Wystawy

Wydarzyło się

Wystawa Dzianisa Barsukowa: Kolorowe historie

Wystawa Dzianisa Barsukowa: Kolorowe historie

15 października - 05 listopada 2015

Dom Kultury Zacisze zaprezentował wystawę białoruskiego artysty Dzianisa Barsukowa Kolorowe historie. Jego twórczość na przestrzeni XXI wieku. Jego język, warsztat, graficzną formę malarstwa. Prace są świadectwem przyswajania europejskiego malarstwa XX w. Głównym środkiem wyrazu jest kolor. Artysta poprzez kolor wyraża swoje emocje i myśli.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: W majowym słońcu

Wystawa UTW:  W majowym słońcu

20 maja - 19 czerwca 2015

20 maja-19 czerwca

Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac studentów UTW Zacisze z pracowni malarstwa. Prace wystawiają: Reingard Blicharz, Zofia Bohusz, Lucyna Kacprzak, Ewa Karkowska, Halina Kutner, Danuta Lipińska, Ania Owczarek, Barbara Pierzchała, Krystyna Pluto, Elżbieta Sitarska, Elżbieta Zielińska i Elżbieta Ziembicka.

SZCZEGÓŁY

GOBELINY Pracowni Tkactwa Artystycznego w Radziejowicach

GOBELINY Pracowni Tkactwa Artystycznego w Radziejowicach

05 - 31 maja 2015

DK „Zacisze” inicjuje wystawy pracowni tkactwa artystycznego w różnych galeriach. W 2010 roku gobeliny były eksponowane na wystawie w Instytucie Polskim w Mińsku na Białorusi. W Polsce oglądała je publiczność w Podkowie Leśnej, Ostrołęce, Ciechanowie, Pułtusku, a ostatnio w Konstantynowie Łódzkim. Na przestrzeni 27 lat tkania w pracowni powstało około 280 gobelinów.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Nitką malowane...

Wystawa: Nitką malowane...

27 marca - 03 maja 2015

27 marca-3 maja, Konstantynów Łódzki

Gobelin to tkanina wykonana na krośnie lub ramie, jednostka dekoracyjna z przedstawieniami pejzażowymi, roślinnymi lub postaciowymi. Zapraszamy na otwarcie wystawy gobelinów z Pracowni tkactwa artystycznego DK Zacisze w „Galerii Ogród Sztuki” w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 50 gobelinów o różnej tematyce. 

SZCZEGÓŁY

Wystawa fotografii Bogdana Augustyniaka: JAZZ DO IT

Wystawa fotografii Bogdana Augustyniaka: JAZZ DO IT

15 marca - 05 kwietnia 2015

15 marca-3 kwietnia

Wystawa pod tytułem „JAZZ DO IT” to projekt zrealizowany przez dwóch fotografów: Bogdana Augustyniaka i Krzysztofa Wierzbowskiego. Tematem wystawy w DK Zacisze jest jazz czyli to co Bogdanowi Augustyniakowi w duszy gra. Temat ulotny, wielobarwny w swych emocjonalnych odcieniach, kapryśny i piękny bogactwem tych, którzy go tworzą, żyjąc muzyką.

SZCZEGÓŁY

Wystawa Dariusza Pietrzaka: Od rysunku do animacji

Wystawa Dariusza Pietrzaka: Od rysunku do animacji

13 lutego - 11 marca 2015

Wystawa rysunków Dariusza Pietrzaka, rysownika, karykaturzysty, twórcy filmów animowanych. Rysuje lub rysował min. dla „The Warsaw Voice\", miesięcznika „Cinema”, portalu „Pod Lupą”, „Przeglądu”. Współpracował z „Rzeczpospolitą” i tygodnikiem „Wprost”. Wernisaż uświetnił koncert musicalowy Jakuba Wociala.
SZCZEGÓŁY

Wystawa Beaty Sasinowskiej: Skrzydlata sztuka

Wystawa Beaty Sasinowskiej: Skrzydlata sztuka

14 grudnia 2014 - 15 stycznia 2015

14 grudnia-16 stycznia

Beata Sasinowska: Pasje...pozwalają żyć pełnią życia, dają poczucie spełnienia i szczęścia. Pasje są jak dotyk anioła, odkrywają to , co w nas najpiękniejsze, zmieniają rzeczywistość, dają spokój duszy. Każdy ma swojego anioła i... każdy jest dla kogoś aniołem. Zapraszamy na wystawę Beaty Sasinowskiej, którą otworzy koncert SOYKA TRIO „Dotknięcie serca”.

SZCZEGÓŁY

Qadrans Qltury o wystawie „Przestrzeń filcu”

Qadrans Qltury o wystawie „Przestrzeń filcu”

27 listopada 2014

Agnieszka Mieleszkiewicz wraz z ekipą Qadransu Qltury we wtorek, 25 listopada 2014 odwiedziła wystawę „Przestrzeń filcu – kolor, struktura i forma”. Pytała Agnieszkę Sudoł-Borkowską o jej pasję i tworzone arcydzieła. Szczególnie jej uwagę zwróciła miękkość prac i różnorodność tematów. Zapraszamy do oglądania nagrania.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Przestrzeń filcu - kolor, struktura i forma

Wystawa: Przestrzeń filcu - kolor, struktura i forma

23 listopada - 03 grudnia 2014

Agnieszka Sudoł-Borkowska zaprosiła nas do swojego królestwa, do delikatnej przestrzeni filcu. Miękkość i kobiecość to nieodłączne atrybuty jej prac. W niedzielny wieczór zaprezentowaliśmy Państwu pokaz mody ukazującej możliwości filcowej materii. Kreacje przygotowane przez panią Agnieszkę są od początku do końca realizacją autorki.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Spacer wśród kwiatów

Wystawa UTW: Spacer wśród kwiatów

19 listopada 2014

19 listopada, środa, Galeria Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, której tematem przewodnim są kwiaty. Autorkami obrazów są studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury \"Zacisze\" z pracowni malarskiej.

SZCZEGÓŁY

Wystawa gobelinów: Warszawa utkana

Wystawa gobelinów: Warszawa utkana

21 - 31 października 2014

Wystawa 16 najlepszych gobelinów przedstawiających Warszawę – staromiejskie kamienice, atmosferę ciekawych zaułków, panoramę stolicy widzianą z różnych punktów i ważne dla warszawiaków miejsca. Utkane obrazy stały się scenografią do prezentacji artystycznej z folklorem miejskim w roli głównej.
SZCZEGÓŁY

Rzeźby Marii Owczarczyk: W odrodzeniu nadzieja

Syrenka warszawska z XII wieku, Stare Miasto, ul. Piwna

19 października - 14 listopada 2014

Maria Owczarczyk jest autorką i współautorką funkcjonalnych rzeźb dziecięcych w parkach w Wałbrzychu i Mielcu. Zaprojektowała pomnik kwatery żołnierzy PPS poległych w Powstaniu Warszawskim na Cmentarzu Bródnowskim. Wystawa w DK Zacisze zaprezentowała rzeźby kameralne i biologiczne z blachy miedzianej i stalowej, brązu i kamienia.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: Kwiaty

Zofia Bohusz

06 października 2014

6 października 2014, poniedziałek godz. 12.00 miejsce: Urząd Dzielnicy Targówek , Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Zapraszamy na otwarcie wystawy  \'Kwiaty\" pracowni malarstwa UTW Domu Kultury \"Zacisze\" podczas otwartego spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku \"Zacisze\".

Wernisaż uświetni występ \"Kocham kwiaty i ciebie\" zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”. 

Wystawa będzie czynna do 17 paździka 2014.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Gobelin

Wystawa: Gobelin

06 - 30 czerwca 2014

6-30 czerwca, Pułtusk

Burmistrz Miasta Pułtusk oraz Dyrektor Domu Kultury Zacisze zapraszają na wystawę „Gobelin” Pracowni tkactwa artystycznego. Gobeliny z pracowni były prezentowane na wielu przeglądach, wystawach i konkursach. Wernisaż wystawy uświetnił koncert zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” oraz Męskiego Zespołu „Żurawie” z DK Zacisze.

SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW: „Odgłosy lata”

Wystawa UTW: „Odgłosy lata”

19 maja 2014

19 maja, poniedziałek, Ostrów Mazowiecka

Zapraszamy na wystawę „Odgłosy lata” studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK \"Zacisze\" z pracowni malarstwa. Wystawę uświetni koncert zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie” w ramach artystycznej wizyty w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

SZCZEGÓŁY

Satyryczne makiety kolejowe ks. Janusza Grygiera

Satyryczne makiety kolejowe ks. Janusza Grygiera

17 - 22 maja 2014

17-22 maja

Zapraszamy do zwiedzania wystawy satyrycznych makiet kolejowych ks. Janusza Grygiera. Zobaczycie kilkadziesiąt niewielkich makiet, z których każda przedstawia inny fragment polskiej kolejowej rzeczywistości. Wszystko zaczęło się od parowozu na baterie i dwóch wagoników, które ks. Janusz w dzieciństwie dostał pod choinkę. I tak już zostało przez 40 lata.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Paleta cudów

Wystawa: Paleta cudów

17 maja - 24 czerwca 2014

17 maja-24 czerwca

Twórczość plastyczna to jeden z istotnych komponentów ogólnego rozwoju dziecka. Tworząc dziecko uczy się dostrzegać otaczający świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami, ujawnia jak myśli, czuje i widzi. Zajęcia plastyczne w ramach Akademii „Dotknij sztuki” to wspaniała okazja, żeby dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły swoje prace, rozwijały wyobraźnię i wyrażały swoje emocje. Wystawa jest tylko wycinkiem całego dorobku.

SZCZEGÓŁY

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

08 kwietnia - 04 maja 2014

8 kwietnia-7 maja, Ciechanów

Tkając gobeliny poszukujemy coraz doskonalszej formy, coraz pełniejszego wyrazu. Bywa, że 1 m2 gobelinu jest tkany przez okres około dwóch lat. Może dlatego to bardzo mozolne i pracochłonne zajęcie daje w efekcie ogromną radość i relaks, a w konsekwencji satysfakcję.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Krajobrazy Szkocji

Jonathan Weber, Widok z Invercaimbe na wyspę Eigg

06 kwietnia - 14 maja 2014

Jonathan Weber z grupą przyjaciół zaprezentował wystawę malarstwa podsumowującą ich wspólną wyprawę do Szkocji. W sumie dwa dni w Glasgow, tydzień nad morzem w górzystej północno-wschodniej Szkocji, w rejonie West Highlands. Wspólne szkicowanie i malowanie, którym towarzyszyły niezapomniane górskie krajobrazy. Wernisaż uświetnił koncert Chóru Warszawskiego.
SZCZEGÓŁY

Nasze pracownie w Kinie Praha

Nasze pracownie w Kinie Praha

05 kwietnia - 05 maja 2014

Nie każdy wie, jak się tworzy młodą sztukę na Zaciszu? Wystawa w Kinie Praha będzie prezentacją prac sześciu pracowni plastycznych z DK Zacisze. Świat widziany oczami małych-wielkich artystów ma wiele barw. Tworzony jest z wykorzystaniem kredek, plasteliny, farb, wycinanek, gwaszu i akwareli. Wernisaż uświetni koncert zespołu wokalnego Abrakadabra z DK Zacisze. 
SZCZEGÓŁY