Wystawy

Wydarzyło się

Satyryczne makiety kolejowe ks. Janusza Grygiera

Satyryczne makiety kolejowe ks. Janusza Grygiera

17 - 22 maja 2014

17-22 maja

Zapraszamy do zwiedzania wystawy satyrycznych makiet kolejowych ks. Janusza Grygiera. Zobaczycie kilkadziesiąt niewielkich makiet, z których każda przedstawia inny fragment polskiej kolejowej rzeczywistości. Wszystko zaczęło się od parowozu na baterie i dwóch wagoników, które ks. Janusz w dzieciństwie dostał pod choinkę. I tak już zostało przez 40 lata.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Paleta cudów

Wystawa: Paleta cudów

17 maja - 24 czerwca 2014

17 maja-24 czerwca

Twórczość plastyczna to jeden z istotnych komponentów ogólnego rozwoju dziecka. Tworząc dziecko uczy się dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami, ujawnia jak myśli, czuje i widzi. Zajęcia plastyczne w ramach Akademii „Dotknij sztuki” to wspaniała okazja, żeby dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły swoje prace, rozwijały wyobraźnię i wyrażały swoje emocje. Wystawa jest tylko wycinkiem całego dorobku.

SZCZEGÓŁY

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

08 kwietnia - 04 maja 2014

8 kwietnia-7 maja, Ciechanów

Tkając gobeliny poszukujemy coraz doskonalszej formy, coraz pełniejszego wyrazu. Bywa, że 1 m2 gobelinu jest tkany przez okres około dwóch lat. Może dlatego to bardzo mozolne i pracochłonne zajęcie daje w efekcie ogromną radość i relaks, a w konsekwencji satysfakcję.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Krajobrazy Szkocji

Jonathan Weber, Widok z Invercaimbe na wyspę Eigg

06 kwietnia - 14 maja 2014

Jonathan Weber z grupą przyjaciół zaprezentował wystawę malarstwa podsumowującą ich wspólną wyprawę do Szkocji. W sumie dwa dni w Glasgow, tydzień nad morzem w górzystej północno-wschodniej Szkocji, w rejonie West Highlands. Wspólne szkicowanie i malowanie, którym towarzyszyły niezapomniane górskie krajobrazy. Wernisaż uświetnił koncert Chóru Warszawskiego.
SZCZEGÓŁY

Nasze pracownie w Kinie Praha

Nasze pracownie w Kinie Praha

05 kwietnia - 05 maja 2014

Nie każdy wie, jak się tworzy młodą sztukę na Zaciszu? Wystawa w Kinie Praha będzie prezentacją prac sześciu pracowni plastycznych z DK Zacisze. Świat widziany oczami małych-wielkich artystów ma wiele barw. Tworzony jest z wykorzystaniem kredek, plasteliny, farb, wycinanek, gwaszu i akwareli. Wernisaż uświetni koncert zespołu wokalnego Abrakadabra z DK Zacisze. 
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Ze szkła i papieru

Wystawa: Ze szkła i papieru

09 - 27 marca 2014

9 -27 marca

Dwie zaciszańskie pracownie: witrażu i decoupage'u zapraszają na wystawę swoich prac. Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska podkreśla, że na jej warsztatach najważniejsze jest polubienie materiału, czyli szkła. Z kolei Magda Soszyńska i uczestnicy warsztatów decoupage'u podejmują decyzje jakie przedmioty „wskrzesić” do życia, a jakie postarzyć.

SZCZEGÓŁY

„Porto Ercole” Alka Slonia w TVP Warszawa

„Porto Ercole” Alka Slonia w TVP Warszawa

18 lutego 2014

Kronika.waw.pl odwiedziła DK Zacisze podczas wernisażu wystawy Alka Slonia „Porto Ercole”. Zapraszamy do oglądania relacji z tego wydarzenia i zwiedzania wystawy, którą prezentujemy do 5 marca w Galerii DK Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Alka Slonia: Porto Ercole

Wystawa Alka Slonia: Porto Ercole

09 lutego - 05 marca 2014

9 lutego-5 marca

Alek Slon, absolwent Wydziału Malarstwa rzymskiej Accademia di Belle Arti i Wydziału Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, prezentuje prace opowiadające o wspomnieniach z dzieciństwa, marzeniach o odległych krainach, wyobrażeniach miejsc znanych z książek i opowieści. Jednym z takich miejsc jest Porto Ercole; niewielka miejscowość na Toskańskim wybrzeżu.

SZCZEGÓŁY

Wystawa „Dotyk emocji” w Areszcie Śledczym w Warszawie-Służewcu

Wystawa „Dotyk emocji” w Areszcie Śledczym w Warszawie-Służewcu

06 lutego - 01 marca 2014

Wystawa fotografii Zbigniewa Dardy będąca zapisem miejsc, zdarzeń i osób biorących udział w IV Rajdzie Szlakiem Hymnu. Trasa rajdu wiodła przez Białoruś, Litwę, Rosję i Polskę, tak, by młodzież mogła poznać ważne dla dziejów Polski postaci, wydarzenia historyczne i miejsca pamięci naszego narodu.
SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja w Europejskiej Akademii Sztuk

Akcja:Kreacja w Europejskiej Akademii Sztuk

30 stycznia - 24 lutego 2014

30 stycznia-24 lutego, Europejska Akademia Sztuk

Wystawa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie prezentuje prace laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Uwagę zwracają prace „abstrakcjonistów” i „figuralistów”, „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Anny Sobol: Malowane w różne światy

Wystawa Anny Sobol: Malowane w różne światy

15 - 31 stycznia 2014

Wystawa podsumowuje 30-lecie twórczości artystycznej Anny Sobol. Wszystko się w twórczości przeplata i wzajemnie inspiruje - ludzie, fakty, mity, a najważniejsze, to żeby \"ładować bateryjki\", czyli jak najwięcej czerpać z kultury, otaczającego świata, kontaktów z ciekawymi ludźmi, a potem dawać z siebie całym sercem i z wszystkich sił i umiejętności - mówi Anna Sobol.
SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie

Akcja:Kreacja we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie

12 grudnia 2013 - 12 stycznia 2014

12 grudnia 2013-12 stycznia 2014

Dom Kultury Zacisze i Włoski Instytut Kultury w Warszawie zapraszają na wystawę prac laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Wystawa jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Podobnie jak projekt „Akcja:Kreacja” ma przybliżyć kulturę Polski i Włoch, pokazać aktualne zagadnienia i tematy podejmowane w sztuce.

SZCZEGÓŁY

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim Konkursie Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

Pracownia tkactwa artystycznego na Ogólnopolskim  Konkursie  Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”

06 grudnia 2013

To był bardzo wietrzny dzień. Dzień, w którym odwiedziliśmy miasto Turek, a właściwie X Ogólnopolski Konkurs Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej „TUTEK 2013”. W wystawie konkursowej po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele pracowni tkactwa artystycznego z DK Zacisze Maria Krajewska i Henryk Pukosz.
SZCZEGÓŁY

O wystawie tkactwa w Qadransie Qltury

O wystawie tkactwa w Qadransie Qltury

19 listopada 2013

Zapraszamy do obejrzenia relacji z niedzielnego wernisażu wystawy pracowni tkactwa artystycznego w DK Zacisze przygotowanej przez Marka Wiechowskiego i Qadrans Qltury. Teresa Szczepańska, instruktor pracowni i Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze opowiadały o pracowni i gobelinach prezentowanych na wystawie.
SZCZEGÓŁY

Wystawa na 25- lecie pracowni tkactwa artystycznego

Wystawa na 25- lecie pracowni tkactwa artystycznego

17 listopada 2013 - 12 stycznia 2014

Galeria DK Zacisze zaprezentowała wystawę gobelinów pracowni tkactwa artystycznego z okazji obchodów 25- lecie istnienia. To długi czas twórczy. W atmosferze wzajemnego wsparcia i miłych rozmów powstają tu kolejne dzieła. Tkanie gobelinów jest niezwykle czasochłonne, wymaga cierpliwości i wytrwałości. Ale uczy też pokory i dążenia do osiągnięcia celu.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Marty Woźniak „W trzecim oku”

Wystawa Marty Woźniak „W trzecim oku”

05 - 14 listopada 2013

5-14 listopada

Zapraszamy na wystawę fotografii Marty Woźniak „W trzecim oku”, która prezentuje zbiór zdjęć z podróży, głównie z Londynu. Jak powiada Marta Woźniak: Londyn to miasto, które inspiruje mnie niezależnie od pogody czy pory roku. Właśnie tam wracam najczęściej i ciągle poszukuję nieznanych mi miejsc. 

SZCZEGÓŁY

Akcja:Kreacja na ASP w Warszawie

Akcja:Kreacja na ASP w Warszawie

04 - 20 listopada 2013

Wystawa na ASP w Warszawie prezentuje prace laureatów Międzynarodowego Przeglądu Twórczości Artystycznej. Jest doskonałym spektrum różnych źródeł i postaw wobec współczesnej sztuki, współczesnego malarstwa. Zobaczymy tu prace „abstrakcjonistów” i „figuralistów”, „odtwórców” i „komentatorów” rzeczywistości.
SZCZEGÓŁY