Wystawy

Wydarzyło się

DK graficznie

DK graficznie

16 stycznia - 13 marca 2011

„Na wystawie będzie 120 plakatów. Formaty różne, wyklejone są na specjalnie skonstruowanych ścianach imitujących mury miasta, czyli ich naturalny świat bytu, w tłumie przechodniów” – Jarek Chaber, autor wystawy plakatów.
SZCZEGÓŁY

Tydzień ze sztuką

Tydzień ze sztuką

13 - 22 grudnia 2010

„Tydzień ze sztuką” w Centrum Handlowym Targówek. Jak co roku mogli Państwo kupić niepowtarzalny prezent gwiazdkowy, artystyczne ozdoby na choinkę i obejrzeć wystawę prac, które powstały w naszych pracowniach.
SZCZEGÓŁY

Moje pejzaże

Moje pejzaże

21 listopada 2010 - 08 stycznia 2011

Prof. Marek Kwiatkowski jakiego nie znamy. Tym razem nie jako historyk sztuki, dyrektor Łazienek Królewskich, czy twórca Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Suchej, a jako artysta, malarz, człowiek wrażliwy na piękno, kolor.
SZCZEGÓŁY

Wystawa prac Józefa Wilkonia

Wystawa prac Józefa Wilkonia

10 października - 14 listopada 2010

Józef Wilkoń o ilustracji: \"Z rzeczy, które wymyślił człowiek, książka jest jednym z jego największych dzieł. Jej prostota, jej użyteczność, jej podręczność, a nade wszystko jej forma odwieczna i słuszna. Od kiedy przestała być zwojem papirusu albo stosem tabliczek, ma swoją cudowną przestrzeń ściśniętą między stronicami, eksplodującą w czytaniu, ma swoją bezkresną materię skupioną w atomach liter\".
SZCZEGÓŁY

Wystawa naszych gobelinów w Mińsku

Wystawa naszych gobelinów w Mińsku

22 września - 08 października 2010

Po raz pierwszy gobeliny z pracowni tkactwa artystycznego DK „Zacisze” zobaczyli widzowie w Mińsku na Białorusi. Wystawa, zorganizowana we współpracy z Instytutem Polskim w Mińsku oraz Związkiem Artystów Białorusi, prezentowała gobeliny, które powstawały na przestrzeni 22 lat pracy twórczej naszych artystek.
SZCZEGÓŁY

Mam Talent

Mam Talent

01 - 07 czerwca 2010

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni artystycznych Domu Kultury „Zacisze” w Galerii Urzędu Dzielnicy Targówek. Podczas wernisażu przewodnikiem zabaw i zwiedzania był aktor telewizyjnego programu BUDZIK - Maciej Gąsiorek.
SZCZEGÓŁY

Gobeliny

Gobeliny

09 maja - 15 czerwca 2010

Wystawa pięknych, wzorzystych tkanin wyrabianych ręcznie autorstwa Heleny Góry, Marii Kirylak i Hanny Rudnik z Pracowni tkactwa artystycznego Domu Kultury „Zacisze”.
SZCZEGÓŁY

Ilustracje do bajek - wystawa pokonkursowa

Ilustracje do bajek - wystawa pokonkursowa

26 kwietnia - 05 maja 2010

Wystawa prace dzieci z całej Polski, które wzięły udział w konkursie „Ilustracje do bajek”.
SZCZEGÓŁY

Linia ciągła

Linia ciągła

21 marca - 11 kwietnia 2010

Wystawa prac absolwentów i uczniów pracowni rysunku i malarstwa Domu Kultury „Zacisze”. Do 11 kwietnia prace zaprezentują: Milena Czeremcha, Monika Proniewska, Tomek Godowski, Dorota Biedrzycka i Piotr Kołakowski (Liceum Sztuk Plastycznych im. Gersona.
SZCZEGÓŁY

Szekspir w plakacie

Kacper Marzoch

27 lutego - 15 marca 2010

Prezentacja kilkunastu plakatów z kolekcji Sylwestra Marzocha, których głównym wątkiem był Szekspir i jego dzieła. Otwarcie wystawy towarzyszyło 11.SPOTkaniom Teatrów Młodych i prezentacjom najnowszych spektakli teatralnych młodzieży z całej Polski.
SZCZEGÓŁY

Rysunek i malarstwo Dariusza Piekuta

Rysunek i malarstwo Dariusza Piekuta

07 - 22 lutego 2010

Inspiracje naturą, pejzażem miejskim i przemysłowym są sensem jego własnych wizji i przemyśleń, są głosem człowieka zagubionego w dzisiejszym świecie pełnym medialnych „wrzasków” i manifestów artystycznych.
SZCZEGÓŁY

Światło Cień

Światło Cień

17 - 31 stycznia 2010

Wystawa malarstwa Anny Panek, 17-31 stycznia 2010 r.
SZCZEGÓŁY

Tydzień ze sztuką w CH Targówek

Tydzień ze sztuką w CH Targówek

14 - 20 grudnia 2009

Prezentacja stoiska i prac powstałych w pracowniach witrażu, rysunku i malarstwa, tkactwa artystycznego oraz w sekcji „nitką inspirowane” Domu Kultury „Zacisze” w CH Targówek.
SZCZEGÓŁY

Artystyczna rodzina Timochowych z Białorusi

Artystyczna rodzina Timochowych z Białorusi

08 listopada 2009 - 10 stycznia 2010

Artyści Siergiej i Rita oraz ich dzieci wykorzystując różne środki wyrazu artystycznego ukazują siebie, swój talent i kunszt twórczy, 8 listopada 2009-10 stycznia 2010 r.
SZCZEGÓŁY

„Gobeliny – pasja tworzenia”

„Gobeliny – pasja tworzenia”

10 - 24 października 2009

Dorobek 21 lat pracy z wełną, warsztatem tkackim i gobelinami. Pracownia Tkactwa Artystycznego DK „Zacisze” zaprasza na otwarcie wystawy do Galerii Sztuki Teatru Rampa.
SZCZEGÓŁY

Adam Bojara – wystawa malarstwa

Adam Bojara – wystawa malarstwa

04 - 26 października 2009

...Artysta nie zagłębia się w skomplikowane problemy kolorystyczne (...). Chodzi mu przede wszystkim o wydobycie kształtu, o zarysowanie przestrzenności, o wprowadzenie ruchu – swobodnego i pełnego fantazji.
SZCZEGÓŁY

Develop2gether

Tablica z projektem Domu Kultury Zacisze

03 - 17 września 2009

Develop2gether - wystawa fotografii prezentująca projekty zrealizowane przy wsparciu finansowym Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, podczas której zaprezentowano projekt „Język sztuki zbliża” zrealizowany przez młodzież z Domu Kultury Zacisze i Centrum Dzieci i Młodzieży w Vilkaviškis, 3-17 września, pasaż przed Domem Polonii na Krakowskim Przedmieściu
 

SZCZEGÓŁY

Mam talent

Wielkoformatowe obrazy wykonane przez dzieci z pracowni rysunku i malarstwa

01 czerwca 2009

Happening, przedstawienie teatralne, wernisaż wystawy i wiele innych atrakcji z okazji Dnia Dziecka, Teatr Rampa, 1 czerwca 2009 r.
SZCZEGÓŁY