, Ostrołęce, Ciechanowie, Pułtusku, a ostatnio w Konstantynowie Łódzkim. Na przestrzeni 27 lat tkania w pracowni powstało około 280 gobelinów.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Nitką malowane...

Wystawa: Nitką malowane...

27 marca - 03 maja 2015

27 marca-3 maja, Konstantynów Łódzki

Gobelin to tkanina wykonana na krośnie lub ramie, jednostka dekoracyjna z przedstawieniami pejzażowymi, roślinnymi lub postaciowymi. Zapraszamy na otwarcie wystawy gobelinów z Pracowni tkactwa artystycznego DK Zacisze w „Galerii Ogród Sztuki” w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 50 gobelinów o różnej tematyce. 

SZCZEGÓŁY

Wystawa fotografii Bogdana Augustyniaka: JAZZ DO IT

Wystawa fotografii Bogdana Augustyniaka: JAZZ DO IT

15 marca - 05 kwietnia 2015

15 marca-3 kwietnia

Wystawa pod tytułem „JAZZ DO IT” to projekt zrealizowany przez dwóch fotografów: Bogdana Augustyniaka i Krzysztofa Wierzbowskiego. Tematem wystawy w DK Zacisze jest jazz czyli to co Bogdanowi Augustyniakowi w duszy gra. Temat ulotny, wielobarwny w swych emocjonalnych odcieniach, kapryśny i piękny bogactwem tych, którzy go tworzą, żyjąc muzyką.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Dariusza Pietrzaka: Od rysunku do animacji

Wystawa Dariusza Pietrzaka: Od rysunku do animacji

13 lutego - 11 marca 2015

Wystawa rysunków Dariusza Pietrzaka, rysownika, karykaturzysty, twórcy filmów animowanych. Rysuje lub rysował min. dla „The Warsaw Voice\", miesięcznika „Cinema”, portalu „Pod Lupą”, „Przeglądu”. Współpracował z „Rzeczpospolitą” i tygodnikiem „Wprost”. Wernisaż uświetnił koncert musicalowy Jakuba Wociala.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Beaty Sasinowskiej: Skrzydlata sztuka

Wystawa Beaty Sasinowskiej: Skrzydlata sztuka

14 grudnia 2014 - 15 stycznia 2015

Beata Sasinowska: Pasje...pozwalają żyć pełnią życia, dają poczucie spełnienia i szczęścia. Pasje są jak dotyk anioła, odkrywają to , co w nas najpiękniejsze, zmieniają rzeczywistość, dają spokój duszy. Każdy ma swojego anioła i... każdy jest dla kogoś aniołem. Zapraszamy na wystawę Beaty Sasinowskiej, którą otworzy koncert SOYKA TRIO „Dotknięcie serca”.
SZCZEGÓŁY

Qadrans Qltury o wystawie „Przestrzeń filcu”

Qadrans Qltury o wystawie „Przestrzeń filcu”

27 listopada 2014

Agnieszka Mieleszkiewicz wraz z ekipą Qadransu Qltury we wtorek, 25 listopada 2014 odwiedziła wystawę „Przestrzeń filcu – kolor, struktura i forma”. Pytała Agnieszkę Sudoł-Borkowską o jej pasję i tworzone arcydzieła. Szczególnie jej uwagę zwróciła miękkość prac i różnorodność tematów. Zapraszamy do oglądania nagrania.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Przestrzeń filcu - kolor, struktura i forma

Wystawa: Przestrzeń filcu - kolor, struktura i forma

23 listopada - 03 grudnia 2014

Agnieszka Sudoł-Borkowska zaprosiła nas do swojego królestwa, do delikatnej przestrzeni filcu. Miękkość i kobiecość to nieodłączne atrybuty jej prac. W niedzielny wieczór zaprezentowaliśmy Państwu pokaz mody ukazującej możliwości filcowej materii. Kreacje przygotowane przez panią Agnieszkę są od początku do końca realizacją autorki.
SZCZEGÓŁY