Wystawy

Wydarzyło się

Akcja:Kreacja we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie

Akcja:Kreacja we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie

12 grudnia 2013 - 12 stycznia 2014

12 grudnia 2013-12 stycznia 2014

Dom Kultury Zacisze i Włoski Instytut Kultury w Warszawie zapraszają na wystawę prac laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Wystawa jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Podobnie jak projekt „Akcja:Kreacja” ma przybliżyć kulturę Polski i Włoch, pokazać aktualne zagadnienia i tematy podejmowane w sztuce.

SZCZEGÓŁY

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim  Konkursie  Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

06 grudnia 2013

To był bardzo wietrzny dzień. Dzień, w którym odwiedziliśmy miasto Turek, a właściwie X Ogólnopolski Konkurs Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”. W wystawie konkursowej po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele pracowni tkactwa artystycznego z DK Zacisze Maria Krajewska i Henryk Pukosz.
SZCZEGÓŁY

O wystawie tkactwa w Qadransie Qltury

O wystawie tkactwa w Qadransie Qltury

19 listopada 2013

Zapraszamy do obejrzenia relacji z niedzielnego wernisażu wystawy pracowni tkactwa artystycznego w DK Zacisze przygotowanej przez Marka Wiechowskiego i Qadrans Qltury. Teresa Szczepańska, instruktor pracowni i Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze opowiadały o pracowni i gobelinach prezentowanych na wystawie.
SZCZEGÓŁY

Wystawa na 25- lecie pracowni tkactwa artystycznego

Wystawa na 25- lecie pracowni tkactwa artystycznego

17 listopada 2013 - 12 stycznia 2014

Galeria DK Zacisze zaprezentowała wystawę gobelinów pracowni tkactwa artystycznego z okazji obchodów 25- lecie istnienia. To długi czas twórczy. W atmosferze wzajemnego wsparcia i miłych rozmów powstają tu kolejne dzieła. Tkanie gobelinów jest niezwykle czasochłonne, wymaga cierpliwości i wytrwałości. Ale uczy też pokory i dążenia do osiągnięcia celu.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Marty Woźniak „W trzecim oku”

Wystawa Marty Woźniak „W trzecim oku”

05 - 14 listopada 2013

5-14 listopada

Zapraszamy na wystawę fotografii Marty Woźniak „W trzecim oku”, która prezentuje zbiór zdjęć z podróży, głównie z Londynu. Jak powiada Marta Woźniak: Londyn to miasto, które inspiruje mnie niezależnie od pogody czy pory roku. Właśnie tam wracam najczęściej i ciągle poszukuję nieznanych mi miejsc. 

SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja na ASP w Warszawie

Akcja:Kreacja na ASP w Warszawie

04 - 20 listopada 2013

Wystawa na ASP w Warszawie prezentuje prace laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Zobaczymy tu prace „abstrakcjonistów” i „figuralistów”, „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości.
SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja w DK Zacisze

Akcja:Kreacja w DK Zacisze

20 - 30 października 2013

Nie mogło zabraknąć prezentacji prac laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej w DK Zacisze. Była to okazja, by mieszkańcy Zacisza i nasi goście poprzez prezentowane prace zetknęli się z kulturą Polski i Włoch, przyjrzeli się aktualnym zagadnieniom i tematom podejmowanym w sztuce.
SZCZEGÓŁY

Wystawa laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej

Wystawa laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej

14 września - 13 października 2013

14 września-13 października

Dom Kultury Zacisze, Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na wystawę laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej \"Akcja:Kreacja\". Wernisaż uświetnił koncert artystów z Włoch i Polski: Matteo Mazzucca oraz Jakuba Wociala. Gościem specjalnym wernisażu był prof. ASP w Rzymie prof. Costantino Baldino.

SZCZEGÓŁY

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni DK Zacisze

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni DK Zacisze

19 czerwca - 29 września 2013

Wystawa prac dzieci i młodzieży z pracowni DK „Zacisze”: plastycznej, rysunku i malarstwa, akwareli, „Teczka plastyka”, „Bajkowa sztuka dziecka”, „Aktywny Malec”, Nitką Inspirowane, Akademia Dotknij Sztuki, cieszyła się dużym zainteresowaniem czytelników Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 40. Tematem prac były martwe natury, kwiaty, zwierzęta, postacie i pejzaże widziane oczami dzieci.
SZCZEGÓŁY

Wystawa obrazów Marii Kiesner

Wystawa obrazów  Marii Kiesner

18 maja - 06 czerwca 2013

Noc Muzeów w DK Zacisze. Obrazy były inspiracją do budowy architektury Warszawy z wykorzystaniem klocków LEGO, tekturowych wież i kamieniczek. Niektórzy tworzyli miniaturową zabudowę w technice akwarelowej.

SZCZEGÓŁY

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej / La Rassegna Internazionale dell'Arte

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej / La Rassegna Internazionale dell'Arte

05 maja 2013 - 20 czerwca 2014

Międzynarodowy Przegląd Twórczości Artystycznej to różnorodne działania, które mają przybliżyć kulturę Polski i Włoch, pokazać aktualne zagadnienia i tematy podejmowane w sztuce.
SZCZEGÓŁY

Wystawa ilustracji Ewy Pazyny „Bajkobujanie”

Wystawa ilustracji Ewy Pazyny „Bajkobujanie”

21 kwietnia - 15 maja 2013

21 kwietnia - 15 maja

Dawno, dawno temu albo i nie tak dawno – zależy, z której gałęzi klonu na to spojrzeć – wybierało się Słonko o świcie, by poświecić chwilę nad krainą To Tu-To Tam… Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac Ewy Pazyny na temat snu, wyobraźni i innych bajek. Wernisaż uświetniło przedstawienie teatralne dla dzieci „Bajka o grającym drzewie”.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: ALELALE Anny Żelazowskiej

Wystawa: ALELALE Anny Żelazowskiej

24 lutego - 19 marca 2013

ALELALE, które pokazaliśmy na wystawie skrywały się w zakamarkach pracowni na Saskiej Kępie. W specjalnie na tę okazję zaaranżowanej przestrzeni pojawiło się około 40 zwierzaków różnej wielkości, zawieszonych na drzewach, usytuowanych na wyspie. Prosty kształt, miękki i przytulny materiał, żywe kolory i kilka detali.
SZCZEGÓŁY

Gobeliny z Pracowni Tkactwa Artystycznego w Ostrołęce

Gobeliny z Pracowni Tkactwa Artystycznego w Ostrołęce

21 lutego - 21 marca 2013

21 lutego - 21 marca 

Dom Kultury Zacisze i Pracownia Tkactwa Artystycznego zapraszają do zwiedzania wystawy gobelinów w Galerii Ostrołęka. Prezentowane prace powstały pod kierunkiem Teresy Szczepańskiej. Wernisaż uświetnił koncert „Pieśni Kresów” w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego Żurawie z DK Zacisze.

SZCZEGÓŁY

Wystawa „Młode talenty”: Klara Kotwica, Natalia Cheng, Mariusz Ołowski

Wystawa „Młode talenty”: Klara Kotwica, Natalia Cheng, Mariusz Ołowski

12 - 23 stycznia 2013

Wernisaż uświetniły prezentacje muzyczno-teatralne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Teatru Pinokio, Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego, Zespołu Wokalnego „Abrakadabra” i „Małych Form Teatralnych” z DK „Zacisze” oraz Dziecięcego Zespołu Muzycznego z ZSP nr 113. Pracom przyglądała się również Kronika.waw.pl.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Malarstwo na szkle i haftowane poduszki

Wystawa: Malarstwo na szkle i haftowane poduszki

09 grudnia 2012 - 08 stycznia 2013

W okresie świątecznym mieliśmy okazję zaprezentować Państwu wystawę malarstwa na szkle - Anny Madei ze Szczawnicy i haftowanych poduszek Danuty Odyniec i sekcji „nitką inspirowane” z DK Zacisze. Wystawa inspirowana sztuką ludową połączyła dwa odległe miejsca Warszawę i Szczawnicę.
SZCZEGÓŁY

Benefis Anny i Józefa Madejów – artystów ze Szczawnicy

Benefis Anny i Józefa Madejów – artystów ze Szczawnicy

16 listopada 2012

Bożenna Dydek Dyrektor Domu Kultury Zacisze wygłosiła laudację na benefisie Anny i Józefa Madejów – artystów ludowych ze Szczawnicy. Gratulowała tak bogatego dorobku twórczego i przekazała serdeczności od całej społeczności artystycznej naszego Domu Kultury Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Z gobelinami w Dniu Niepodległości

Wystawa: Z gobelinami w Dniu Niepodległości

11 - 28 listopada 2012

Wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce obejmuje prace, które powstały w pracowni tkactwa artystycznego Domu Kultury „Zacisze”. Podejmuje różnorodne tematy, dostarcza pozytywnych wrażeń estetycznych, przybliża arkana sztuki tkackiej.

SZCZEGÓŁY

Wystawa fotografii Zbigniewa Dardy „Dotyk emocji”

Wystawa fotografii Zbigniewa Dardy „Dotyk emocji”

10 listopada - 02 grudnia 2012

Fotografia, od początku przypisana rzeczywistości, niemal zawsze odnosi się do minionego czasu. W tej konkretnej sytuacji przywoła emocje towarzyszące uczestnikom IV Rajdu Szlakiem Hymnu przemierzającym Białoruś, Rosję, Łotwę, Litwę i Polskę w poszukiwaniu polskości.

SZCZEGÓŁY