Wystawy

Wydarzyło się

Wystawa: ALELALE Anny Żelazowskiej

Wystawa: ALELALE Anny Żelazowskiej

24 lutego - 19 marca 2013

ALELALE, które pokazaliśmy na wystawie skrywały się w zakamarkach pracowni na Saskiej Kępie. W specjalnie na tę okazję zaaranżowanej przestrzeni pojawiło się około 40 zwierzaków różnej wielkości, zawieszonych na drzewach, usytuowanych na wyspie. Prosty kształt, miękki i przytulny materiał, żywe kolory i kilka detali.
SZCZEGÓŁY

Gobeliny z Pracowni Tkactwa Artystycznego w Ostrołęce

Gobeliny z Pracowni Tkactwa Artystycznego w Ostrołęce

21 lutego - 21 marca 2013

21 lutego - 21 marca 

Dom Kultury Zacisze i Pracownia Tkactwa Artystycznego zapraszają do zwiedzania wystawy gobelinów w Galerii Ostrołęka. Prezentowane prace powstały pod kierunkiem Teresy Szczepańskiej. Wernisaż uświetnił koncert „Pieśni Kresów” w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego Żurawie z DK Zacisze.

SZCZEGÓŁY

Wystawa „Młode talenty”: Klara Kotwica, Natalia Cheng, Mariusz Ołowski

Wystawa „Młode talenty”: Klara Kotwica, Natalia Cheng, Mariusz Ołowski

12 - 23 stycznia 2013

Wernisaż uświetniły prezentacje muzyczno-teatralne w wykonaniu dzieci i młodzieży z Teatru Pinokio, Dziecięcego Zespołu Tańca Ludowego, Zespołu Wokalnego „Abrakadabra” i „Małych Form Teatralnych” z DK „Zacisze” oraz Dziecięcego Zespołu Muzycznego z ZSP nr 113. Pracom przyglądała się również Kronika.waw.pl.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Malarstwo na szkle i haftowane poduszki

Wystawa: Malarstwo na szkle i haftowane poduszki

09 grudnia 2012 - 08 stycznia 2013

W okresie świątecznym mieliśmy okazję zaprezentować Państwu wystawę malarstwa na szkle - Anny Madei ze Szczawnicy i haftowanych poduszek Danuty Odyniec i sekcji „nitką inspirowane” z DK Zacisze. Wystawa inspirowana sztuką ludową połączyła dwa odległe miejsca Warszawę i Szczawnicę.
SZCZEGÓŁY

Benefis Anny i Józefa Madejów – artystów ze Szczawnicy

Benefis Anny i Józefa Madejów – artystów ze Szczawnicy

16 listopada 2012

Bożenna Dydek Dyrektor Domu Kultury Zacisze wygłosiła laudację na benefisie Anny i Józefa Madejów – artystów ludowych ze Szczawnicy. Gratulowała tak bogatego dorobku twórczego i przekazała serdeczności od całej społeczności artystycznej naszego Domu Kultury Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Z gobelinami w Dniu Niepodległości

Wystawa: Z gobelinami w Dniu Niepodległości

11 - 28 listopada 2012

11-29 listopada

Wystawa w Miejskim Ośrodku Kultury w Kobyłce obejmuje prace, które powstały w pracowni tkactwa artystycznego Domu Kultury „Zacisze”. Podejmuje różnorodne tematy, dostarcza pozytywnych wrażeń estetycznych, przybliża arkana sztuki tkackiej.

SZCZEGÓŁY

Wystawa fotografii Zbigniewa Dardy „Dotyk emocji”

Wystawa fotografii Zbigniewa Dardy „Dotyk emocji”

10 listopada - 02 grudnia 2012

10 listopada - 2 grudnia 2012

Fotografia, od początku przypisana rzeczywistości, niemal zawsze odnosi się do minionego czasu. W tej konkretnej sytuacji przywoła emocje towarzyszące uczestnikom IV Rajdu Szlakiem Hymnu przemierzającym Białoruś, Rosję, Łotwę, Litwę i Polskę w poszukiwaniu polskości.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Miasto na szklanych negatywach. Warszawa 1916 w fotografiach Willy’ego Römera

Wystawa: Miasto na szklanych negatywach. Warszawa 1916 w fotografiach Willy’ego Römera

19 października - 07 listopada 2012

19 października - 7 listopada 2012

Dzięki uprzejmości Domu Spotkań z Historią prezentujemy Państwu wystawę fotografii Willy’ego Römera. Utrwalone na szklanych negatywach fotografie tworzą niezwykle cenny zapis historii miasta, które w tym czasie odzyskuje pozycję stolicy. Ze zdjęć wyłania się wielowymiarowy obraz Warszawy.

SZCZEGÓŁY

Wystawa malarstwa Jana Szula

Wystawa malarstwa Jana Szula

26 września - 13 października 2012

Wystawy prac Jana Szula, jednego z założycieli „Teleexpressu”, obecnie dyrektora TVP INFO, który od kilku lat maluje, szuka własnej, twórczej drogi. Ekspozycja obejmie prace z cyklu „Zima może być piękna…”. Wernisaż wystawy odbył się podczas XI Giełdy Inicjatyw Artystycznych.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Mam talent

Wystawa: Mam talent

26 sierpnia - 15 września 2012

Wystawa była odpowiedzią na pytanie: na ile sposobów dzieci potrafią interpretować sztukę, te same tematy. W zabawie wzięły udział dzieci z zajęć Artystyczny malec i Gałgankowy świat, Bajkowa Sztuka Dziecka, Wodą malowanie, ze Szkoły rysunku i malarstwa oraz Pracowni rysunku i malarstwa.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Malowane marzenia

Wystawa UTW: Malowane marzenia

13 - 30 czerwca 2012

13 - 30 czerwca, Olecko

Grupa zaciszańskich malarzy z Pracowni rysunku i malarstwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK Zacisze prezentuje swoje prace mieszkańcom Olecka w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate”. Zapraszamy do oglądania wystawy.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Malarstwo

Wystawa: Malarstwo

15 maja - 08 czerwca 2012

15 maja - 8 czerwca

Pracownia Rysunku i Malarstwa oraz Pracownia Akwareli DK Zacisze zapraszają na wystawę „Malarstwo”, na której prezentowane są prace w różnorodnych technikach powstałe w sezonie kulturalnym 2011/2012.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Gobeliny Pracowni Tkactwa Artystycznego DK w Podkowie Leśnej

Halina Mikołajczak

14 - 27 kwietnia 2012

Wystawa najlepszych gobelinów spośród 280 prac powstałych na przestrzeni 24 lat. Były to prace siedemnastu artystów-amatorów o bardzo różnej tematyce i formie. Prezentowane na wielu wystawach, konkursach i przeglądach, często nagradzane i wyróżniane.
SZCZEGÓŁY

Kiermasz: Na szkle malowane

Kiermasz: Na szkle malowane

25 marca 2012

Kiermasz obrazów malowanych na szkle autorstwa Anny Madejowej malarki ludowej ze Szczawnicy. Obserwacje obecnych i dawnych obyczajów góralskich, legend i baśni znalazły swoje miejsce w twórczości artystki. Obecnie Anna Madeja podejmuje tematykę sakralną, a zwłaszcza Bożonarodzeniową i Wielkanocną.
SZCZEGÓŁY

Konkurs: Plakat do „Czerwonego Kapturka”

Konkurs: Plakat do „Czerwonego Kapturka”

18 marca 2012

Uroczyste wręczenie nagród i wernisaż najlepszych plakatów wyłonionych spośród 359 prac nadesłanych na konkurs odbył się w Teatrze Rampa. Wystawa zaprezentowana została w małej galerii. Po otwarciu wystawy dzieci nagrodzone i wyróżnione wraz z rodzicami obejrzały spektakl pt. „Czerwony Kapturek”.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Światło - cień

Wystawa: Światło - cień

11 marca - 27 kwietnia 2012

W 2011 roku Dom Kultury ZACISZE był organizatorem I Przeglądu Twórczości Artystycznej „Paleta”. Jurorzy: Franciszek Maśluszczak, Zuza Zejda Lewandowska, Maria Kiesner wybrali najlepsze spośród 118 prac. Wystawa „Światło - cień” ukazuje szerszy dorobek artystyczny laureatów „Palety”.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Malowane marzenia

Wystawa UTW: Malowane marzenia

12 lutego 2012

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy uczestników warsztatów plastycznych UTW Domu Kultury Zacisze.
11 lutego (sobota) 2012 r., godz. 17.00
Miejsce: Bemowskie Centrum Kultury w Warszawie, ul. Górczewska 201 (wejście od ul. Konarskiego).

SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW na Zaciszu: Malowane marzenia

Wystawa UTW na Zaciszu: Malowane marzenia

28 stycznia - 07 lutego 2012

Wystawa uczestników warsztatów plastycznych UTW Domu Kultury Zacisze. Około 30 studentów zaprezentuje prace inspirowane ulubionymi tematami. Zobaczymy urokliwe pejzaże, wiejskie chatki, pełne ciepła portrety ludzi i zwierząt. Zapraszamy!
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Spełnione marzenia

Wystawa UTW: Spełnione marzenia

18 grudnia 2011 - 12 stycznia 2012

Każdy z nas preferuje swój sposób przedstawiania świata za pomocą wybranych technik malarskich. Każdy inaczej posługuje się barwą, kreską, sposobem nakładania farby. Jesteśmy twórcami nieprofesjonalnymi, ale w każdym drzemie artysta. Jesteśmy zaszczyceni możliwością zaprezentowania naszej twórczości w NoveKino Praha.
SZCZEGÓŁY

Tydzień ze sztuką

Tydzień ze sztuką

13 - 22 grudnia 2011

Ekspozycja prac powstałych w naszych pracowniach w CH Targówek połączona ze sprzedażą artystycznych upominków: broszek z filcu, obrazów olejnych, ręcznie zrobionych biżuterii, bombek lub świec wykonanych techniką decoupage, witraży lub prac nitką wyczarowanych.
SZCZEGÓŁY