Wystawy

Wydarzyło się

Wystawa UTW: Spełnione marzenia

Wystawa UTW: Spełnione marzenia

18 grudnia 2011 - 12 stycznia 2012

Każdy z nas preferuje swój sposób przedstawiania świata za pomocą wybranych technik malarskich. Każdy inaczej posługuje się barwą, kreską, sposobem nakładania farby. Jesteśmy twórcami nieprofesjonalnymi, ale w każdym drzemie artysta. Jesteśmy zaszczyceni możliwością zaprezentowania naszej twórczości w NoveKino Praha.
SZCZEGÓŁY

Tydzień ze sztuką

Tydzień ze sztuką

13 - 22 grudnia 2011

Ekspozycja prac powstałych w naszych pracowniach w CH Targówek połączona ze sprzedażą artystycznych upominków: broszek z filcu, obrazów olejnych, ręcznie zrobionych biżuterii, bombek lub świec wykonanych techniką decoupage, witraży lub prac nitką wyczarowanych.
SZCZEGÓŁY

Kresy na Zaciszu – Ludzie Kresów

Kresy na Zaciszu – Ludzie Kresów

17 listopada - 31 grudnia 2011

Krzysztof Hejke od dawna dokumentuje świat Kresów - świat, który przez lata próbowano wymazać z naszej świadomości. Czyni to w sposób niezwykły. Porusza tematy z pozoru znane - Lwów, Huculszczyzna, Polesie, Wileńszczyzna, Łatgalia… Wyszukuje miejsca i osoby, do których nikt wcześniej nie dotarł.
SZCZEGÓŁY

Wszystko, co nasze Ojczyźnie oddamy!

Wszystko, co nasze Ojczyźnie oddamy!

13 - 18 listopada 2011

Wystawa fotografii „Zaranie skautingu lwowskiego ” autorstwa Marka Popiela z Tarnowa oraz prezentacja oryginalnych pamiątek i wydawnictwa ze Lwowa przygotowana przez Tomasza Kubę Kozłowskiego.
SZCZEGÓŁY

Grafika i malarstwo – Zuza Zejda i Antoni Fałat

Grafika i malarstwo – Zuza Zejda i Antoni Fałat

16 października - 13 listopada 2011

Wystawa znanych i cenionych artystów w Galerii DK Zacisze: Zuza Zejda prezentuje szalenie bogaty i unikatowy fotograficzny szkicownik z pogranicza fotografii, kolażu i ilustracji, a Antoni Fałat niezwykle oryginalne i wysublimowane portrety człowieka.
SZCZEGÓŁY

XIII edycja konkursu Ogród moje hobby

XIII edycja konkursu Ogród moje hobby

15 października 2011

Konkurs po raz 13 zaprezentował zieleń Zacisza, tę dostępną dla naszego oka na co dzień, skupioną wokół miejsc użyteczności publicznej, jak i tę prywatną, ukrytą za ogrodzeniami. Dla posiadaczy najpiękniejszych ogrodów były nagrody, a dla publiczności potańcówka przy muzyce zespołu Bal na Gnojnej.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Spełnione marzenia

Wystawa UTW: Spełnione marzenia

13 czerwca - 15 września 2011

Wystawa Pracowni malarstwa UTW DK „Zacisze”, która działa pod kierunkiem artystycznym Bogusławy Ołowskiej. Jak mówi Anna Zachwatowicz – studentka UTW: „Każdy z nas ma swoją ulubioną tematykę, preferuje swój sposób przedstawiania świata za pomocą wybranych technik malarskich. Każdy inaczej posługuje się barwą, kreską, sposobem nakładania farby. Jesteśmy twórcami nieprofesjonalnymi, ale w każdym drzemie prawdziwy artysta…”
SZCZEGÓŁY

Mam talent - Malując świat ilustruję książki

Mam talent - Malując świat ilustruję książki

01 - 30 czerwca 2011

Poznajcie artystyczny świat dzieci z pracowni DK „Zacisze\" na rocznej wystawie prezentującej ciekawe materiały, techniki, a przede wszystkim umiejętności i fascynujące obszary dziecięcej wyobraźni.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Pracowni rysunku i malarstwa oraz akwareli w Nieborowie

Wystawa Pracowni rysunku i malarstwa oraz akwareli w Nieborowie

28 maja - 15 lipca 2011

Wystawa Pracowni rysunku i malarstwa oraz Pracowni akwareli z DK „Zacisze” w pięknej scenerii Pałacu w Nieborowie. Nasi artyści zaprezentowali 40 obrazów głównie w technice olejnej, choć znajdą się i akwarele, i prace malowane węglem.
SZCZEGÓŁY

Światło – cień

Światło – cień

20 marca - 13 maja 2011

Pokonkursowa wystawa Pierwszego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Paleta” prezentująca obrazy amatorów i artystów profesjonalnych. Najlepsze prace wybrali znakomici artyści: Franciszek Maśluszczak, Zuzanna Lewandowska i Maria Kiesner.
SZCZEGÓŁY

DK graficznie

DK graficznie

16 stycznia - 13 marca 2011

„Na wystawie będzie 120 plakatów. Formaty różne, wyklejone są na specjalnie skonstruowanych ścianach imitujących mury miasta, czyli ich naturalny świat bytu, w tłumie przechodniów” – Jarek Chaber, autor wystawy plakatów.
SZCZEGÓŁY

Tydzień ze sztuką

Tydzień ze sztuką

13 - 22 grudnia 2010

„Tydzień ze sztuką” w Centrum Handlowym Targówek. Jak co roku mogli Państwo kupić niepowtarzalny prezent gwiazdkowy, artystyczne ozdoby na choinkę i obejrzeć wystawę prac, które powstały w naszych pracowniach.
SZCZEGÓŁY

Moje pejzaże

Moje pejzaże

21 listopada 2010 - 08 stycznia 2011

Prof. Marek Kwiatkowski jakiego nie znamy. Tym razem nie jako historyk sztuki, dyrektor Łazienek Królewskich, czy twórca Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Suchej, a jako artysta, malarz, człowiek wrażliwy na piękno, kolor.
SZCZEGÓŁY

Wystawa prac Józefa Wilkonia

Wystawa prac Józefa Wilkonia

10 października - 14 listopada 2010

Józef Wilkoń o ilustracji: \"Z rzeczy, które wymyślił człowiek, książka jest jednym z jego największych dzieł. Jej prostota, jej użyteczność, jej podręczność, a nade wszystko jej forma odwieczna i słuszna. Od kiedy przestała być zwojem papirusu albo stosem tabliczek, ma swoją cudowną przestrzeń ściśniętą między stronicami, eksplodującą w czytaniu, ma swoją bezkresną materię skupioną w atomach liter\".
SZCZEGÓŁY

Wystawa naszych gobelinów w Mińsku

Wystawa naszych gobelinów w Mińsku

22 września - 08 października 2010

Po raz pierwszy gobeliny z pracowni tkactwa artystycznego DK „Zacisze” zobaczyli widzowie w Mińsku na Białorusi. Wystawa, zorganizowana we współpracy z Instytutem Polskim w Mińsku oraz Związkiem Artystów Białorusi, prezentowała gobeliny, które powstawały na przestrzeni 22 lat pracy twórczej naszych artystek.
SZCZEGÓŁY