Wystawy

Wydarzyło się

Wystawa: Ze szkła i papieru

Wystawa: Ze szkła i papieru

09 - 27 marca 2014

9 -27 marca

Dwie zaciszańskie pracownie: witrażu i decoupage'u zapraszają na wystawę swoich prac. Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska podkreśla, że na jej warsztatach najważniejsze jest polubienie materiału, czyli szkła. Z kolei Magda Soszyńska i uczestnicy warsztatów decoupage'u podejmują decyzje jakie przedmioty „wskrzesić” do życia, a jakie postarzyć.

SZCZEGÓŁY

„Porto Ercole” Alka Slonia w TVP Warszawa

„Porto Ercole” Alka Slonia w TVP Warszawa

18 lutego 2014

Kronika.waw.pl odwiedziła DK Zacisze podczas wernisażu wystawy Alka Slonia „Porto Ercole”. Zapraszamy do oglądania relacji z tego wydarzenia i zwiedzania wystawy, którą prezentujemy do 5 marca w Galerii DK Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Alka Slonia: Porto Ercole

Wystawa Alka Slonia: Porto Ercole

09 lutego - 05 marca 2014

9 lutego-5 marca

Alek Slon, absolwent Wydziału Malarstwa rzymskiej Accademia di Belle Arti i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, prezentuje prace opowiadające o wspomnieniach z dzieciństwa, marzeniach o odległych krainach, wyobrażeniach miejsc znanych z książek i opowieści. Jednym z takich miejsc jest Porto Ercole; niewielka miejscowość na Toskańskim wybrzeżu.

SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW Zacisze: Listy malowane

Plakat do wystawy

08 lutego - 27 marca 2014

8 lutego-25 marca, Galeria MOK w Ząbkach

\"Każdy z nas ma swoją ulubioną tematykę, preferuje swój sposób przedstawiania świata za pomocą wybranych technik malarskich. Każdy inaczej posługuje się barwą, kreską, sposobem nakładania farby\". UTW Zacisze zaprasza na wernisaż, któremu towarzyszyć będzie koncert zespołu „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”.

SZCZEGÓŁY

Wystawa „Dotyk emocji” w Areszcie Śledczym w Warszawie-Służewcu

Wystawa „Dotyk emocji” w Areszcie Śledczym w Warszawie-Służewcu

06 lutego - 01 marca 2014

Wystawa fotografii Zbigniewa Dardy będąca zapisem miejsc, zdarzeń i osób biorących udział w IV Rajdzie Szlakiem Hymnu. Trasa rajdu wiodła przez Białoruś, Litwę, Rosję i Polskę, tak, by młodzież mogła poznać ważne dla dziejów Polski postaci, wydarzenia historyczne i miejsca pamięci naszego narodu.
SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja w Europejskiej Akademii Sztuk

Akcja:Kreacja w Europejskiej Akademii Sztuk

30 stycznia - 24 lutego 2014

30 stycznia-24 lutego, Europejska Akademia Sztuk

Wystawa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie prezentuje prace laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Uwagę zwracają prace „abstrakcjonistów” i „figuralistów”, „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Anny Sobol: Malowane w różne światy

Wystawa Anny Sobol: Malowane w różne światy

15 - 31 stycznia 2014

Wystawa podsumowuje 30-lecie twórczości artystycznej Anny Sobol. Wszystko się w twórczości przeplata i wzajemnie inspiruje - ludzie, fakty, mity, a najważniejsze, to żeby \"ładować bateryjki\", czyli jak najwięcej czerpać z kultury, otaczającego świata, kontaktów z ciekawymi ludźmi, a potem dawać z siebie całym sercem i z wszystkich sił i umiejętności - mówi Anna Sobol.
SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie

Akcja:Kreacja we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie

12 grudnia 2013 - 12 stycznia 2014

12 grudnia 2013-12 stycznia 2014

Dom Kultury Zacisze i Włoski Instytut Kultury w Warszawie zapraszają na wystawę prac laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Wystawa jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Podobnie jak projekt „Akcja:Kreacja” ma przybliżyć kulturę Polski i Włoch, pokazać aktualne zagadnienia i tematy podejmowane w sztuce.

SZCZEGÓŁY

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim  Konkursie  Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

06 grudnia 2013

To był bardzo wietrzny dzień. Dzień, w którym odwiedziliśmy miasto Turek, a właściwie X Ogólnopolski Konkurs Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”. W wystawie konkursowej po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele pracowni tkactwa artystycznego z DK Zacisze Maria Krajewska i Henryk Pukosz.
SZCZEGÓŁY

O wystawie tkactwa w Qadransie Qltury

O wystawie tkactwa w Qadransie Qltury

19 listopada 2013

Zapraszamy do obejrzenia relacji z niedzielnego wernisażu wystawy pracowni tkactwa artystycznego w DK Zacisze przygotowanej przez Marka Wiechowskiego i Qadrans Qltury. Teresa Szczepańska, instruktor pracowni i Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze opowiadały o pracowni i gobelinach prezentowanych na wystawie.
SZCZEGÓŁY

Wystawa na 25- lecie pracowni tkactwa artystycznego

Wystawa na 25- lecie pracowni tkactwa artystycznego

17 listopada 2013 - 12 stycznia 2014

Galeria DK Zacisze zaprezentowała wystawę gobelinów pracowni tkactwa artystycznego z okazji obchodów 25- lecie istnienia. To długi czas twórczy. W atmosferze wzajemnego wsparcia i miłych rozmów powstają tu kolejne dzieła. Tkanie gobelinów jest niezwykle czasochłonne, wymaga cierpliwości i wytrwałości. Ale uczy też pokory i dążenia do osiągnięcia celu.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Marty Woźniak „W trzecim oku”

Wystawa Marty Woźniak „W trzecim oku”

05 - 14 listopada 2013

5-14 listopada

Zapraszamy na wystawę fotografii Marty Woźniak „W trzecim oku”, która prezentuje zbiór zdjęć z podróży, głównie z Londynu. Jak powiada Marta Woźniak: Londyn to miasto, które inspiruje mnie niezależnie od pogody czy pory roku. Właśnie tam wracam najczęściej i ciągle poszukuję nieznanych mi miejsc. 

SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja na ASP w Warszawie

Akcja:Kreacja na ASP w Warszawie

04 - 20 listopada 2013

Wystawa na ASP w Warszawie prezentuje prace laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Zobaczymy tu prace „abstrakcjonistów” i „figuralistów”, „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości.
SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja w DK Zacisze

Akcja:Kreacja w DK Zacisze

20 - 30 października 2013

Nie mogło zabraknąć prezentacji prac laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej w DK Zacisze. Była to okazja, by mieszkańcy Zacisza i nasi goście poprzez prezentowane prace zetknęli się z kulturą Polski i Włoch, przyjrzeli się aktualnym zagadnieniom i tematom podejmowanym w sztuce.
SZCZEGÓŁY

Wystawa laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej

Wystawa laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej

14 września - 13 października 2013

14 września-13 października

Dom Kultury Zacisze, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na wystawę laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej \"Akcja:Kreacja\". Wernisaż uświetnił koncert artystów z Włoch i Polski: Matteo Mazzucca oraz Jakuba Wociala. Gościem specjalnym wernisażu był prof. ASP w Rzymie prof. Costantino Baldino.

SZCZEGÓŁY

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni DK Zacisze

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni DK Zacisze

19 czerwca - 29 września 2013

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni DK „Zacisze”: plastycznej, rysunku i malarstwa, akwareli, „Teczka plastyka”, „Bajkowa sztuka dziecka”, „Aktywny Malec”, Nitką Inspirowane, Akademia Dotknij Sztuki, cieszyła się dużym zainteresowaniem czytelników Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40. Tematem prac były martwe natury, kwiaty, zwierzęta, postacie i pejzaże widziane oczami dzieci.
SZCZEGÓŁY

Wystawa obrazów Marii Kiesner

Wystawa obrazów  Marii Kiesner

18 maja - 06 czerwca 2013

18 maja - 6 czerwca 2013

Zapraszamy do zwiedzania wystawy obrazów Marii Kiesner, która otworzyła tegoroczną Noc Muzeów w DK Zacisze. Obrazy były inspiracją do budowy architektury Warszawy z wykorzystaniem klocków LEGO, tekturowych wież i kamieniczek. Niektórzy tworzyli miniaturową zabudowę w technice akwarelowej.

SZCZEGÓŁY

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej / La Rassegna Internazionale dell'Arte

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej / La Rassegna Internazionale dell'Arte

05 maja 2013 - 20 czerwca 2014

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej to różnorodne działania, które mają przybliżyć kulturę Polski i Włoch, pokazać aktualne zagadnienia i tematy podejmowane w sztuce.
SZCZEGÓŁY

Wystawa ilustracji Ewy Pazyny „Bajkobujanie”

Wystawa ilustracji Ewy Pazyny „Bajkobujanie”

21 kwietnia - 15 maja 2013

21 kwietnia - 15 maja

Dawno, dawno temu albo i nie tak dawno – zależy, z której gałęzi klonu na to spojrzeć – wybierało się Słonko o świcie, by poświecić chwilę nad krainą To Tu-To Tam… Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac Ewy Pazyny na temat snu, wyobraźni i innych bajek. Wernisaż uświetniło przedstawienie teatralne dla dzieci „Bajka o grającym drzewie”.

SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Kobieta kobiecie

Wystawa UTW: Kobieta kobiecie

08 marca - 22 kwietnia 2013

Wystawy Pracowni rysunku i malarstwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze w Centrum Kultury Izabelin w Izabelinie prezentowała prace powstałe pod kierunkiem Bogusławy Ołowskiej. Wernisaż odbył się 8 marca i towarzyszył mu koncert zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego \"Żurawie\".
SZCZEGÓŁY